dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 19
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 377
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Już od jakiegoś czasu w związku ze sporymi wolnymi środkami przymierzam się do kryptowalut. Ostatnio jednak nasz rząd tym swoim nowym ładem trochę ostudził moje zapędy Idę o zakład że jakoś ekstra to opodatkują. Oczywiście podatek jest tylko jak się "spienięży" krypto no ale kiedyś by wypadało to zrobić...

    kulibob co ci szkodzi ta weryfikacja?

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    kulibob co ci szkodzi ta weryfikacja?
    U dostępnie danych osobowych skanu dowodu itp firmie krzak.
    Później masz chwilówkę a twoje dane krążą po seci bo ktoś sprzedał.
    Jedyne co mi przychodzi do głowy zaraz po weryfikacji zablokować dowód
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    U dostępnie danych osobowych skanu dowodu itp firmie krzak.
    Później masz chwilówkę a twoje dane krążą po seci bo ktoś sprzedał.
    Jedyne co mi przychodzi do głowy zaraz po weryfikacji zablokować dowód
    No wiesz taki bitbay to nie jest firma krzak. Zawierasz umowę z operatorem telefonii to też podajesz dane z dowodu. Wszędzie mogą dane wyciec.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    @marcin225
    Musisz go zrozumieć, kulibob wielokrotnie chwalił się, ile to ukradł (np pracodawcy) i wyłudził (na aliexpress), że wykształciła się u jego patologiczna nieufność do innych, ludzi, firm i instytucji, że one również kradną, wyłudzają i i oszukują.
    Mierzy wszystkich swoje miarą


    @JTKirk - uważasz więc, że obecnie nie ma sensu zaczynać zabawy w kopanie? Nawet jakąś używką ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 06-04-2021 o 08:35
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Wezmi powiedz jest jakaś możliwość zakupu bez weryfikacji w szemranej firmie??
    Na zasadzie do jakiegoś woleta i zaponieć
    Na chwilę obecną chyba tylko bitomaty Flying Atom. Można też udać się do biura FA.
    https://flyingatom.com/
    do 60000zł bez weryfikacji, ale - juz pracuja nad tym, żeby tę kwotę znacząco zmniejszyć gdzieś mi mignął projekt ustawy na ten temat....

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No wiesz taki bitbay to nie jest firma krzak. Zawierasz umowę z operatorem telefonii to też podajesz dane z dowodu. Wszędzie mogą dane wyciec.
    może i nie jest - ale nigdy i nikomu nie polecę tej firmy. Mam swoje powody.....pomijając już bardzo wysokie opłaty, to były przypadki zatrzymania środków klientów i potem sprawa ciągła się długo, zanim środki zostały zwrócone...w internetach można znaleźć...
    Jedyna zaleta tej giełdy IMHO - to wejście wyjście na FIAT, ale duzo lepszym wyjściem jest kupić krypto w bitomacie lub biurze i potem np. Binance (bez weryfikacji do równowartośći 2 BTC dziennie)
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    @marcin225
    Musisz go zrozumieć, kulibob wielokrotnie chwalił się, ile to ukradł (np pracodawcy) i wyłudził (na aliexpress), że wykształciła się u jego patologiczna nieufność do innych, ludzi, firm i instytucji, że one również kradną, wyłudzają i i oszukują.
    Mierzy wszystkich swoje miarą

    Mówisz jakbyś niew iedził gdzie żyjesz wystarczy jeden kulibob
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post


    może i nie jest - ale nigdy i nikomu nie polecę tej firmy. Mam swoje powody.....pomijając już bardzo wysokie opłaty, to były przypadki zatrzymania środków klientów i potem sprawa ciągła się długo, zanim środki zostały zwrócone...w internetach można znaleźć...
    Jedyna zaleta tej giełdy IMHO - to wejście wyjście na FIAT, ale duzo lepszym wyjściem jest kupić krypto w bitomacie lub biurze i potem np. Binance (bez weryfikacji do równowartośći 2 BTC dziennie)
    Ogólnie jako giełda do obrotu krypto wiadomo że nie Bitbay. Natomiast bitomat... no nie wiem czy bym tam stał i wpłacał duże kwoty rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu tyś Pomijam fakt , że do najbliższego bitomatu mam 100 km...

    Jeszcze patrzę , że flyingatom bierze prowizje 3,5 %... chyba powaliło
    Ostatnio edytowane przez marcin225 ; 06-04-2021 o 08:55

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Na chwilę obecną chyba tylko bitomaty Flying Atom. Można też udać się do biura FA.
    https://flyingatom.com/



    może i nie jest - ale nigdy i nikomu nie polecę tej firmy. Mam swoje powody.....pomijając już bardzo wysokie opłaty, to były przypadki zatrzymania środków klientów i potem sprawa ciągła się długo, zanim środki zostały zwrócone...w internetach można znaleźć...
    Jedyna zaleta tej giełdy IMHO - to wejście wyjście na FIAT, ale duzo lepszym wyjściem jest kupić krypto w bitomacie lub biurze i potem np. Binance (bez weryfikacji do równowartośći 2 BTC dziennie)
    Na razie to ja chcę parę stów wsadzić i zobaczyć z czym to się je a później dobić do 2% portfela ale to po jakiejś głębszej korekcie.

    Jesli dobrze kojarze na Bianance bez weryfikacji nie wrócę do fiata .
    Bitomat->walet->bianance(przewalutowanie krypto czyjakto się nazwywa)->walet->bitomat
    Tak wygląda kupno i sprzedaż wszystko na gotówce więc bez PIT38?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    może i nie jest - ale nigdy i nikomu nie polecę tej firmy. Mam swoje powody.....pomijając już bardzo wysokie opłaty, to były przypadki zatrzymania środków klientów i potem sprawa ciągła się długo, zanim środki zostały zwrócone...w internetach można znaleźć...
    Potwierdzam, miałem z Bimbajem problem z wypłatą jeszcze w 2017 jak jeszcze działali na terenie Polski, widać przeprowadzka niewiele zmieniła. Z tego co teraz ludzie piszą to przy blokadzie zwalają winę na regulatora, i wyprostowanie czegokolwiek zajmuje sporo czasu, bo supprot działa fatalnie szczególnie teraz w czasie hossy jak mają bardzo dużo nowych klientów.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Co innego, gdy ktoś np. teraz skuszony wizją wielkich zysków przepłaci mocno za sprzęt - wtedy faktycznie może stracić. Dlatego na aktualnym poziomie cenowym sprzętu i stopniu zaawansowania bańki odradzam wszystkim dalsze inwestycje w sprzęt.
    Świurs-19 w połączeniu z wystrzałem ceny ETH spowodował, że używane 2 letnie GPU ludzie sprzedają po cenie wyższej niż cena zakupu.
    Nie wspominając już o nowych gdzie za 3060ti trzeba zapłacić ok. 6000-7000 zł, a jeszcze w grudniu dało się kupić po 2500zł.
    Teraz wszystko w cenie poniżej 5000 czyszczone jest bez boty w sekundę.
    Pakowanie się w GPU w cenie 2 a nawet 3 x MRSP to słaby pomysł.

    Ciekawe jak faktycznie będzie wyglądać rentowność wydobycia ETH, po wprowadzeniu EIP1559, ilu przerzuci się na coś innego, jak to wpłynie na trudność.
    Jednak jeśli kurs do tego czasu poszybuje na 3000-4000$ to niewiele się zmieni i wciąż zyski z kopania ETH będą obrzydliwie wysokie.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Ogólnie jako giełda do obrotu krypto wiadomo że nie Bitbay. Natomiast bitomat... no nie wiem czy bym tam stał i wpłacał duże kwoty rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu tyś Pomijam fakt , że do najbliższego bitomatu mam 100 km...
    Jeszcze patrzę , że flyingatom bierze prowizje 3,5 %... chyba powaliło
    Póki co jest jeszcze wybór, zapłacić nawet 5% prowizji zamiast 19% podatku i spać spokojnie.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    @JTKirk - uważasz więc, że obecnie nie ma sensu zaczynać zabawy w kopanie? Nawet jakąś używką ?
    jeśli masz w domu sprzęt nadający się do kopania to tak. Jak masz teraz kupić tę używkę, to raczej nie. Cały sprzęt podrożał do kwot kosmicznych.

    Tak jak kolega napisał wyżej. Przykład? Stare RX580 8gb kosztowały jeszcze w grudniu po 500-600zł Zobacz ile kosztują teraz 1700zł może być mało...
    1660 super kupowałem wtedy po 900-1000zł - teraz w okolicy 2,5k
    5700/XT? - teraz 4k chyba trzeba wydać (przypomne - w sierpniu kupowałem nówki za 1,6k !) Używki są niewiele tańsze...
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 06-04-2021 o 10:16
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Ogólnie jako giełda do obrotu krypto wiadomo że nie Bitbay. Natomiast bitomat... no nie wiem czy bym tam stał i wpłacał duże kwoty rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu tyś Pomijam fakt , że do najbliższego bitomatu mam 100 km...

    Jeszcze patrzę , że flyingatom bierze prowizje 3,5 %... chyba powaliło
    I tak - do wpłaty i zakupu krypto, to jeszcze można by zaryzykować, ale na pewno nie duże kwoty. Ale wypłaty nigdy bym nie zaryzykował w świetle tego co czytałem. To już wolę FA i jego prowizje, serio. Z drugiej strony - jak tradujesz i masz zyski, to nie musisz od razu wychodzić do FIAT - po to są stablecoiny.....a zmiana crypto-crypto nie powoduje powstania obowiązku podatkowego.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    I tak - do wpłaty i zakupu krypto, to jeszcze można by zaryzykować, ale na pewno nie duże kwoty. Ale wypłaty nigdy bym nie zaryzykował w świetle tego co czytałem. To już wolę FA i jego prowizje, serio. Z drugiej strony - jak tradujesz i masz zyski, to nie musisz od razu wychodzić do FIAT - po to są stablecoiny.....a zmiana crypto-crypto nie powoduje powstania obowiązku podatkowego.
    Mi głównie chodzi o start. Żeby tą kasę ulokować to trzeba te BTC jakoś kupić . Nie widzi mi się w bitomacie bo już przy zakupie płacę prowizję. Sam zakup na bitbayu nie wydaje mi się zbytnio problematyczny ( a właściwie bezprowizyjny) , natomiast czytałem o problemach ze spieniężeniem potem. Póki co chce wejść skromnie za parę tyś - góra 10. Ale jak się ogarnę i mi się spodoba to mogą wejść większe kwoty.

    Jaki masz portfel?

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Mi głównie chodzi o start. Żeby tą kasę ulokować to trzeba te BTC jakoś kupić . Nie widzi mi się w bitomacie bo już przy zakupie płacę prowizję. Sam zakup na bitbayu nie wydaje mi się zbytnio problematyczny ( a właściwie bezprowizyjny) , natomiast czytałem o problemach ze spieniężeniem potem. Póki co chce wejść skromnie za parę tyś - góra 10. Ale jak się ogarnę i mi się spodoba to mogą wejść większe kwoty.
    Jeśli jeszcze chcesz coś ugrać w tej hossie to raczej nie na btc, bo jego dominacja leci w dół.


  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Jaki masz portfel?
    sprzętowy - Ledger Nano S
    docelowo portfel sprzętowy to "must have" - do nauki na początek starczy jakiś desktopowy multiwallet np. coinomi albo guarda. Ale trzeba mieć świadomośc, że wymiana coinów za pomocą multiwalleta jest co prawda wygodna, ale bardziej kosztowna niż "ręcznie" za pomocą giełdy.


    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Jeśli jeszcze chcesz coś ugrać w tej hossie to raczej nie na btc, bo jego dominacja leci w dół.
    nie przywiazywałbym się zbytnio do tego, bo jak sie zacznie "rajd świętego mikołaja" to bitek poleci w góre, a alty raczej nie...
    to całkiem dobra opcją - kupno btc, a potem przejście na docelowe alty...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    nie przywiazywałbym się zbytnio do tego, bo jak sie zacznie "rajd świętego mikołaja" to bitek poleci w góre, a alty raczej nie...
    to całkiem dobra opcją - kupno btc, a potem przejście na docelowe alty...
    Osobiście nie obstawiam by BTC złamał w tej hossie granicę $100k.

  18. #38

    Domyślnie

    chyba dobra wiadomość dla wszystkich "górników"
    https://jarvislabs.substack.com/p/th...s-part-two-eth
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    chyba dobra wiadomość dla wszystkich "górników"
    https://jarvislabs.substack.com/p/th...s-part-two-eth
    na BTC też płynność mizerna, "niewiele" trzeba aby z-dump-ować cenę, i giełdy nieźle z tego korzystają spuszczając SL odnotowują rekordowe zyski.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Tak a propos weryfikacji bo wcześniej się przewijał ten temat to można zrobić na podstawie paszportu ( nie trzeba dowodu osobistego).

Strona 2 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony