dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 19
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 377
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Tutaj komunikat KNF aby nie było :
    https://businessinsider.com.pl/finan...tywami/30ry67s

    I życzę udanych inwestycji (bez sarkazmu)
    To ciekawa sprawa z tymi bankami...czytałem niedawno artykuł, że banki chcą szybko wprowadzić kryptowaluty do oferty - bo widzą, że masa przelewów idzie na giełdy krptyptowalut i banki nic na tym nie zarabiają....kilka lat temu JP Morgan. Lista jest długa...Citibank, Deutche Bank Goldman Sachs...nie bój się, do nas też to przyjdzie

    Nie masz racji - tutaj też obowiązuje AT.

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Brak fundamentu, brak dywidendy, brak wartości fizycznej
    Kulą w płot. Dywidenda w różnych systemach jest. Poczytaj o POS i stakowanie.
    np. planowane jest przejście ETH na POS i już są i kalkulatory
    https://www.stakingrewards.com/earn/ethereum-2-0

    Nie ma fundamentów, brak wartości fizycznej, a wielkie instytucje tego świata skupują to na potęgę...świat oszala? A może ty nie dostrzegasz tego co widzą oni?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  2. #102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post

    Kulą w płot. Dywidenda w różnych systemach jest. Poczytaj o POS i stakowanie.
    np. planowane jest przejście ETH na POS i już są i kalkulatory
    https://www.stakingrewards.com/earn/ethereum-2-0

    Nie ma fundamentów, brak wartości fizycznej, a wielkie instytucje tego świata skupują to na potęgę...świat oszala? A może ty nie dostrzegasz tego co widzą oni?
    Ja tu widze tulipana. Kupuję co ? Udział czym? Prawa do czego? Regulowane to przez kogo?

    A ta dywidenda to przelew w PLNach, USD. Czy tych wirtualnych?
    Tak w ogóle to czekam fizyczne etefy na krypto dostępne u brokera.
    Firmy skupują i instytucje może lepiej udziały w takiej firmie kupić bo ją można przeanalizować zawsze ma jakąś wartość księgowa.

    Edit:
    Jednak muszę brać pod uwagę to że się mylę i za 30 lat wkładając grosze mogę być bogaty.
    Podasz źródła wiedzy dla lamusów?
    Na początek BitBay wydaje się ok?
    Przydałby się krach na krypto
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 09-05-2021 o 07:55
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ja tu widze tulipana. Kupuję co ? Udział czym? Prawa do czego? Regulowane to przez kogo?

    A ta dywidenda to przelew w PLNach, USD. Czy tych wirtualnych?
    Tak w ogóle to czekam fizyczne etefy na krypto dostępne u brokera.
    Firmy skupują i instytucje może lepiej udziały w takiej firmie kupić bo ją można przeanalizować zawsze ma jakąś wartość księgowa.
    Zawsze tak było - że ci co weszli szybciej, kiedy nie było to jeszcze ogólnie dostępne, to mieli z tego tytułu bonus (jak temat wypailił)
    Moje doświadczenia to potwierdzają, bo temat wypalił

    Dywidenta jest w tej samej walucie.
    czyli przykładowo - stakuje ZIL - tutaj kalkulator
    https://www.stakingrewards.com/earn/zilliqa
    aktualny kurs ZIL to 0,225$ - po roku będziesz mieć więcej ZIL - cena może pójść do góry, może pójść w dół...

    oprocentowanie zależy od waluty..dla ETH to będą zupełnie inne cyfry
    Można też dać środki na lokatę - tego typu serwisów pojawiło się całkiem sporo
    https://compound.finance/markets
    nie trzeba zakładać konta - to cię powinno usatysfakcjonować
    Można też w tych serwisach pożyczać pod zastaw kryptowalut - to tzw. DeFi (decentralized finance) - jestem przekonany, że między innymi DeFi zrewolucjonizują w przyszłości usługi finansówe....w moim przypadku stało się to już dosyć dawno temu



    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Edit:
    Jednak muszę brać pod uwagę to że się mylę i za 30 lat wkładając grosze mogę być bogaty.
    Podasz źródła wiedzy dla lamusów?
    Na początek BitBay wydaje się ok?
    Przydałby się krach na krypto
    Na krach i tanie zakupy w najbliższym czasie nie licz...
    https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/
    rok temu Ethereum można było kupić po około 190$ - jak jest aktualna cena to widać na wykresie

    nie wiem czy dla lamusów, ale chyba mogę polecić
    https://www.zrozumiecbitcoina.pl/
    BitBay nie polecam - zbyt wielu ludzi miało niezbyt fajne doświadczenia z tą giełdą, żebym mógł ją polecić. Polskie korzenie i pewne drobne udogodnienia z tego tytułu to zdecydowanie za mało jak dla mnie.Ja używam najczęściej Binance
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  4. #104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    @ JTKirk
    Dzięki

    Jedno z założeń na 2022 to 2-5% portfela w krypto. Dlatego czas odrabiać lekcje. ETFa pewnie się nie doczeka.
    Jedno z wymagań dla giełdy to względnie łatwy i szybki powrót do Zł w banku aby wymienić gotówkę na akcje, obligacje lub kruszce.
    Podchodzę do tego tak utraty 100% krypto nie zniszczy życia a wzrost o 100% i redukcja do wymaganego przedziału to jedna pozycja dywidendowa w portfelu więcej.


    Edit:
    Jeszcze myślałem o kontaktach na krypto w XTB można . Nie mój broker ale kono można otworzyć a dane przekazuję bardziej zaufanemu odbiorcy
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 09-05-2021 o 09:00
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Uważam ze krypto mają potencjał , ale dzisiaj bałbym się inwestować w coś co z dnia na dzień ma wahania 10% a właściciele giełd bezkarnie uciekają z kasą.
    Zupełnie inaczej podszedłbyś do inwestowania w krypto jeśli załóżmy w odpowiednim momencie wrzuciłbyś w krypto powiedzmy 10% swoich oszczędności i po jakimś czasie miałbyś więcej w krypto niż te pozostawione 90% oszczędności. Wyciągasz swoje depo np. x2 i bawisz się dalej.

    PS.
    na giełdach najlepiej trzymać jak najmniej, a jeśli trzymać na giełdzie to nie na jednej.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 09-05-2021 o 12:49

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Zupełnie inaczej podszedłbyś do inwestowania w krypto jeśli załóżmy w odpowiednim momencie wrzuciłbyś w krypto powiedzmy 10% swoich oszczędności
    Ponieważ nie ma sensownych sygnałów zyskują tylko ci którzy maja wiedzę, To " w odpowiednim momencie " właśnie jest irracjonalne nie oparte na podstawach technicznych , dzisiaj dogecoin stracił od wczoraj 15% , ktoś wie dlaczego ? mniej produkują ? mają zapasy ? wywalili CEO ? ..... to taki żart

    P.S.
    zrób ćwiczenie intelektualne i zamień proporcje , wrzucasz 90% aktywów i spada x2
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    To " w odpowiednim momencie " właśnie jest irracjonalne nie oparte na podstawach technicznych ,
    Nie masz racji. Odpowiedni moment to był w samy dołku na początku 2019r, , a czas pokazał, że jeszcze lepszy był po black swanie z marca 2020. Zobacz sobie jaka cena ETH była w kwietniu 2020 a jaka jest teraz....tak, to był ten właściwy moment...dobrze to pamiętam, bo budowałem małą farmę miningową znajomemu - umówiliśmy się na % urobku za zarządzanie i konserwację - i przez jakiś czas miałem poważne wątpliwości - które w miarę wzrostu ceny ETH stawały się coraz mniejsze Tak - ci co mają wiedzę i wchodzą w odpowiednim czasie (czasem pomimo wątpliwości) to zyskują najbardziej.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    1,Korzystał ktoś z tego?
    https://cryps.pl/kup-bitcoin-kantor-btc-pln/ bezwryfikacji do 1000zł.
    Bo do bitomatu daleko i nie mam jeszcze drugiej dawki szczepionki

    2.
    Tak łopaologicznie zakup krypto na jakiś walet czy bezpośrednio na Binance? Jeszcze konta na Bianance nie otworzyłem. Al stamtąd można przelać krypto bez weryfikacji do waletu, bez wychodzenia do Fiat.
    Jedyny możliwość sprzedaży krypto na złoto w Atomie lub u Słomskiego?
    Na razie i tak jakaś mała kwota testowo na czymś trzeba się uczyć.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Nie masz racji. Odpowiedni moment to był w samy dołku na początku 2019r
    wzrosty to głownie dodruk pieniądza praktycznie wszędzie i na wszystkim :
    https://notayesmanseconomics.wordpre...-inflationary/
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    wzrosty to głownie dodruk pieniądza praktycznie wszędzie i na wszystkim :
    https://notayesmanseconomics.wordpre...-inflationary/
    mam wrażenie, że źle to diagnozujesz. Dodruk pieniądza - tak, nie kwestionuję tego. Efektem tego dodruku jest ucieczka wielkiego kapitału w aktywa antyinflacyjne - bo że inflacja po takim dodruku będzie rosnąć, to od początku było oczywiste. Były prowadzone badania w stanach odnośnie wykorzystania tych pakietów pomocowych - zaledwie 9% te środki ulokowało w krypto. Dużo większe kwoty zostały ulokowane przez instytucje. Kolejna kwestia - na danych on chain widać odpływ środków z giełd, górnicy też nie chcą sprzedawać wykopanego urobku - więc siłą rzeczy, jak jest coraz więcej chętnych na zakup, coraz mniej chętnych na sprzedaż, to cena będzie rosnąć , prawda?
    Zapominasz też o konkretnej użyteczności, która coraz częściej stoi za konkretnymi projektami. To że ty tego nie znasz i nie używasz wcale nie oznacza, że inni tego nie widzą. Otóż zaręczam ci, że doskonale widzę i widzą w tym niesamowity potencjał. A o bonusie wejścia w coś wcześniej pisałem już wcześniej, nie chcę się powtarzać. To jest rewolucja technologiczna (blockchain), która zmieni nasze życie w dłuższej perspektywie czy się to niektórym podoba czy nie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Ponieważ nie ma sensownych sygnałów zyskują tylko ci którzy maja wiedzę, To " w odpowiednim momencie " właśnie jest irracjonalne nie oparte na podstawach technicznych , dzisiaj dogecoin stracił od wczoraj 15% , ktoś wie dlaczego ? mniej produkują ? mają zapasy ? wywalili CEO ? ..... to taki żart

    P.S.
    zrób ćwiczenie intelektualne i zamień proporcje , wrzucasz 90% aktywów i spada x2
    Nidy nie ma pewności kiedy jest odpowiedni moment, trzeba po prostu polegać na prawdopodobieństwie.
    Jeśli ktoś inwestuje w Psa to ruchy +/- 15% nie powinno go dziwić, ba nawet ruchy +/- 50% powinien przyjąć jakoś coś normalnego.

    PS.
    Jeśli ktoś wrzuca 90% swoich aktywów w rynek krypto jest niespełna rozumu.

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    PS.
    Jeśli ktoś wrzuca 90% swoich aktywów w rynek krypto jest niespełna rozumu.
    Gruba przesada. Znam osoby - które zaczynając od krypto, miały tam ulokowane nawet 100% kapitału - dopiero następnym krokiem po jego znacznym pomnożeniu była dywersyfikacja - nieruchomości,kruszcze, akcje, waluty itd. Ale i tak większość z nich większość swojego kapitału trzyma w krypo. Trzyma!!.
    O tym, że ktoś ma na koncie np. tysiące/mln $ w stable coinach nikt nie wie i nie musi wiedzieć. Niekoniecznie muszą to być przecież aktywa podlegające gwałtownym zmianom.....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Gruba przesada. Znam osoby - które zaczynając od krypto, miały tam ulokowane nawet 100% kapitału - dopiero następnym krokiem po jego znacznym pomnożeniu była dywersyfikacja - nieruchomości,kruszcze, akcje, waluty itd. Ale i tak większość z nich większość swojego kapitału trzyma w krypo. Trzyma!!.
    O tym, że ktoś ma na koncie np. tysiące/mln $ w stable coinach nikt nie wie i nie musi wiedzieć. Niekoniecznie muszą to być przecież aktywa podlegające gwałtownym zmianom.....
    Dopóki najwięksi, np. jak Google czy Amazon oficjalnie nie wejdzie w krypto, dopóty nad tym rynkiem będzie wsiało widmo wprowadzenia znacznych ograniczeń lub wręcz całkowitej delegalizacji, szczególnie w obecnej sytuacji na świecie. Dlatego uważam, że pakowanie teraz całego swojego kapitału w kryptowaluty jest mało rozsądne.
    Ja na pewno nie zrobiłbym tego i nikomu tego nie polecam, ale może po prostu dupa wołowa jest ze mnie.

  14. #114
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    To się rozdziwiczyłem
    W 4coinc kupiłem za 50zł BTCa dostałem za 31,94 . Interes życia Ale nauka kosztuje.
    I mam na bianace . Jak zrobić milion z 30 zł?

    Tak na poważnie co z tym można zrobić na początek? W miarę bezpiecznie abym całego majątku odrazu nie stracił

    Edit: widzę że nic z taką kwotą nie zrobię Pierwszy kop w jaja za nami
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 10-05-2021 o 13:36
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Dopóki najwięksi, np. jak Google czy Amazon oficjalnie nie wejdzie w krypto, dopóty nad tym rynkiem będzie wsiało widmo wprowadzenia znacznych ograniczeń lub wręcz całkowitej delegalizacji, szczególnie w obecnej sytuacji na świecie. Dlatego uważam, że pakowanie teraz całego swojego kapitału w kryptowaluty jest mało rozsądne.
    Ja na pewno nie zrobiłbym tego i nikomu tego nie polecam, ale może po prostu dupa wołowa jest ze mnie.
    nie bądź dla siebie taki surowy
    ponad 2 lata temu przez przypadek zająłem się miningiem (przypadkiem, bo zacząłem testować RX 570 kuoionego dla syna) - mimo, że wszyscy twierdzili, że to nieopłacalne....późniejsze decyzje o stopniowym powiększaniu mocy była jedną z lepszych - to był okres pobańkowy i można było tanio kupić mnóstwo różnego sprzętu - od RX 570/580 po P106. Tak, może faktycznie w samym dołku bessy wydawało się to mało rozsądne, ale ja zawsze przed podejmowaniem takich decyzji wszystko skrupulatnie przeliczam w xls...nawet w tak niesprzyjających warunkach mining był rentowny - ale ja od samego początku traktowałem to jako inwestycję długoterminową - co z perspektywy czasu było też bardzo dobrą decyzją. I tak - można powiedzieć, że przez jakiś czas wszystkie moje oszczędości ładowałem - w krypto - ale tak właściwie to nie w krypto - ale w sprzęt miningowy. Wszystkie karty kupowane w tamtym okresie za pół darmo sprzedałem w grudniu - ze sporym zyskiem(!) i tutaj po kolejnej inwestycji mam już praktycznie tylko nowe GPU.

    Oczywiście tu i teraz tego bym nie zrobił - ale wtedy była zupełnie inna sytuacja.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    mam wrażenie, że źle to diagnozujesz.[..]
    A ja mam wrażenie że to Ty jednak źle diagnozujesz

    Burmistrz Miami podsumował to o czym mówię :

    “And frankly if they spend another $2.2 trillion on infrastructure bill, it’s going to continue to go up. I mean there’s just no way that it can’t because I don’t think people are going to want to stay in dollar-denominated currencies,” Mayor Suarez opined.

    https://news.bitcoin.com/joe-bidens-...r-buy-bitcoin/

    Druk pieniądza napędza giełdę, crypto , surowce,
    https://www.zerohedge.com/commoditie...gher-overnight

    To się skończy płaczem, inflacja wykończy w pierwszej kolejności najbiedniejszych :
    https://www.zerohedge.com/personal-f...r-incomes-food
    to rynek Amerykański ale u nas jest podobnie , ceny rosną z dnia na dzień.
    Resztę wykończy pękniecie bańki , w sumie kilku baniek bo ja to się zastanawiam czy na czymś jeszcze nie mamy obecnie bańki.
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  17. #117
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    To się rozdziwiczyłem
    W 4coinc kupiłem za 50zł BTCa dostałem za 31,94 . Interes życia Ale nauka kosztuje.
    I mam na bianace . Jak zrobić milion z 30 zł?

    Tak na poważnie co z tym można zrobić na początek? W miarę bezpiecznie abym całego majątku odrazu nie stracił

    Edit: widzę że nic z taką kwotą nie zrobię Pierwszy kop w jaja za nami
    No gratuluję kulibob Z 30 zł nic nie zrobisz... Wpłać chociaż 100 $ i się baw w trading póki hossa.

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    I tak - można powiedzieć, że przez jakiś czas wszystkie moje oszczędości ładowałem - w krypto - ale tak właściwie to nie w krypto - ale w sprzęt miningowy. Wszystkie karty kupowane w tamtym okresie za pół darmo sprzedałem w grudniu - ze sporym zyskiem(!) i tutaj po kolejnej inwestycji mam już praktycznie tylko nowe GPU.
    Eeee Panie, inwestowanie w GPU to trochę coś innego niż bezpośrednia wymiana fiatów na monety krypto, a dla kogoś kto obserwuje rynek IT to już żadne ryzyko, bo w obecnej sytuacji deficytu chipów na rynku na takiej inwestycji można było tylko zarobić i to nie trzeba wcale kopać.

    W październiku 2020 już było wiadomo co się święci, dlatego w listopadzie i grudniu ani przez chwilę nie zawahałem się aby wydać kilkadziesiąt tysięcy na GPU, bo wiedziałem, że na tym nie stracę nawet jeśli rybek krypto nagle by się załamał.

    Inna sytuacja jest jeśli ktoś pod wpływem FOMO pakuje oszczędności kilku ostatnich lat np. w Dogecoina, gdy ten jest mega przegrzany i łapie kolejne ATH.

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No gratuluję kulibob Z 30 zł nic nie zrobisz... Wpłać chociaż 100 $ i się baw w trading póki hossa.
    @kulibob, tylko pamiętaj jeśli trading to minimalnie na dźwigni x10

  20. #120
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    @kulibob, tylko pamiętaj jeśli trading to minimalnie na dźwigni x10
    Heh to chyba od razu żeby stracić wszystko Dźwignia na początek max x2-x4 I to zawsze z SL.

Strona 6 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony