dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Natwill

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    42

    Domyślnie Dom z keramzytu

    Dzień dobry. Ostatnio zastanawiam się na domem z keramzytu. U nas w lubuskim jest kilka firm które się tym zajmują. Budował ktoś dom w tej technologii i może się podzielić opinia?
    Jaki jest stosunek ceny w porównaniu do domu murowanego o tej samej wielkości powiedzmy 120m? Wiadomo zyskujemy czas bo jest to budowa w okolicach 3 miesiecy. Jaka jest różnica pomiędzy domem z keramzytu a zwykłym modułowym z regipsu? Niby to i tak tam samo ciepło trzymają. Czy u nas nie jest ta technologia jeszcze za droga ?

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Powyższe technologie budowy będą zawsze droższe niż tradycyjna metoda murowania.
    Tutaj nie ma zmiłuj się, pytanie czy zależy Ci na kasie czy na czasie

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Natwill

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    42

    Domyślnie

    Wiadomo co jest w życiu liczy, kasa.

  4. #4
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Kiedyś rozmawiałem z jedna firma stawiającą domy z keramzytu. Twierdzili, że koszt domu w stanie deweloperskim jest porównywalny z domem (murowanym) w tym samym stanie. Koszt stanu SSO jest jednak wyższy (o 30%), bo zawiera juz instalacje.

    Ile w tym prawdy, to nie wiem.
    10 lat temu dałem do wyceny firmie Abakon mój dom, stan SSZ wycenili mi na 380tys.zl a całościowy dom z wykończeniem kosztował mnie 320tys.zl

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natwill Zobacz post
    Dzień dobry. Ostatnio zastanawiam się na domem z keramzytu. U nas w lubuskim jest kilka firm które się tym zajmują. Budował ktoś dom w tej technologii i może się podzielić opinia?
    Jaki jest stosunek ceny w porównaniu do domu murowanego o tej samej wielkości powiedzmy 120m? Wiadomo zyskujemy czas bo jest to budowa w okolicach 3 miesiecy. Jaka jest różnica pomiędzy domem z keramzytu a zwykłym modułowym z regipsu? Niby to i tak tam samo ciepło trzymają. Czy u nas nie jest ta technologia jeszcze za droga ?
    Tak, są posiadacze na forum - https://forum.muratordom.pl/showthre...ight=keramzytu

    https://forum.muratordom.pl/showthre...ight=keramzytu

    Jak będziesz modułowy budował, to pamiętaj - fundament/płytę ma robić ta sama firma co ściany, żeby problemów z reklamacją nie było. Sporo się o tym swego czasu naczytałem przy planowaniu budowy.
    Koszty ciężko porównywać, bo jeden za murowanie zapłaci 50k a inny 100k

    PS - ktoś z Żar odkupił ode mnie rozwijak do podłogówki. Mówił że budowa w zasięgu Krono to największy błąd w życiu, więc warto przemyśleć
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 04-04-2021 o 12:57
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natwill Zobacz post
    Wiadomo co jest w życiu liczy, kasa.
    Teraz pytanie czy jesteś w stanie budowa dom systemem gospodarczym gdzie dużo prac wykonasz sam lub za pomocą rodziny czy nie znasz się na budowlance i tylko wchodzi w grę firma która postawi Ci dom od A do Z.
    na sąsiedniej działce u kolegi z pracy kilka lat temu stawiali taki domek z keramzytu i pamiętam jak opowiadał że gdy wyjeżdżał na wakacje były wylane fundamenty i chudziak a po tygodniu gdy wrócił stały mury wraz dachem. Czyli budowa na pewno będzie o wiele szybciej posuwała się aniżeli tradycyjne murowanie, tylko kwestia pieniążków.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fotokraw

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie polecamy firmy ABAKON. Jesteśmy na samym początku współpracy z tą firmą i już mamy bardzo utrudniony kontakt. Do czasu podpisania umowy oraz wpłaty zaliczki wszystko super, natomiast już chwilę później totalne olewanie klienta. Dokładnej opinii na temat budowy nie mogę napisać, gdyż firma nawet nie zaczęła budowy (oczywiście nie dotrzymują terminów zawartych w umowie).Każdy etap, tak naprawdę wstępny - NIE JEST W ŻADNYM STOPNIU PROFESJONALNY. Należy się 100 razy zastanowić nad wyborem tej firmy, a na pewno przy podpisywaniu umowy brać prawnika.

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli reasumując z tego co czytam w waszych wypowiedziach dom z keramzytu będzie sporo droższy?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Jeśli piszesz o budowie z prefabrykatów to tak. Zainteresuj się tematem bloczków keramzytobetonowych. Jest na youtube jeden gość, który buduje i mocno zgłębił temat.

  10. #10

    Domyślnie

    Hej. Na youtube jest kanał, na którym gość buduje właśnie dom z keramzytu. Może uda ci się z nim skontaktować to dostaniesz info z pierwszej ręki. Powodzenia w budowie.

    https://www.youtube.com/channel/UCCJ...0G3ZtOrPAuD25A

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony