dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie obawiaj się to jest szmata która sparcieje i się rozleci w ciągu kilku lat wiec co byś nie zrobił efekt końcowy będzie taki sam.
    No ciekawa teoria, parciejacy polimer.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post

    Teraz problemy są dwa - pierwszy to pleśń. Jak wszystko wyschnie planuję te gorsze naloty wyczyścić szczotką nylonową.
    Błąd. W ten sposób rozniesiesz wszędzie zarodniki, choćbyś nie wiem jak się starał to ograniczyć.
    Najpierw spryskaj czymś grzybobójczym. Jak umrze co ma umrzeć, wtedy wyczyść i zaimpregnuj antygrzybicznie.

    Grzyb mógł już być w drewnie i tylko czekał na chwilowe sprzyjające warunki aby wykwitnąć. Albo problem stały masz w dachu. Szczelina musi być drożna i mieć wlot i wylot. Niby proste, ale wszystko zależy od detalu. Może membrana też jest za słabo paroprzepuszczalna?
    Cała strefa ogrzewana musi być szczelnie odcięta od nieogrzewanego strychu paroizolacją. Te oprawy halogenowe również (ale nie pianką, nie jest paroszczelna a wręcz przeciwnie chłonie wilgoć). To że w okół nich nie ma śladów wilgoci, nie znaczy, że tamtędy nie przenika spora ilość pary wodnej, która osadza się zupełnie gdzie indziej, tam gdzie trafi się akurat w danych warunkach punkt rosy.
    Ostatnio edytowane przez maaszak ; 06-04-2021 o 12:49
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Podejrzewam, że zarodników tam już jest wszędzie od groma, aczkolwiek zastanawiam się właśnie czy nie zrobić tak jak piszesz. Wszędzie spotykałem porady typu zetrzyj co się da...

    Myślę, że grzyb był już w deskach. One przyjechały do mnie i stały na deszczu bo ekipę nadzór PIP i nadzór budowlany wygonił za pracę bez zabezpieczeń i bali się potem wrócić...

    Generalnie na te sytuację złożyło się na pewno parę czynników. Zeszłej zimy problem praktycznie nie występował. W tym roku duży wpływ miało połączenie z garażem - arotem 75mm. Przy jego wylocie dach był praktycznie mokry.

    Gdyby przez halogeny rzeczywiście był taki transfer wilgoci, to myślę, że w górnej wartwie pianki w tych miejscach robiłaby się rosa - jakby nie było górna część izolacji ma temperaturę jaka panuje na strychu, a punkt rosy powietrza w domu to jakieś 10 stopni. Byłem na strychu przy -10 i sprawdzałem co się tam dzieje.

    Membrana do tej pory dawała radę, ale jak na membranie wykropli się woda, to staje się szczelna i wtedy już nie ma jak oddawać wilgoci. Zresztą nawet już teraz deski są w zasadzie suche w dotyku - musze zmierzyć wilgotność.

    W donicac jest otwór ok 1cm. Zapiankuję go i potem jakiś uszczelniacz dam na to żeby nie puszczało piany.

    Tak czy inaczej czeka mnie sporo zabawy na strychu... Dobra maska i kombinezon i będziemy działać
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Masz może gdzieś zdjęcia takiej sparciałej membrany? W budownictwie są stosowane już jakieś 30 lat, więc jak po kilku latach parcieją, to problem pewnie powszechnie znany.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Gdyby deski były bite ażurowo np. w odstępie 1~2 cm nie byłoby problemu. Deski pociągnęły trochę wilgoci i cały dach się uszczelnił. Brak wiedzy dekarza, który nie otworzył kalenicy. W tej sytuacji najlepiej wstawić 4 kominki wentylacyjne (po jednym na każdej połaci) jak najbliżej kalenicy. Natomiast powietrze doprowadzić elementami wentylacji połaciowej spod dachówki umiejscowionymi nad warstwą izolacji cieplnej stropu. Doświadczona fima dekarska powinna sobie z tym poradzić. Z tą dodatkową impregnacją wiązarów ostrożnie. Jak wiązary wykonane na płytkach kolczastych cynkowanych to może dojść do zniszczenia powłoki i rdzewienia płytek. Drewno na wiązary jest impregnowane może zatem wystarczy oczyścić je z pleśni. Typowy środek do impregnacji drewna to Fobos. To środek solny. Przy nie odpowiednim stężeniu może stać się pożywką dla pleśni. Jak producent wiązarów zaoszczędził to jest taki efekt.. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie za odpowiedź Panie Andrzeju. Liczyłem, że zabierze Pan głos widząc Pana fachowe porady.
    Preparaty solne odpadają jeśli chodzi o malowanie.

    Na wiązarach są tylko lekkie naloty, głównie ten puszek i tutaj nie planowałem pryskać niczym.
    Jeśli chodzi o wentylację to właśnie tak bym to chciał rozwiązać. Te nawiewniki icopal wyglądają sensownie.
    Do impregnacji chce użyć miedziowy vidaron.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Te wywietrzniki IKOPAL'a są za małe, odpowiednie będą elementy wentylacji połaciowej firmy MDM. Pisząc o impregnacji środkiem Fobos pisałem, że firmy produkujące wiązary stosują ten środek do impregnacji drewna. Jest to preparat przy odpowiednim stężeniu spowalniający rozprzestrzenianie się ognia. Stosowany jest też jako nawóz ale oczywiście przy innym stężeniu. W przypadku zastosowania impregnatu opartego na związkach miedzi należy uważać aby nie dostał się on do płytek kolczastych. Miedź jest pierwiastkiem bardzo aktywnym i przy spotkaniu z cynkiem wystąpi ognisko korozji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #28

    Domyślnie

    @Owczar, w razie czego mam na zbyciu wielokrotnie polecany przez Andrzeja Kuprafung-P Premium http://chemar.pl/index.php/kuprafung-p-premium Kupiłem żeby zaimpregnować deski po stropie na dach, ale czasu zabrakło i przestawiam z miejsca na miejsce

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Odezwę się w tygodniu. Dzięki za info.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    W dachu zrobiłem wentylację poprzez systemowe rozwiązanie icopal.
    Paten t w sumie ciekawy, połączenie z membraną jest uszczelnione gumową uszczelką. W podstawie jest nacięcie do otworu.

    Kominek nie jest zbyt duży - średnic aotworu 9cm, ale z racji tego, że taka otwornica jeszcze daje radę, użyłem właśnie te. Łacznie 4 sztuki na dole, plus w dolnej części dachu dodatkowe 6 sztuk:




    O dziwo deski od strony membrany nie miały w żadnym miejscu nawet śladu grzyba czy pleśni. Więc nie jest tak źle jak myślałem. Pozostaje oczuszczenie desek, pryśnięcie gdzie jest gorzej, a na koniec uszczelnienie przy halogenach na piętrze.

    Dzięki wszystkim za pomoc.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony