dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wjazd na działkę po zakupie a przed budową

    Witam,
    mam pytanie, być może dla niektórych banalne ale trapi mnie jeden temat. Jestem po zakupie działki. Jest to działka świeżo wydzielona i nie ma ogrodzenia. Nie zamierzam się jeszcze budować przez najbliższe 2-3 lata ale chciałbym ją w jakiś sposób zagospodarować i ogrodzić. I teraz pojawia się pytanie. Czy aby ogrodzić i zrobić tymczasową bramę wjazdową muszę oficjalnie w urzędzie złożyć wniosek o wjazd na działkę? Z tego co się orientuje wiele osób robi to w czasie budowy i pozwoleniem na budowę ale tak jak wspomniałem ja budowę na razie odkładam w czasie a chciałbym z działki w jakiś sposób korzystać. A wiadomo że brama wjazdowa nie może stać gdzie mi się podoba Jeśli potrzebuję oficjalnego wjazdu to czy są firmy które podejmują się takich zleceń czy moge liczyć tylko na siebie?

  2. #2

    Domyślnie

    To zależy jaka to droga i w czyim władaniu jest.
    Czy aby ogrodzić i zrobić tymczasową bramę wjazdową muszę oficjalnie w urzędzie złożyć wniosek o wjazd na działkę?
    Nie, po prostu to zrób.


  3. #3

    Domyślnie

    Jest to droga gminna więc właścicielem jest burmistrz miasta. Rozumiem, że ogrodzenie mogę postawić bez żadnych formalności. Ale czy ogrodzenie od frontu i zrobienie bramy nie będzie wymagało zgłoszenia i zrobienie oficjalnego wjazdu żeby później nie przesuwać przęseł? Jak to u was wyglądało? Najpierw budowa a później ogrodzenie czy grodziliście działkę przed budową?

  4. #4

    Domyślnie

    Wjazd na działkę musi być uzgodniony z zarządcą drogi a ogrodzenie stawiane od drogi musi być zgłuszone do zarządcy drogi ale to w przypadku ogrodzenia docelowego, na czas budowy chyba nie ma takiej potrzeby.

  5. #5

    Domyślnie

    Ogrodzenie od drogi, niezależnie jakiej, nie musi być zgłoszone. Jakieś 2 lata temu nastąpiła zmiana prawa w tej kwestii i teraz budujemy bez niczego aby tylko zgodnie z MPZP albo prawem ogólnym(budowlanym).
    Wjazd na działkę musi być ustalony w momencie występowania o pozwolenie na budowę lub zgłoszenia budowy. Występujesz wtedy do gminy o lokalizację tego wjazdu wskazując na mapce(jakiejkolwiek, może być wydrukowana z internetu) gdzie chcesz mieć ten wjazd, a oni jak nie maja przeciwwskazań to to klepną.
    Tak tymczasowo, robisz gdzie chcesz.

    Jak to u was wyglądało? Najpierw budowa a później ogrodzenie czy grodziliście działkę przed budową?
    Ustalałem tylko gdzie chcę mieć wjazd, oczywiście kazali mi robić jakieś projekty, cuda wianki. Olałem, bo i tak lokalizacja straciła ważność. Płotu jeszcze nie mam, bo jak budowałem, to obowiązywało prawo zgłaszania budowy ogrodzenia od drogi gminnej, teraz nie obowiązuje i nie ma potrzeby zgłaszania. Drogę mam gruntową. Bramę będę robił tam gdzie mi pasuje(zresztą, mniej więcej w tym miejscu co miałem uzgodniona lokalizację. Jak będą budować drogę to się dostosują do tego co jest w terenie.
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 03-04-2021 o 15:53


  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Wjazd na działkę musi być ustalony w momencie występowania o pozwolenie na budowę lub zgłoszenia budowy. .
    W tych przypadka ale też i w tym opisywanym gdy autor nie wie kiedy będzie się budował a wjazd chce już teraz zrobić to tez powinien być ustalony z zarządca drogi.
    Jeżeli autor tematu ma wydane WZ to powinien być wjazd ustalony w którym miejscu ma być.

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie o to chodzi. Działkę obowiązuje MPZP. Z tyłu i boku mogę bez obaw robić docelowe ogrodzenie z paneli ale z przodu będę chciał zrobić tymczasowe z siatki leśnej. Docelowe robiłbym po uzyskaniu warunków i zgody od burmistrza. Ale nie wiem czy jest sens robić to oddzielnie przed budową. Później wszystkim zająłby się projektant i ekipa. Do tego nie wiem komu mógłbym teraz zlecić zrobienie takiego utwardzone zjazdu.

  8. #8

    Domyślnie

    Jak masz MPZP to tam masz napisane jaki płot możesz postawić, na pewno nic nie ma o bramie.
    Z siatki leśnej, to nawet MPZP sie nie przejmuj, rób i się nie zastanawiaj
    Do tego nie wiem komu mógłbym teraz zlecić zrobienie takiego utwardzone zjazdu.
    na dzisiaj, to temu co ma wywrotkę i gruz czy inny tłuczeń


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony