dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Strop drewniany-Izolacja

    Na wstępie witam wszystkich świątecznie
    Szykuję się do ocieplenia stropu drewnianego jak również poddasza i powoli mam mętlik w głowie Różnie gadają.
    Proszę o poradę czy tak jak na załączonym rysunku może być to wykonane ??
    Czy przy docieplonym poddaszu nieużytkowym musi być ta pustka powietrzna pod płytą ??
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	454600

  2. #2

    Domyślnie

    Może źle zaznaczyłem na rysunku... Poddasze będzie używane jako stryszek lecz nie będzie ogrzewane.

  3. #3
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Skoro poddasze będzie nie ogrzewane a dodatkowo nie użytkowe to w jakim celu je izolować czyli pakować wełnę w połacie dachu ?
    Dla mnie bzdura.
    Twoim celem jest izolować dobrze strop przed ucieczką ciepła na nie użytkowe poddasze czyli tylko strop powinien być izolowany.

  4. #4

    Domyślnie

    Poddasze jest dosyć przestronne i będzie wykorzystane jako tzw. "graciarnia" docieplić bym chciał, żeby nie dochodziło do ujemnych temperatur zimą.

  5. #5
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarekf34 Zobacz post
    Poddasze jest dosyć przestronne i będzie wykorzystane jako tzw. "graciarnia" docieplić bym chciał, żeby nie dochodziło do ujemnych temperatur zimą.
    A co będziesz tam trzymał, że boisz się uszkodzenia przez ujemne temperatury ?
    U mnie do tego samego służy poddasze czyli bywam tam ze 3-4 razy w roku,głównie coś wynieść czy bomki na choinkę znieść
    Nic się nie zepsuło od 8 lat z uwagi na niskie temperatury bez izolowanych połaci dachu
    Za to na stropie mam 48cm izolacji.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Za to na stropie mam 48cm izolacji.
    Konkret
    Chciałem opuścić stelaż niżej co by od dołu dać chociaż 10 cm ale żonka chciała wyższe pomieszczenia
    Pomyślę ewentualnie nad dokręceniem łat na belki od góry i dołożeniu kolejnych 5 cm...
    Co o tym sądzisz ??

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    A co będziesz tam trzymał, że boisz się uszkodzenia przez ujemne temperatury ?
    U mnie do tego samego służy poddasze czyli bywam tam ze 3-4 razy w roku,głównie coś wynieść czy bomki na choinkę znieść
    Nic się nie zepsuło od 8 lat z uwagi na niskie temperatury bez izolowanych połaci dachu
    Za to na stropie mam 48cm izolacji.
    Hej. A jaka masz wysokość pomieszczeń?

  8. #8
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Hej. A jaka masz wysokość pomieszczeń?
    280cm
    Sufit opuszczony 30cm i na ruszcie 30cm stryo a między belki i na stryo wysypałem jeszcze 18cm proszku PUR .
    Przed budowa wiedzialem, że między belkami będzie za mało miejsca na dobrą izolację i podniosłem ściany o 1 bloczek względem projektu gotowego .

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    280cm to rzeczywiscie sporo. Sam się właśnie zastanawiam na wysokościami bo możliwości są. Ok sorki za off

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Remontujemy dom ze stropem drewnianym wykonanym w "stylu amerykańskim czy kanadyjskim".
    Legary z desek 20x4cm co 40 cm. Legary, można powiedzieć, są w idealnym stanie, czyli brak jest "lokatorów".
    Pierwsze pytanie. Czy legary czymś jeszcze "pociągnąć" na wszelki wypadek, aby zabezpieczyć dodatkowo przed "lokatorami"?
    Drugie pytanie. Mam dostęp do zmielonego styropianu, takiego granulatu, czy nadawał by się on do ocieplenia takiego stropu. Po prostu wsypałbym go pomiędzy te legary i utworzyłaby się 20 cm warstwa a dodatkowo jeszcze przykryłbym to 10cm styropianem, który byłby krzyżowo układany pomiędzy dodatkowe 10cm legary przykręcone do tych 20x4. Potem na to płyta wiórowa, która była wcześnie na stropie. Na stropie strych na "przydasie".

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Temat gdzieś przepadł w kazamatach forum i nie może wypłynąć?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony