dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Natwill

Kod pocztowy
    68-200

Domyślnie Dom z keramzytu

Dzień dobry. Ostatnio zastanawiam się na domem z keramzytu. U nas w lubuskim jest kilka firm które się tym zajmują. Budował ktoś dom w tej technologii i może się podzielić opinia?
    Jaki jest stosunek ceny w porównaniu do domu murowanego o tej samej wielkości powiedzmy 120m? Wiadomo zyskujemy czas bo jest to budowa w okolicach 3 miesiecy. Jaka jest różnica pomiędzy domem z keramzytu a zwykłym modułowym z regipsu? Niby to i tak tam samo ciepło trzymają. Czy u nas nie jest ta technologia jeszcze za droga ?

Domyślnie

Powyższe technologie budowy będą zawsze droższe niż tradycyjna metoda murowania.
    Tutaj nie ma zmiłuj się, pytanie czy zależy Ci na kasie czy na czasie

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Natwill

Kod pocztowy
    68-200

Domyślnie

Wiadomo co jest w życiu liczy, kasa.

Domyślnie

Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Kiedyś rozmawiałem z jedna firma stawiającą domy z keramzytu. Twierdzili, że koszt domu w stanie deweloperskim jest porównywalny z domem (murowanym) w tym samym stanie. Koszt stanu SSO jest jednak wyższy (o 30%), bo zawiera juz instalacje.

Ile w tym prawdy, to nie wiem.
    10 lat temu dałem do wyceny firmie Abakon mój dom, stan SSZ wycenili mi na 380tys.zl a całościowy dom z wykończeniem kosztował mnie 320tys.zl

ELITA FORUM (min. 1000)
    Pytajnick

Domyślnie

Cytat Napisał Natwill Zobacz post
    Dzień dobry. Ostatnio zastanawiam się na domem z keramzytu. U nas w lubuskim jest kilka firm które się tym zajmują. Budował ktoś dom w tej technologii i może się podzielić opinia?
    Jaki jest stosunek ceny w porównaniu do domu murowanego o tej samej wielkości powiedzmy 120m? Wiadomo zyskujemy czas bo jest to budowa w okolicach 3 miesiecy. Jaka jest różnica pomiędzy domem z keramzytu a zwykłym modułowym z regipsu? Niby to i tak tam samo ciepło trzymają. Czy u nas nie jest ta technologia jeszcze za droga ?
    Tak, są posiadacze na forum - https://forum.muratordom.pl/showthre...ight=keramzytu

https://forum.muratordom.pl/showthre...ight=keramzytu

Jak będziesz modułowy budował, to pamiętaj - fundament/płytę ma robić ta sama firma co ściany, żeby problemów z reklamacją nie było. Sporo się o tym swego czasu naczytałem przy planowaniu budowy.
    Koszty ciężko porównywać, bo jeden za murowanie zapłaci 50k a inny 100k

PS - ktoś z Żar odkupił ode mnie rozwijak do podłogówki. Mówił że budowa w zasięgu Krono to największy błąd w życiu, więc warto przemyśleć
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 04-04-2021 o 11:57
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm.

Domyślnie

Cytat Napisał Natwill Zobacz post
    Wiadomo co jest w życiu liczy, kasa.
    Teraz pytanie czy jesteś w stanie budowa dom systemem gospodarczym gdzie dużo prac wykonasz sam lub za pomocą rodziny czy nie znasz się na budowlance i tylko wchodzi w grę firma która postawi Ci dom od A do Z.
    na sąsiedniej działce u kolegi z pracy kilka lat temu stawiali taki domek z keramzytu i pamiętam jak opowiadał że gdy wyjeżdżał na wakacje były wylane fundamenty i chudziak a po tygodniu gdy wrócił stały mury wraz dachem. Czyli budowa na pewno będzie o wiele szybciej posuwała się aniżeli tradycyjne murowanie, tylko kwestia pieniążków.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia