dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wykończenie słupów zewnętrznych kolumn

    Cześć, czym najlepiej wykończyć słupy zewnętrzne wykonane z bloczka szalunkowego. Płytki , tynk , mozaika? Czy przed położeniem oprócz gruntowania kleić styropian,siatkę klej , czy tez bez styropianu np na sam klej odrazu tynk lub mozaikę?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Te słupy to co podpierają? Czy/jak może dotrzeć do nich ciepło z przestrzeni ogrzewanej?

    Co innego słup wiaty garażowej, co innego słup podpierający strop monolityczny "wyjeżdżający" nad taras z salonu.

  3. #3

    Domyślnie

    A właśnie to słupy wiaty budynku gospodarczego nieogrzewanego

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Te słupy to co podpierają? Czy/jak może dotrzeć do nich ciepło z przestrzeni ogrzewanej?

    Co innego słup wiaty garażowej, co innego słup podpierający strop monolityczny "wyjeżdżający" nad taras z salonu.
    Cześć. Będę miał podobną zagwostkę. Mam słup na zewnątrz podtrzymujący podciąg tworzący monolit ze stropem (strop lany). Czy ten słup ocieplić styro? Wydaje się że może to być mostek cieplny, którym ciepło może uciekać. Ps. mam wyciągnięte pręty ze stopy pod ten słup. Przed szalowaniem podciągu chciałem go wylać. Jak myślisz czy trzeba by zrobić tez hydroizolację? Jeżeli tak to chyba tylko od zewnątrz pomalować słup (część podziemną). Z tego co wiem nie powinno się robić żadnych przekładek z papy pomiędzy wylana stopą, a wylanym później słupem.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebixx Zobacz post
    Ps. mam wyciągnięte pręty ze stopy pod ten słup. Przed szalowaniem podciągu chciałem go wylać. Jak myślisz czy trzeba by zrobić tez hydroizolację? Jeżeli tak to chyba tylko od zewnątrz pomalować słup (część podziemną). Z tego co wiem nie powinno się robić żadnych przekładek z papy pomiędzy wylana stopą, a wylanym później słupem.
    Zgadza sie, słupy/trzpienie żelbetowe jako elementy konstrukcyjne nie mogą być przecięte materiałem bitumicznym. Do hydroizolacji w przekroju rdzeni służą szlamy cementowe w wersji sztywnej. Mają większą siłę wiązania niż bitumy i wówczas konstrukcja mozę działać jako całość tak jak została zaprojektowana (o ile budynek nie ma więcej niż dwa piętra - wtedy to są jeszcze inne produkty).
    Każdą konstrukcję, która styka się z gruntem należy odciąć od wilgoci.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Zgadza sie, słupy/trzpienie żelbetowe jako elementy konstrukcyjne nie mogą być przecięte materiałem bitumicznym. Do hydroizolacji w przekroju rdzeni służą szlamy cementowe w wersji sztywnej. Mają większą siłę wiązania niż bitumy i wówczas konstrukcja mozę działać jako całość tak jak została zaprojektowana (o ile budynek nie ma więcej niż dwa piętra - wtedy to są jeszcze inne produkty).
    Każdą konstrukcję, która styka się z gruntem należy odciąć od wilgoci.
    Dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony