dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Drenaż działki - glina

    Witam,

    Jestem w trakcie budowy SSO. Dom stoi na płycie fundamentowej wokoło, której jest opaska drenarska. Z obszaru 1.5m dookoła i pod płytą wymieniono glinę na pospółkę.

    Reszta działki jest gliniasta. Na powierzchni non stop stoi woda. Chce wykonać zakopany drenaż i podłączyć się do rowu melioracyjnego(jest zgoda).

    Rozmawiałem z paroma "ekspertami" i ich propozycje to:

    • Rury drenarskie fi100
    • Otulina geowłókniny
    • żwir 16-32mm
    • 10cm pospółki na dno
    • Rury umieszczone na głębokości 0,7m - 0,9m
    • Spadek 5%
    • Studzienka drenarska fi400 1,5m przelotowa
    • Studzienka chłonna 4m gł. 0.5m średnicy lub podłączenie się do rowu melioracyjnego
    • Rury drenarskie rozmieszczone co 8m



    Co o tym sądzicie?
    Teren z badań gruntu: 1,9m gliny, 0,8m piasku drobnego i dalej glina.


    1. Rury fi100 będą ok?
    2. Głębokość 0,7m-0,9m ze spadkiem 0,5% jest ok? Nie powinno być 0,5m? Tak wykonana jest opaska wokoło domu jednak całość jest na pospółce.
    3. Studzienki fi400 to nie przesada?
    4. Rury co 8m są wystarczające? Może warto dodać odnogi fi75?
    5. Ostatnia powinna być chyba studnia chłonna?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt drenarka.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	454599
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badania gruntu.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	33,1 KB
ID:	454598  

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli masz zgodę na odprowadzenie wody do rowu melioracyjnego , czyli wszystkie operaty , zgody wodno prawne, zgodę właściciela rowu itd. To musisz wiedzieć że musisz jeszcze wykonać zbiornik przed wpuszczeniem wody do rowu , jak masz glinę na głębokości studzienki drenarskiej to nie będzie to funkcjonować reszta którą opisałeś będzie funkcjonować. Sam mam zrobione podobnie i w miarę to funkcjonuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro0106 Zobacz post
    Jeżeli masz zgodę na odprowadzenie wody do rowu melioracyjnego , czyli wszystkie operaty , zgody wodno prawne, zgodę właściciela rowu itd. To musisz wiedzieć że musisz jeszcze wykonać zbiornik przed wpuszczeniem wody do rowu , jak masz glinę na głębokości studzienki drenarskiej to nie będzie to funkcjonować reszta którą opisałeś będzie funkcjonować. Sam mam zrobione podobnie i w miarę to funkcjonuje.
    Dzięki za odp. A na jakiej masz głębokości wkopane rury drenarskie?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja tak robiłem - piasek, rurka w otulinie obsypana żwirem na głębokości około 1.2 metra - odprowadzenie do pobliskiego strumyka - działa. Jeżeli pod spodem masz glinę wyprowadzenie wód drenażowych musisz wyprowadzić na zewnątrz - do rowu/ cieku/ kanalizacji deszczowej .

  5. #5

    Domyślnie

    Tak teren jest gliniasty i woda zostanie odprowadzona poza działkę.

    Ok czyli 0,7m-1m głębokości usadowienie rur jest ok. A co z odstępami między rurami? Rury rozstawione co 8m od siebie jest ok? Czy to nie za dużo? Teren do odwodnienia to 30m x 25m.

    Rury co 8m na dłuższym odcinku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony