dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Bardzo dużo opiłków metalu przy zawiasach mimo smarowania

    Cześć,

    Chciałem się Was doradzić, co zrobić w sytuacji, kiedy przy drzwiach wewnętrznych z Castoramy (Fado) zbiera się masa opiłków metalu przy zawiasach. Smarowałem smarem silikonowym wszystkie zawiasy, ale niestety bardzo szybko problem powraca i powiem szczerze nie wiem o co chodzi, bo pierwszy raz spotkałem się z czymś takim, że tych opiłków jest na tyle dużo, że wręcz zbierają się na listwach przypodłogowych.

    Używałem smaru silikonowego WD-40, ale może jednak nie jest to najlepszy produkt do takich zastosowań? Jeśli macie coś do polecenia co u Was się sprawdziło, dajcie proszę znać. Chyba że da się wymienić same zawiasy na jakieś lepsze, żeby nie było tego problemu...

    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Wyjmij drzwi z zawiasów w drzwiach zmierz trzpień- ten usmarowany , w futrynie zmierz głębokośc dziury na ten trzpień.
    Donieś o swoich odkryciach świątecznych w tym temacie

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tanie zawiasy bez przekładki teflonowej tak mają. Jeśli Ci to przeszkadza to może je wymień?

  4. #4

    Domyślnie

    Podkładka teflonowa zapewne była tylko przy montażu nikt nie zwrócił uwagi i jej nie założył.
    Jeszcze nic straconego, można dokupić podkładki teflonowe odpowiedniej średnicy. Ja jeszcze pokusiłbym o dokupieniu podkładki dystansowej do zawiasów i dał jedną podkładkę a na nią dopiero podkładkę teflonową.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 04-04-2021 o 10:29

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie zdarzało mi się by podkładka spadła. Tańsze firmy mają zawiasy bez podkładek. Opiłków nie widuję, ale bardzo często "brudny" zawias widać na tle białych drzwi.

  6. #6

    Domyślnie

    Przepraszam za poślizg w odpowiedzi - nadmiar obowiązków. Zdjąłem skrzydło i żaden zawias nie miał niestety takiej tulejki teflonowej. Mam drzwi tego typu:
    https://www.castorama.pl/drzwi-pokoj...d-1062144.html
    Próbowałem znaleźć same takie tulejki, ale nie mogłem się doszukać.

    Aktualnie wygląda to tak (po przemyciu bardzo szybko brudzi się niestety ponownie):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fado-zawias.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	456543

    Czy macie może do polecenia jakiś dobry zawias, który mógłbym spróbować wymienić w takich drzwiach?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zbędny jest ten link. Typ - w tym sensie model - nie ma nic do zawiasu.
    Wykręć jeden zawias ze skrzydła i ościeżnicy i przejdź się do sklepu.
    Samej tulejki nie kupisz, a nawet jeśli to będzie za gruby czop by się zmieścił w część skrzydłową.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony