dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Szerokość Kuchni a lodówka SBS

    Witam Serdecznie,


    Jestem właśnie przed tynkami w nowym domu i zastanawiam się nad wyborem lodówki do kuchni.

    Kuchnia jest otwarta na salon. Zabudowa kuchenna to blat po jednaj stronie 5.2m i wyspa 2.6m i po drugiej stronie 2.2m wnęka na wysoką zabudowę.
    Między ścianami na blat i wysoką zabudowę będzie 240cm. W projekcie była lodówka w zabudowie i wtedy mamy przejście w kuchni 120cm.

    Jednak obecnie zastanawiamy się nad lodówką SBS, niestety są one dużo głębsze przez co korytarz miedzy wysoką zabudową a blatem zmniejszy się do ok 105cm. Chyba że są płytsze lodówki ale z tego co widziałem to zawsze jest to 72cm plus kilka cm na odstęp od ściany.

    Co myślicie czy przejście 105cm w kuchni jest ok? Miedzy lodówka a blatem roboczym.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Zdzichu, sprawdź jaką długość ma skrzydło drzwi lodówki, jeśli się otworzy, to teoretycznie nie będzie za mało Problemem może być efekt wizualny, który sprawi wrażenie ciasnoty, ale... w starych blokach były i mniejsze kuchnie robiło się święta dla wielkich rodzin i dało radę!

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Ten metr to troszkę słabo, w kuchni zawsze jest dużo ruchu, więc lepiej żeby była większa swoboda niż pukanie co chwile o coś łokciami
    Tego nie pomalujesz (:

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZdzichuRolnik Zobacz post
    Jestem właśnie przed tynkami w nowym domu i zastanawiam się nad wyborem lodówki do kuchni.
    [...]
    Jednak obecnie zastanawiamy się nad lodówką SBS
    Lodówki SBS to same minusy wielkie na zewnątrz, ciasne i nieustawne wewnątrz.
    Ten kto opracował marketing tego produktu jest dobry.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #5

    Domyślnie

    Hej Dziękuje wszystkim za odpowiedz

    Oglądając w sklepie lodówkę SBS stwierdziłem, że zamrażarka to pomyłka a schylać się do komory zero na sam dół również jest nieergonomiczne.
    Jedyny plus takich lodówek to kostkarka i w sumie to tyle z plusów

    Lodówki w zabudowie są za małe, widziałem że jest jeden model szerszy (ma 70cm) ale nie ma no Frosta więc odpada

    No i chyba faktycznie zrezygnujemy z SBS na rzecz jakiejś lodówki 70.

    Jedynie szkoda braku kostkarki :/

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZdzichuRolnik Zobacz post
    No i chyba faktycznie zrezygnujemy z SBS na rzecz jakiejś lodówki 70.

    Jedynie szkoda braku kostkarki :/
    Dokładnie najlepiej 70cm a jak jest miejsce to french door (duża i same plusy w stosunku do SBS).
    A kostkarka to chyba może być w każdej, trzeba szukać.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Dokładnie najlepiej 70cm a jak jest miejsce to french door (duża i same plusy w stosunku do SBS).
    Pokaż przykład takiego rozwiązania i jakie ma plusy?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Dokładnie najlepiej 70cm a jak jest miejsce to french door (duża i same plusy w stosunku do SBS).
    A kostkarka to chyba może być w każdej, trzeba szukać.
    Hej , no właśnie french door jest super ale sa jeszcze głębsze niż sbs, co przy mojej kuchni 240cm szerokości jest na wage zlota.
    Zreszta z 70 wolnostojących narazie mamy no oku boscha/siemensa bo maja tylko 65cm głębokosci. Z odsunięciem od ściany zostanie nam przejście 113cm co jest jeszcze do przyjecia.
    Niestety teraz dopiero widzę, że kuchnia 240cm szerokości jest za wąska... projektant robil projekt pod lodowke do zabudowy ale ona będzie za mała.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZdzichuRolnik Zobacz post

    Jedynie szkoda braku kostkarki :/
    może takie rozwiązanie:

    https://www.houseloves.com/blog/2016...mrazarka-amica
    +
    https://www.magazyn-hamag.pl/news/za...lodu-9779.html

  10. #10

    Domyślnie

    Hej, dzięki za informacje.

    Faktycznie jest to niezłe rozwiązanie, w sumie nie wiem czy nie zrobić lodówki w zabudowie i małej zamrażalki w zabudowie osobnej. Wtedy pojemność będzie spora i zostanie mi szerokie przejście w kuchni.

    Wrzucam zdjęcie układu kuchni. Lepiej zobrazuje to z czym mam problem przy wyborze lodówki.
    Niby zwężenie jest miejscowe ale obawiam się tego, że będzie za ciasno przy głębszej lodówce niż ta w zabudowie. Kurczę przez tą szerokość mam spory dylemat co wybrać.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia wmiary.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	455569
    Ostatnio edytowane przez ZdzichuRolnik ; 07-05-2021 o 12:48 Powód: brak logiki w pierwszym zdaniu

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Pokaż przykład takiego rozwiązania i jakie ma plusy?
    Plusy i minusy to kwestia indywidualna.
    Dla mnie SBS to same minusy w kategorii użyteczność, funkcjonalność, wykorzystanie przestrzeni.
    French door w tych kategoriach góruje nad SBS pod każdym względem.
    Przykład rozwiązania - wpisać w google i zobaczyć jak wygląda a jak jest możliwość to stanąć przed jedną i drugą w sklepie lub u znajomych.

    Cytat Napisał ZdzichuRolnik Zobacz post
    Zreszta z 70 wolnostojących narazie mamy no oku boscha/siemensa bo maja tylko 65cm głębokosci.
    Ja mam 70-tkę Boscha (na french door brak miejsca ;/) i wzrost pojemności w stosunku do 60-ki mocno zauważalny.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post

    Ja mam 70-tkę Boscha (na french door brak miejsca ;/) i wzrost pojemności w stosunku do 60-ki mocno zauważalny.
    Jak wrażenia? Na plus?
    Czy zabudowales lodówkę z innymi meblami? Czy jest głośna?
    Czy mocno wystają drzwiczki? Czy trzeba bylo zachować te 2 cm od tylnej sciany?

    Przepraszam za duża ilość pytań:/ chce się jak najwiecej dowiedzieć

    Pozdrawiam

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Na plus pojemność wnętrza. To nie jest tylko 10cm to przepaść do 60-ki.
    Lodówka wolnostojąca, ale meble są do nie dosunięte (zarówno te stojące jak i wiszące).
    Lodówkę od tylnej ściany mam ok 1,5cm (tyle ile płytka z klejem).
    Głośność zwyczajna, ale miewa czasami jakieś wzbudzenia sprężarki, które słychać, ale to cisza jest potrzebna.

    Na minus to gdy w lodówce miałem +4 a zamrażarce -21, to jogurt dosunięty do tylnej ścianki potrafił mi zamarznąć częściowo.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Na plus pojemność wnętrza. To nie jest tylko 10cm to przepaść do 60-ki.
    Lodówka wolnostojąca, ale meble są do nie dosunięte (zarówno te stojące jak i wiszące).
    Lodówkę od tylnej ściany mam ok 1,5cm
    Dzieki wielkie za odpowiedź
    Masz racje 10cm to przepaść. To tak jak zmywarka 45 a 60.
    W sumie z takim boshem zostanie mi 114cm przejścia tam gdzie lodówka na rzucie kuchni. Myślę że taka odległość już będzie ok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony