dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zabudowa otworu w stopie

    Dzień dobry,
    Potrzebuję parady eksperta co do zabudowy otworu w stropie pomiędzy poziomami w mieszkaniu ze schodami Próbowałem posiłkować się jakimiś materiałami o budowie antresol, lecz informacje są na tyle rozbieżne, że chciałbym się upewnić.

    Sprawa wygląda tak jak na załączonym "projekcie" - w mieszkaniu mam otwór o szerokości 142cm, który chcę zabudować przy pomocy belek/krokwi montowanych w wieszakach belkowych na kotwach chemicznych co 40cm. Materiał z którego jest zrobiony strop to beton z drugiej strony na ścianie bloczki betonowe.

    Pytania:
    1) Czy szerokość belki/kantówki 140x100 to wystarczająca wielkość przy tak małej szerokości otworu? Niektórzy polecają nawet 180x140. Czy obie to wartości niewystarczające?
    2) Opłytowanie będzie to płyta OSB - dać 22mm czy 25mm lub 2 warstwy 18mm? Na wierzch będą szły jeszcze panele podłogowe.

    Zależy mi n solidności konstrukcji, więc wolę zrobić "z zapasem" niż się martwić lub słuchać skrzypienia. Na tej konstrukcji będzie stała szafa w sypialni oraz na niebiesko zaznaczyłem ściankę działową, która będzie dostawiona i tu kolejne pytanie - czy w tym miejscu na takiej konstrukcji jedyne rozwiązanie to ścianka G/K (płyty kartonowo-włóknowe?) czy utrzyma też ściankę z bloczków gipsowych (ewentualnie innego materiału).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	20,9 KB
ID:	454595

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Marek

  2. #2

    Domyślnie

    Rozważ wstawienie dwuteowników -jeżeli jest to konstrukcyjnie możliwe. Będziesz mógł wtedy warsztat kowalski na górze założyć. Duże nie są a mocne i nie skrzypią.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Rozważ wstawienie dwuteowników -jeżeli jest to konstrukcyjnie możliwe. Będziesz mógł wtedy warsztat kowalski na górze założyć. Duże nie są a mocne i nie skrzypią.
    Może od razu blachownicę o wysokości 1200 ?

    Do pytającego. Taka łata jako element konstrukcji -proponuje wykonanie zgodnie z opracowaniem konstruktora a nie doradców z forum. Pieczątka podpis.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony