dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 19
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 377
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Po bessie następuje hossa to można też trzymać jak ktoś może Gorzej jak ktoś się zapożyczy bo widzi że hossa i myśli o milionach...
    No najlepiej to sprzedać na górce i odkupić w bassie na dołku, ale trafienie idealne jest praktycznie niemożliwe.
    Ci co zapożyczają się, aby zainwestować na tak rozchwianym rynku jak krypto są niespełna rozumu.

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.847

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    wątpliwość, to twoje drugie imię...
    wiesz jaki jest aktualny koszt wykopania 1ETH u mnie aktualnie? (dla aktualnych parametrów w sieci!) niecałe 140$. Kurs ETH po korekcie około 2240$
    Czyli zysk z wykopania 1ETH to około 1500% A kilka % prowizji powoduje, ze masz wątpliwości ?
    Nie zawsze jest tak dobrze, czasami spada do "tylko" 750%
    Nie znam system więc pytam się.
    Skoro "wsadzasz" 100 PLN a "wyciągasz" z tych 100 PLN jakieś 1.600 PLN to kilka % z tych 1.600 PLN nie ma żadnego znaczenia.
    Po jakim czasie masz taki zysk i ile musisz zainwestować w "koparki" ?

    Z udostępnienie "koparek" jesteś opłacany cząstkowymi jednostkami ETH czy też innymi kryptowalutami.
    A z czego bierze się wartość tych ETH i co "oni" robią z udostępnionymi mocami obliczeniowymi twojej (i innych) koparki że Tobie płacą?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #83

    Domyślnie

    Kopanie od dawna jest nieopłacalne.
    Poza tym kryptowaluty to nie są nawet prawdziwe pieniądze, nie mają żądnej wartości - na co to komu.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie znam system więc pytam się.
    to są takie podstawy, że nie chce mi się o tym pisać...pewnych rzeczy musisz sam poszukać, nikt tego nie zrobi za ciebie. Poczytaj o blockchain, Proof of Work (POW) - to kopanie. , ale jest jeszcze Proof of Stake (POS) i cała masa innych rozwiązań.

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Kopanie od dawna jest nieopłacalne.
    To nie do końca prawda. Ceny sprzętu osiągnęły takie poziomy, że ryzyko, że koszt sprzętu się nie "odkopie" jest coraz większe. Ja osobiście wszystkim co teraz o to pytają, to odradzam. Zbyt duże ryzyko, a zmiennych jest zbyt dużo, żeby dało się to policzyć....dla tych co sprzęt kupili choćby w grudniu lub styczniu oczywiście dalej będzie opłacalne, im sprzęt już się spłacił i teraz odcinają kupony...

    taka koparka przykladowa
    https://www.olx.pl/d/oferta/koparka-...7ed29;promoted
    ma okres zwrotu 400dni
    https://whattomine.com/coins/151-eth...mmit=Calculate
    te karty (1660 super) jeszcze w listopadzie można było kupić po około 1100zł, a identyczny zestaw zmieściłby się w cenie poniżej 10k - a nowe karty podrożały jeszcze bardziej...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  5. #85

    Domyślnie

    trochę rysunków..
    porównanie tu i teraz z poprzednimi bańkami


    ogólny schemat bańki
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Ceny sprzętu osiągnęły takie poziomy, że ryzyko, że koszt sprzętu się nie "odkopie" jest coraz większe. Ja osobiście wszystkim co teraz o to pytają, to odradzam. Zbyt duże ryzyko, a zmiennych jest zbyt dużo, żeby dało się to policzyć....dla tych co sprzęt kupili choćby w grudniu lub styczniu oczywiście dalej będzie opłacalne, im sprzęt już się spłacił i teraz odcinają kupony...

    taka koparka przykladowa
    https://www.olx.pl/d/oferta/koparka-...7ed29;promoted
    ma okres zwrotu 400dni
    https://whattomine.com/coins/151-eth...mmit=Calculate
    te karty (1660 super) jeszcze w listopadzie można było kupić po około 1100zł, a identyczny zestaw zmieściłby się w cenie poniżej 10k - a nowe karty podrożały jeszcze bardziej...
    Wszystko co napisałeś to prawda.
    Pisząc "kopanie od dawna jest nieopłacalne", to tylko taka ironia, bo wchodzenie teraz nowych na rynek miningu nie służy ani tym nowym ani tym co już na nim są.

  7. #87

    Domyślnie

    ciekawa stronka z dużą ilością danych
    https://digitalik.net/btc/cycle_repeat

    taka "predykcja" - szczyt w okolicy 24.10.2021
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    ciekawa stronka z dużą ilością danych
    https://digitalik.net/btc/cycle_repeat

    taka "predykcja" - szczyt w okolicy 24.10.2021
    Dziwna ta "predykcja" na podstawie jednego szczytu z grudnia 2017 roku

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Dziwna ta "predykcja" na podstawie jednego szczytu z grudnia 2017 roku
    Ta predykcja to takie przeskalowane kopiuj -> wklej.
    Wielu speco-analityków od krypto bazując na tym, że btc to aktywo cykliczne swoje predykcje buduje na wzór poprzednich cykli/baniek, podpierając się różnymi wskaźnikami i danymi z blockchain-a. Sytuację na świecie mamy bezprecedensową, więc prawdopodobieństwo ich sprawdzenia maleje, jednak lepsze to niż klasyczna szklana kula.

  10. #90

    Domyślnie

    można się do wielu rzeczy przyczepić, jednak uważam, że czasookres będzie się mniej więcej zgadzał. Czyli sierpień/wrzesień pionowe wzrosty z pęknięciem w październiku. Najbardziej kontrowersyjna kwestia to wysokośc do której dojedziemy...pewnie tak jak zawsze do tej pory - zostaniemy zaskoczeni Mam nadzieję że pozytywnie
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  11. #91

    Domyślnie

    wszyscy górnicy kopiący Ethereum mogą być zadowoleni
    https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/
    Mimo kolejnej małej korekty na BTC, ETH ciągle rosnie i wzmacnia się w parze do BTC i USD.
    Wszystko zgodnie z planem
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  12. #92
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    ............
    Masz gdzieś dane korelacji głównych krypto z S&P 500, złotem i obligacjami USA 20+ ?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #93

    Domyślnie

    Nie. Nie jest to mi do niczego potrzebne. Na SPX czasami patrzę - bo korelacja do krypto czasami jest bardzo mocna, a czasami wręcz przeciwnie.....napisałem do krypto - ale miałem na mysli bitka - ale nie wiem czy nie trzeba tego będzie przewartościować, bo jakiś czas temu ETH "zerwało się z łańcucha" i wytycza nowe szlaki
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Nie. Nie jest to mi do niczego potrzebne.
    To bardzo częsty błąd zakładający że te rynki są izolowane, a przecież to oczywiste że ludzie albo mogą kupić BTC czy np. ETH albo kupić akcje lub obligacje czy złoto/srebro. Co więcej teraz wszystko rośnie bo gigantyczna drukowana kasa zalała rynki i mamy "Everything bubble"

    EDYTA : tutaj ciekawy głos :
    https://www.zerohedge.com/crypto/bit...nflation-hedge
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 04-05-2021 o 11:14
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    To bardzo częsty błąd zakładający że te rynki są izolowane, a przecież to oczywiste że ludzie albo mogą kupić BTC czy np. ETH albo kupić akcje lub obligacje czy złoto/srebro. Co więcej teraz wszystko rośnie bo gigantyczna drukowana kasa zalała rynki i mamy "Everything bubble"

    EDYTA : tutaj ciekawy głos :
    https://www.zerohedge.com/crypto/bit...nflation-hedge
    Ja sobie z tego doskonale zdaję sprawę - ale wystarczy mi co jakis czas zerknąć na SPX...nie muszę się mocno wgłębiać we wszystko...a gdyby się coś bardzo niepokojącego działo na innych rynkach, to ta informacja na pewno do mnie dotrze - w dzisiejszych czasach to nie problem.

    ewentualny krach na rynkku krpyto mi nie straszny, skoro miałem rentowność dla ceny ETH=300$, to będe ją mieć nawet kiedy cena zacznie spadać, prawda?
    A zyski z tradingu to bonus...fakt, że całkiem spory
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    ewentualny krach na rynkku krpyto mi nie straszny,

    Rozumiem nie zakładasz kroków jak w Indiach czy Turcji nie mówiąc już o bardziej poważnym dużym blackout (zdarzenie Carringtona) czy konflikcie wojennym na większą skalę.
    Jak pisałem ja osobiście wolę instrumenty inwestycyjne które mają historię i są przewidywalne oraz takie które są materialne (mieszkania, ziemia, oraz metale : złoto srebro oczywiście nie w ETF oraz ..... ołów )

    EDYTA:
    Dzisiaj w moim przekonaniu na krypto (i nie tylko) króluje efekt FOMO (Fear Of Missing Out), tutaj ciekawy artykuł do poczytania :
    https://www.zerohedge.com/markets/no...her-should-you
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 05-05-2021 o 17:52
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  17. #97

    Domyślnie

    Nie nie zakładam czegoś takiego. Ale rynki bywają nieprzewidywalne - bo w 2013r. po upadku Mt. Gox - giełdy która odpowiadała za 80-90% obrotu krypto najpierw był dołek a potem finalnie bańka.....
    FOMO - tak, to oczywiste....niedługo wzrosty jeszcze przyśpieszą, a potem będzie jak zwykie...pytanie tylko do jakiś poziomów dojdziemy. I zeby nie było za łatwo - nie wierzę, że będzie bardzo podobnie jak ostatnio

    a to jako ciekawostka

    https://www.blockchaincenter.net/bitcoin-rainbow-chart/

    EDYTA
    ciekawostka
    https://dailyhodl.com/2021/04/25/is-...-in-disbelief/
    to artykuł z 25.04 - na mój gust dzisiaj to raczej jesteśmy juz w okolicy punktu 3 lub nawet dalej
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 06-05-2021 o 07:54 Powód: EDYTA
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  18. #98

    Domyślnie

    Większość predykcji tworzone jest na zasadnie analogii do wcześniejszych cykli. Jednak w obecnej pandemiczno-świrusowej rzeczywistości może się to nie sprawdzić. Ten cykl mimo, że pozornie bardzo podobny, może być dużo bardziej kontrolowany poprzez szerszy dostęp do różnych wskaźników i przepływu środków, wg mnie nie dojdzie do klasycznego piku notowań i pęknięcia bańki.
    Wejście dużych graczy powoduje, że muszą to rozegrać bardziej na spokojnie. Widać, że po bardzo dużych wzrostach na przełomie 2020/2021 rynek BTC został uspokojony i kurs buja się praktycznie od lutego w granicach $50-60k.

    Osobiście mam nadzieje, że całość pociągnie do późnej jesieni i uda się jeszcze sporo z tego wyciągnąć.

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Osobiście mam nadzieje, że całość pociągnie do późnej jesieni i uda się jeszcze sporo z tego wyciągnąć.
    Uważam ze krypto mają potencjał , ale dzisiaj bałbym się inwestować w coś co z dnia na dzień ma wahania 10% a właściciele giełd bezkarnie uciekają z kasą . Dzisiaj nie ma żadnych sensownych predykcji bo ten instrument nie jest oparty o analizę techniczną a działają jak schemat Ponzi (tak tak wiem ze nie wszystkim się to podoba ale tak jest). Dzisiaj dla mnie to wygląda jak naganianie baranów do strzyżenia , kiedy ono będzie : stawiam na wakacje tego roku jak sypnie się S&P500 chyba ze dalej będą reanimować trupa dalszym pompowaniem pieniędzy wówczas to przedłuży tą agonię do końca roku.
    Tutaj komunikat KNF aby nie było :
    https://businessinsider.com.pl/finan...tywami/30ry67s

    I życzę udanych inwestycji (bez sarkazmu)
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Uważam ze krypto mają potencjał , ale dzisiaj bałbym się inwestować w coś co z dnia na dzień ma wahania 10% a właściciele giełd bezkarnie uciekają z kasą . Dzisiaj nie ma żadnych sensownych predykcji bo ten instrument nie jest oparty o analizę techniczną a działają jak schemat Ponzi (tak tak wiem ze nie wszystkim się to podoba ale tak jest). Dzisiaj dla mnie to wygląda jak naganianie baranów do strzyżenia , kiedy ono będzie : stawiam na wakacje tego roku jak sypnie się S&P500 chyba ze dalej będą reanimować trupa dalszym pompowaniem pieniędzy wówczas to przedłuży tą agonię do końca roku.
    Tutaj komunikat KNF aby nie było :
    https://businessinsider.com.pl/finan...tywami/30ry67s

    I życzę udanych inwestycji (bez sarkazmu)
    Ja stawiam że S&P500 ma 1-1,5 roku przed krachem. A krypto to taki fajny bajerek do portfela i nic więcej, 10% dla ekstremistów. Brak fundamentu, brak dywidendy, brak wartości fizycznej
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 5 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony