dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 19
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 377
  1. #1

    Domyślnie Kryptowaluty - przydatne opinie, wymiania informacji

    Żeby nie spamować innych wątków - proponuję tutaj przenieść dyskusje związane z kryptowalutami...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  2. #2

    Domyślnie

    https://qz.com/1705619/alexander-ham...in-rap-battle/
    co ciekawe, dzisiaj ten film odbieram już ciut inaczej, niż jeszcze rok i trochę więcej temu...zgadnijcie dlaczego?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #3

    Domyślnie

    no i przykładowe sposoby oszczędzania na emeryturę za pomocą kryptowalut

    http://bitfilar.pl/
    https://litecoin.pl/emerytura-za-litecoiny/
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  4. #4

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:02

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Od kilku lat bawię się bitcoinem.
    Siedząc przed komputerem i pracując, co godzinę klikam sobie na stronie
    https://freebitco.in/?r=28558
    U mnie to od dawna nie jest już zabawa...zawsze też wychodziłem z założenia że nie ma darmowych obiadów...więc omijałem szerokim lukiem strony, gdzie oferowali coś za "darmo". Zawsze na tym dobrze wychodziłem....

    Nie jest to zabawa, bo zainwestowałem realne pieniądze, zainwestowałem też w wiedzę (przeczytałem kilka książek - Podstawy spekulacji Bulkowskiego) - wiedzę którą nabyłem zastosowałem w praktyce i staram się w miarę skromnych możliwości pomnażać zainwestowane środki.
    Chyba całkiem dobrze mi to wychodzi, bo mimo, żę w niektóre aktywa zainwestowałem bardzo skromne środki, to po wzroście 1000+% już nie są to skromne środki....mam na myśli oczywiście wspomniane w innym wątku DeFi.
    To jest jedna rzecz - druga o której już też chyba wspominałem w wątku dotyczącym fotowoltaiki - jest świetny sposób na zwiększenie autokonsumpcji i zużycie nadwyżek z produkcji prądu przez PV. Można powiedzieć, że kolejny raz miałem szczęście - bo tak jak w odpowiednim momencie dokonałem zakupu odpowiednich aktywów, tak w odpowiednim momencie nabyłem sprzęt do kopania kryptowalut. (Szczęście, bo kupowałem jeszcze w normalnych cenach, od tamtego czasu ceny sprzętu którym można kopać wzrosły kilkukrotnie)
    I jestem jeszcze większym fanem energii odnawialnej niż byłem wcześniej i myślę o rozbudowie instalacji PV....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    mam nadzieje, ze nie inwestujecie większości swoich środków na te emerytury.
    Bo wszystkie względnie bezpieczne inwestycje się prędzej czy później rozwala.
    Ja na loterie więcej niż 10% bym nie poświęcił. Chyba, że operujesz gotówką zdolną zaistnieć poważnie na rynku.
    Ale bycie Kulczykiem to zbyt słabo. Wtedy kryptowaluty i giełdy są dla Ciebie.
    Pamiętajcie tylko, że inwestycje wszystkie to roszady pieniędzy. Ktoś oddaje żeby ktoś coś zyskał. Prędzej czy później upomni się o swoje

  7. #7

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 24-04-2021 o 18:17

  8. #8

    Domyślnie

    Ja z krypto zetknąłem się w 2016, ale nie na zasadzie inwestycji, tylko płatności za nie do końca legalny sprzęt
    Na bańce 2017-2018 niestety niewiele ugrałem, bo przespałem szczyt.
    W chwili obecnej już dawno wyjąłem to co zainwestowałem kiedyś.

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    tak w odpowiednim momencie nabyłem sprzęt do kopania kryptowalut. (Szczęście, bo kupowałem jeszcze w normalnych cenach, od tamtego czasu ceny sprzętu którym można kopać wzrosły kilkukrotnie)
    Od dawana kopiesz? Jaka moc maszyn?
    Ja też od grudnia podkopuje ETH, moje nadwyżki z PV 10kWp już dawno zjedzone prze koparki

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    mam nadzieje, ze nie inwestujecie większości swoich środków na te emerytury.
    Bo wszystkie względnie bezpieczne inwestycje się prędzej czy później rozwala.
    Ja na loterie więcej niż 10% bym nie poświęcił. Chyba, że operujesz gotówką zdolną zaistnieć poważnie na rynku.
    Ale bycie Kulczykiem to zbyt słabo. Wtedy kryptowaluty i giełdy są dla Ciebie.
    Pamiętajcie tylko, że inwestycje wszystkie to roszady pieniędzy. Ktoś oddaje żeby ktoś coś zyskał. Prędzej czy później upomni się o swoje
    Rozumiem sceptycyzm, ale....ja jestem od dawna przekonany - że to jest "TO"
    Ja rozumiem niewiedzę, nieznajomość tematu....interesuję się tematem ponad 2 lata - wiem, że to krótko, ale mam swoje małe i duże sukcesy....

    Nie rozumiem określenia - operowanie gotówką zdolną zaistnieć poważnie na rynku" ani określenia "loteria"
    możesz rozwinąć, co masz na myśli?!?
    każda inwestycja - to także realizacja zysków, ja te sukcesywnie realizuję i od dawna pieniądze które są w grze, to tylko i wyłącznie zyski. Nic więcej do tego nie dokładam...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post

    Od dawana kopiesz? Jaka moc maszyn?
    Ja też od grudnia podkopuje ETH, moje nadwyżki z PV 10kWp już dawno zjedzone prze koparki
    kolejny raz napiszę, że miałem farta, ale tak faktycznie było...idealnie wstrzeliłem się z pierwszym, częściowo przypadkowym zakupem w okres tzw. "zimy krypto" czyli totalnego dołka po pęknięciu poprzedniej bańki. Wtedy sprzęt można było kupić za pół darmo...i jeszcze długo,długo potem też I znowu miałem trochę szczęścia
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Rozumiem sceptycyzm, ale....ja jestem od dawna przekonany - że to jest "TO"
    Ja rozumiem niewiedzę, nieznajomość tematu....interesuję się tematem ponad 2 lata - wiem, że to krótko, ale mam swoje małe i duże sukcesy....

    Nie rozumiem określenia - operowanie gotówką zdolną zaistnieć poważnie na rynku" ani określenia "loteria"
    możesz rozwinąć, co masz na myśli?!?
    każda inwestycja - to także realizacja zysków, ja te sukcesywnie realizuję i od dawna pieniądze które są w grze, to tylko i wyłącznie zyski. Nic więcej do tego nie dokładam...
    Z przyjemnością rozwinę swoją myśl.
    Ale to zależy od tego co chcesz osiągnąć. Jeśli liczysz, że będziesz miał z tego kase za xx lat - to raczej wtopisz.
    Ale jeśli śledzisz to cały czas to może coś zarobisz, za rok, może 2. A może za 10. Albo wcale. W tym wypadku masz większą szanse na sukces.
    Tylko najważniejsze nigdy nie inwestuj więcej niż jesteś w stanie psychicznie stracić.
    Wszystkie możliwości to loteria, nie wystarczy Twoja wiedza - to ciut za mało.
    Dla przykładu BTC kupiła Tesla - szybuje w góre, A jak sprzeda cześć ? To będzie katastrofa dla wielu i kto wie jak długo będzie się podnosić o ile w ogóle.
    Może wtedy np. Banki zainteresują się mocniej tematem i sami coś swtorzą zabierając z grubsza zainteresowanie BTC.
    Wiem wiem, to bajki i najpewniej nie realny scenariusz. Ale przyszłości nikt nie zna. Za to Grube ryby jak np. Tesla nie powiedziały przed zakupem swoim ziomkom, żeby też kupili bo oni zamierzają? To właśnie operowanie poważna gotówką.


    Ps. Chętnie się dowiem czym kopiesz i gdzie kopiesz i jakim sprzętem.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Z przyjemnością rozwinę swoją myśl.
    Ale to zależy od tego co chcesz osiągnąć. Jeśli liczysz, że będziesz miał z tego kase za xx lat - to raczej wtopisz.
    Ale jeśli śledzisz to cały czas to może coś zarobisz, za rok, może 2. A może za 10. Albo wcale. W tym wypadku masz większą szanse na sukces.
    Tylko najważniejsze nigdy nie inwestuj więcej niż jesteś w stanie psychicznie stracić.
    Wszystkie możliwości to loteria, nie wystarczy Twoja wiedza - to ciut za mało.
    Wydawało mi się, że wystarczająco wyraźnie napisałem to wcześniej. Zainwestowałem relatywnie niewielką kwotę. ponad 2 lata temu. Zainwestowany wkład wyciągnąłem już z tej inwestycji dawno temu. Teraz obracam zyskiem - to kilkadziesiąt razy więcej niż mój wkład który wyciągnąłem.
    Muszę kontynuować? Tak, śledzę na bieżąco...cały czas się uczę i jestem pełen pokory. Ale nie mogę się zgodzić z tym, że to loteria. Mam od zawsze wszystko w excelu, mam swoje zapiski....oczywiście, teraz jest hossa, ale nawet w momentach kiedy była bessa, to także miałem dobre wyniki.
    Mam wrażenie też, że nie zerknąłeś nawet na bitfilar,pl
    Ja nieskromnie napiszę, że mam lepsze wyniki, ale też poświęcam temu znacznie więcej czasu niż autor tego bloga...


    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Dla przykładu BTC kupiła Tesla - szybuje w góre, A jak sprzeda cześć ? To będzie katastrofa dla wielu i kto wie jak długo będzie się podnosić o ile w ogóle.
    Może wtedy np. Banki zainteresują się mocniej tematem i sami coś swtorzą zabierając z grubsza zainteresowanie BTC.
    Wiem wiem, to bajki i najpewniej nie realny scenariusz. Ale przyszłości nikt nie zna. Za to Grube ryby jak np. Tesla nie powiedziały przed zakupem swoim ziomkom, żeby też kupili bo oni zamierzają? To właśnie operowanie poważna gotówką.
    W perspektywie długoterminowej wejście Tesli było tylko katalizatorem tego, co musiało nastąpić. Nie jesteś na bieżąco, bo banki są bardzo, bardzo zainteresowane tym rynkiem
    całkiem świeży przykład
    https://www.cnbc.com/2021/03/31/bitc...t-clients.html

    Visa się kwalifikuje?
    https://fortune.com/2021/03/29/visa-crypto-business/
    I to wcale nie wyczerpuje tematu, to tylko przykłady...bo tego typu newsów w ostatnim okresie było dużo więcej...



    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Ps. Chętnie się dowiem czym kopiesz i gdzie kopiesz i jakim sprzętem.
    Od dłuższego czasu stawiam na sprzęt NV - tak jak pisałem, dobrze wyczułem moment i w grudniu udało mi się w dobrej cenie kupić 3060ti i 3070. Potem ceny poszybowały do takich poziomów, że dałem sobie spokój. Nie muszę chyba pisać, że ten sprzęt od tamtego czasu już dawno się zaamortyzował? Mógłbym dzisiaj z olbrzymim zyskiem sprzedać sprzęt, ale jestem pewny, że lepiej wyjdę na dalszym miningu. Oczywiście, po spodziewanym EIP1559 w lipcu, opłacalnośc kopanie ETH drastycznie spadnie, ale właśnie dlatego mam karty NV - wystarczy wtedy przełączyć na inny algorytm np, Octopus i rentowność powinna być na podobnym poziomie....(może niewiele mniejsza, może niewiele wyższa - ale posiadacze kart AMD nie mają takiego komfortu)
    Ostatnio odkryłem mining w dualu ETH+ZIL - wydaje mi się, że na chwilę obecną to najlepsza opcja, wychodzi znacznie lepiej niż kopanie samego ETH - to dzięki sporym wzrostom kursu ZIL...który swoją drogą, jest bardzo ciekawą pozycją inwestycyjną....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Z przyjemnością rozwinę swoją myśl.
    Ale to zależy od tego co chcesz osiągnąć. Jeśli liczysz, że będziesz miał z tego kase za xx lat - to raczej wtopisz.
    Ale jeśli śledzisz to cały czas to może coś zarobisz, za rok, może 2. A może za 10. Albo wcale. W tym wypadku masz większą szanse na sukces.
    Tylko najważniejsze nigdy nie inwestuj więcej niż jesteś w stanie psychicznie stracić.
    Wszystkie możliwości to loteria, nie wystarczy Twoja wiedza - to ciut za mało.
    Dla przykładu BTC kupiła Tesla - szybuje w góre, A jak sprzeda cześć ? To będzie katastrofa dla wielu i kto wie jak długo będzie się podnosić o ile w ogóle.
    Może wtedy np. Banki zainteresują się mocniej tematem i sami coś swtorzą zabierając z grubsza zainteresowanie BTC.
    Wiem wiem, to bajki i najpewniej nie realny scenariusz. Ale przyszłości nikt nie zna. Za to Grube ryby jak np. Tesla nie powiedziały przed zakupem swoim ziomkom, żeby też kupili bo oni zamierzają? To właśnie operowanie poważna gotówką.
    Nie wiem o jakim wtopieniu piszesz, bo wielu ludzi którzy zainwestowali w 2018, 2019r. w krypto już są 10x, 50x i więcej razy do przodu, już dawno wyciągnęli swój wkład własny.
    Jeśli wydaje Ci się, że firmy pokroju Tesli kupili BTC by za chwile się go pozbyć to jesteś w błędzie.
    Banki komercyjne to raczej zaczynają być w defensywie, powoli nadchodzi zmierzch bankowości jaką znamy z XX wieku.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Od dłuższego czasu stawiam na sprzęt NV - tak jak pisałem, dobrze wyczułem moment i w grudniu udało mi się w dobrej cenie kupić 3060ti i 3070. Potem ceny poszybowały do takich poziomów, że dałem sobie spokój. Nie muszę chyba pisać, że ten sprzęt od tamtego czasu już dawno się zaamortyzował? Mógłbym dzisiaj z olbrzymim zyskiem sprzedać sprzęt, ale jestem pewny, że lepiej wyjdę na dalszym miningu.
    No to mam podobnie też jadę na 3060ti i 3070, które już w lutym się spłaciły , miałem też kilka 3080 ale ostro się grzały, więc się ich pozbyłem.
    Do miningu używasz HiveOS, czy jakiegoś innego systemu? możesz podesłać namiar na jakieś info dot. dual ETH + ZIL ?
    Trzymam trochę ZIL od zeszłego roku, zrobił od tego czasu ok. 20x ale chętnie bym coś dokopał.

  15. #15

    Domyślnie

    Oczywiście tylko HiveOs
    https://ezil.me/

    ustawiasz coina jako ZIL - adres to adrETH.adrZIL
    Hive traktuje to jako inny coin od ETH, więc nie nalicza za to opłat - gdy ustawisz to jako coin ETH - to wtedy będą naliczane opłaty za Hive
    banalna konfiguracja
    https://ezil.timelapsehc.com/en/a/nastroika-hiveos/
    jedynie ustaw coina jako ZIL

    ewentualne detale to priv
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Nie wiem o jakim wtopieniu piszesz, bo wielu ludzi którzy zainwestowali w 2018, 2019r. w krypto już są 10x, 50x i więcej razy do przodu, już dawno wyciągnęli swój wkład własny.
    Jeśli wydaje Ci się, że firmy pokroju Tesli kupili BTC by za chwile się go pozbyć to jesteś w błędzie.
    Banki komercyjne to raczej zaczynają być w defensywie, powoli nadchodzi zmierzch bankowości jaką znamy z XX wieku.
    mam nadzieje, że czytasz lepiej wiadomości niż posty na forum bo w ogóle ich nie rozumiesz. Sklejasz tylko literki bez składu i rozumu?
    Fajnie wyciągnąć sobie zlepek losowych słów z kontekstu i to wyśmiewać.
    Co do inwestowania, nie ma 100% pewnej recepty ani gwarancji zwrotu.

    Bądź świadom, że zyski są czyjąś kasą władowaną w ten towar. Kopanie krypto nie tworzy realnych pieniędzy.
    Pewnie znów odbierzesz, że neguje zyski z tego. Owszem można zarobić krocie. Ale to nie potrwa wiecznie.
    Żeby wygrać musisz zejść ze sceny zanim Cię pokonają i nie wracać. Wtedy możesz stwierdzić, że naprawdę zarobiłeś.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    .
    Pewnie znów odbierzesz, że neguje zyski z tego. Owszem można zarobić krocie. Ale to nie potrwa wiecznie.
    Żeby wygrać musisz zejść ze sceny zanim Cię pokonają i nie wracać. Wtedy możesz stwierdzić, że naprawdę zarobiłeś.
    Mam wrażenie, że nie zrozumiałeś. Przykład z życia wzięty. Pod koniec sierpnia zbudowałem 3 malutkie zestawy oparte na kartach 5700XT (dla znajomego). Całkowity koszt zakupu wszystkich podzespołów to około 32500zł. Wartość wykopanych krpyptowalut na początku stycznia doszła do wydanej kwoty. Zakładam teoretycznie, że w tym momencie wszystkie wykopane kryptowaluty zostały sprzedane, czyli wyciągneliśmy wkład (uwzględniając też 19% podatku rzecz jasna)

    aktualna rentowność tego sprzętu jest w linku.
    https://whattomine.com/coins/151-eth...mmit=Calculate
    w zużyciu prądu jest już uwzględniony także koszt dodatkowego chłodzenia latem, bo w rzeczystości jest ono znacznie mniejsze.
    Na podstawie tego linku łatwo też oszacować, ile ten znajomy wydobył od momentu wyciągnięca wkładu. To są naprawdę proste obliczenia...warto też zauważyć, że na chwilę obecną, ten sprzęt jest warty 2,5-3 razy więcej niż w momencie zakupu.....
    Więc wytłumacz mi - na tym przykładzie, gdzie tutaj jest schodzenie ze sceny i wątpienie, że naprawdę znajomy zarobił?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  18. #18

    Domyślnie

    Ale tak - w jednym masz rację - gdyby znajomy nie sprzedał wtedy tych krypto, tylko trzymał, to zysk jest papierowy...a ceny sprzętu za jakiś czas mogą wrócić do poprzednich albo i niższych poziomów, cny krypto (w tym przypadku ETH) też mogą spaść do poziomów, że będzie stratny. Ale patrząc na konkretne liczby - w tym konkretnym przypadku jest to praktycznie niemożliwe. Szczególnie, że ta osoba jest w regularnym kontakcie ze mną
    Co innego, gdy ktoś np. teraz skuszony wizją wielkich zysków przepłaci mocno za sprzęt - wtedy faktycznie może stracić. Dlatego na aktualnym poziomie cenowym sprzętu i stopniu zaawansowania bańki odradzam wszystkim dalsze inwestycje w sprzęt.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    mam nadzieje, że czytasz lepiej wiadomości niż posty na forum bo w ogóle ich nie rozumiesz. Sklejasz tylko literki bez składu i rozumu?
    Fajnie wyciągnąć sobie zlepek losowych słów z kontekstu i to wyśmiewać.
    Póki co jeszcze Cię nie wyśmiałem, no ale skoro tego oczekujesz.
    Piszesz jakieś frazesy typu: "Jeśli liczysz, że będziesz miał z tego kase za xx lat - to raczej wtopisz." , masz szklaną kulę czy jak?

    Póki co długoterminowi hodlerzy BTC, to zwycięzcy, żadne inne aktywo nie dało tyle zarobić co BTC - jaka będzie przyszłość nikt tego nie wie.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Co do inwestowania, nie ma 100% pewnej recepty ani gwarancji zwrotu.
    Kolejny frazes, żadna inwestycja nie da Ci 100% gwarancję zwrotu, pomijam już fakt, że często ludzie pakują kasę w coś na czym się kompletnie nie znają na fali FOMO.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Pewnie znów odbierzesz, że neguje zyski z tego. Owszem można zarobić krocie. Ale to nie potrwa wiecznie.
    i kolejny, nic nie trwa wieczne

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Żeby wygrać musisz zejść ze sceny zanim Cię pokonają i nie wracać. Wtedy możesz stwierdzić, że naprawdę zarobiłeś.
    Powiedz to tym co np. kupując BTC w 2016r. za $ 500 nie zeszli ze sceny na szczycie bańki w grudniu 2017r. i przyhodlowali to do dzisiaj.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Żeby nie spamować innych wątków - proponuję tutaj przenieść dyskusje związane z kryptowalutami...
    Wezmi powiedz jest jakaś możliwość zakupu bez weryfikacji w szemranej firmie??
    Na zasadzie do jakiegoś woleta i zaponieć
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 1 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony