dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 19
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 377
  1. #41

    Domyślnie

    tak, można też inaczej - spotkałem się tym też
    weryfikacje na wszystkich potrzebnych giełdach na DO, a potem zgłoszenie zagubienia dokumentu i wyrobienie nowych dokumentów
    Dla chcącego nic trudnego....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Lepiej już na paszport bo w Polsce na paszport kredytu nie zaciągniesz.

    P.S Ile czasu czekałeś na Ladgera?
    Ostatnio edytowane przez marcin225 ; 08-04-2021 o 10:21

  3. #43

    Domyślnie

    Zaczyna się na ostro - programowalny pieniądz już za pasem.

    https://cyfrowa.rp.pl/technologie/61...i-niepokoj-usa

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Lepiej już na paszport bo w Polsce na paszport kredytu nie zaciągniesz.

    P.S Ile czasu czekałeś na Ladgera?
    szybko przyszedł, ale zamawiałem u polskiego dystrybutora - Flying Atom

    Swoją drogą - powtórzę się, ale warto...niech nikt przez przypadek nie mysli o koparce...ostatnio sprawdzałem historyczne dane - trudość rośnie cały czas masakrycznie - jak ktoś kupił sprzęt pół roku temu, to sprzęt już sie spłacił, ale jak ktoś kupi teraz po zawyżonych mocno cenach, to za jakis czas zniechęcony sprzeda ze stratą. urobek teraz a pół roku temu to 50% róznicy przy tej samej mocy....na razie rekompensuje to częściowo cena, ale jak cena przestanie rosnąć, to będzie płacz...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Swoją drogą - powtórzę się, ale warto...niech nikt przez przypadek nie mysli o koparce...ostatnio sprawdzałem historyczne dane - trudość rośnie cały czas masakrycznie - jak ktoś kupił sprzęt pół roku temu, to sprzęt już sie spłacił, ale jak ktoś kupi teraz po zawyżonych mocno cenach, to za jakis czas zniechęcony sprzeda ze stratą. urobek teraz a pół roku temu to 50% róznicy przy tej samej mocy....na razie rekompensuje to częściowo cena, ale jak cena przestanie rosnąć, to będzie płacz...
    Trudność to jedno, ilość maszyn w sieci rośnie regularnie od jakiegoś czasu.
    W ciągu ostatnich dni mamy natomiast wyraźny spadek ruchu w sieci, co przekłada się bezpośrednio na niższe opłaty transakcyjne i niższy Block Reward dla górników.



    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 13-04-2021 o 08:24

  6. #46

    Domyślnie

    ruch w sieci spadł, bo ludzie zmęczeni wysokimi opłatami transakcyjnymi poszli do konkurencyjnych sieci (np. BSC)
    Wszystko się w naturalny sposób reguluje...może się okazać, że EIP1559 nie będzie potrzebny

    Ja nie wyobrażam sobie robić analizy opłacalności zakupu - bazując na ruchu w sieci....no ale to ja
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Ja nie wyobrażam sobie robić analizy opłacalności zakupu - bazując na ruchu w sieci....no ale to ja
    To jasne, o takie rzeczy to trzeba by do wróżki się udać.

    Ostatni czas upływa pod znakiem konsolidacji na BTC, która nie generuje dużego ruchu kapitału. Jest szansa, że w najbliższych dniach się to zmieni i będą dość spore dynamiczne ruchy na BTC (tylko nie wiadomo czy w górę czy w dół ), co przeniesie się na ethera i polecą tłuste bloki, ale wiadomo o uzyskach kopania ETH z grudnia można jedynie pomarzyć.

    W chwili obecnej ceny GPU sięgają 3 krotnej wartości cen z 2020r., w mojej opinii już przy 1,5-2 przebitce cenowej, pakowanie się w koparki to spore ryzyko utopienia kasy. Moje zabawki już się zwróciły, powoli zaczynam wyprzedaż, w okresie bessy wolę już dokupić na dołku monety które mnie interesują, zamiast kopać na granicy opłacalności, zwłaszcza, ze ostatnio coraz częściej się słyszy, że ETH przejdzie na PoS jeszcze w tym roku.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 13-04-2021 o 11:14

  8. #48

    Domyślnie

    nie wiem czy słusznie, ale zamiast sprzedawać teraz koparki z olbrzymim zyskiem, to wolę jednak dojechać nimi do POS. Na chwilę obecną wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem, niż sprzedawanie sprzętu teraz.
    Aa może i wtedy nie będę ich sprzedawać, bo dla kart NV zawsze była dobra alternatywa do kopania - aktualnie jest to CFX. Prąd mam na tyle tani - że granica opłacalności raczej mi nie grozi, a planuję dalszą rozbudowę PV...

    A na dołku bessy, to zamierzam zrobic znaczące zakupy - tak coinów jak i sprzętu od tych, co teraz kupują Z moich doświadczeń z kopania na dołku bessy, to jest to bardzo dobry moment na kumulację coinów...co kto lubi, jedni wolą tanio kupić coiny, inni wolą tanio kupić sprzęt...ja planuje i jedno i drugie
    Jak widzisz, są dynamiczne ruchy, ale ruch w sieci wzrósł nieznacznie...pewien rozdział można uznać za zamknięty....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Jak widzisz, są dynamiczne ruchy, ale ruch w sieci wzrósł nieznacznie...pewien rozdział można uznać za zamknięty....
    E tam póki co tylko pierdnięcia.

  10. #50

    Domyślnie

    ETH w parze do BTC robi dobrą robotę...coraz lepiej się to zapowiada na przyszłość
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  11. #51

    Domyślnie

    i to mnie się podoba


  12. #52

    Domyślnie

    Przy takich zawirowaniach cenowych na rynkach ruch w sieci wzrata na jakiś czas...normalna rzecz, wczoraj to się nałożyło ze spadkiem trudności
    https://www.coinwarz.com/mining/ethe...fficulty-chart
    pewnie jakieś poole mają problemy po forku...niestety, ale trudność będzie dalej rosła, a lipcowy EIP1559 załatwi resztę...
    swoją drogą - nie ma się co ekscytować tym co WTM pokazuje, tylko trzeba patrzeć jakie konkretne bloki wpadają na poolu na którym się kopie. Bo miałem już sytuacje, że był duży ruch w sieci, ale pool w tym czasie nie znalazł wielu bloków i w ogóle nie było widać, żeby urobek się zwiększył...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Przy takich zawirowaniach cenowych na rynkach ruch w sieci wzrata na jakiś czas...normalna rzecz, wczoraj to się nałożyło ze spadkiem trudności
    https://www.coinwarz.com/mining/ethe...fficulty-chart
    pewnie jakieś poole mają problemy po forku...niestety, ale trudność będzie dalej rosła, a lipcowy EIP1559 załatwi resztę...
    swoją drogą - nie ma się co ekscytować tym co WTM pokazuje, tylko trzeba patrzeć jakie konkretne bloki wpadają na poolu na którym się kopie. Bo miałem już sytuacje, że był duży ruch w sieci, ale pool w tym czasie nie znalazł wielu bloków i w ogóle nie było widać, żeby urobek się zwiększył...
    To co pokazuje WTM ma dosyć dobre odwzorowanie na poolu dla którego kopię tj. Ethermine.
    Cały czas nie uważam aby zawirowanie cenowe były teraz jakieś kosmiczne, te dopiero przed nami jak pojawią się większe wolumeny na giełdach.

    Po 20-tym lutego przy spadku BTC ok. 25%, (na altach 30-40%) ruch był taki, że wypłatę miałem po 2x krótszym czasie niż średnio. (BR na WTM sięgał do 10-15).

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    ETH w parze do BTC robi dobrą robotę...coraz lepiej się to zapowiada na przyszłość
    powtórka z rozrywki - ETH/BTC i LTC/BTC robię piękną robotę, przy bitku bujającym sie w okolicy 54,5-56k$
    oby tak dalej
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Czy ktoś z obecnych na FM posiadaczy BTC już sprzedał coś z posiadanych własnych zasobów BTC i zamienił na towar lub inny pieniądz będący w normalnym obiegu?
    Można za 2-3 BTC kupić np. mieszkanie lub działkę w Polsce?
    O kupnie samochodu czy artykułów codziennego użytku nie wspomnę.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    powtórka z rozrywki - ETH/BTC i LTC/BTC robię piękną robotę, przy bitku bujającym sie w okolicy 54,5-56k$
    oby tak dalej
    Nic nie pisałeś kiedy wszystko spadło w jeden dzień (BTC o 5% a reszta około 15%, prócz "PsiejMonety")
    unde venis et quo tendis

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Psia Moneta pokazuje cały urok marginalnych altów - wystarczy jeden tweet i odpala z 30gr na 1.5 zł
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czy ktoś z obecnych na FM posiadaczy BTC już sprzedał coś z posiadanych własnych zasobów BTC i zamienił na towar lub inny pieniądz będący w normalnym obiegu?
    Można za 2-3 BTC kupić np. mieszkanie lub działkę w Polsce?
    O kupnie samochodu czy artykułów codziennego użytku nie wspomnę.
    można, ale nie bezpośrednio. Chyba że sprzedający się zgodzi
    Najpierw wymieniasz w miejscu które obsłuży taką wymianę (w następnym roku trzeba pamiętać o 19% podatku, PIT38 ) i możesz kupować.Takich miejsc w kraju i za granicą, jest wbrew pozorom naprawdę sporo. Jest calkiem sporo kart pre-paid które można doładować krypto i używać ich do codziennych zakupów...Te karty zwykle mają wysokie limity - więc bez problemu można robić nawet duże zakupy
    przykładowa karta https://wirexapp.com/en/help/article...nd-limits-0168


    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Nic nie pisałeś kiedy wszystko spadło w jeden dzień (BTC o 5% a reszta około 15%, prócz "PsiejMonety")
    a co miałem pisać - że właśnie jest korekta, która z dużym prawdpodobeństwem potrwa kilka dni?
    Że Dogecoin prędzej czy później czeka korekta? korekty są czymś naturalnym na rynkach finansowych, w kryptowalutach też.
    Dla inwestora długoterminowego to nie mają one wiekszego znaczenia....pod warunkiem, że jest to faktycznie korekta, a nie pękająca bańka - ale na to jeszcze raczej za wcześnie...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Psia Moneta pokazuje cały urok marginalnych altów - wystarczy jeden tweet i odpala z 30gr na 1.5 zł
    Ale pamiętaj, że z każdym kolejny razem, ten efekt będzie słabszy...(Elon już o tym wie)
    dla porównania, takie Ethereum dokładnie rok temu kosztowało około 175$, dzisiaj około 2420$..źle?
    I jeszcze raczej nie powiedziało ostatniego słowa
    Wiesz jaki jest koszt wykopania 1 ETH?

    przykład rentowności dla malutkiego zestawu 6x1660 Super
    https://whattomine.com/coins/151-eth...mmit=Calculate
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Strona 3 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony