dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Szlifierka kątowa dla amatora

    Witam chciałbym kupić szlifierke by czasem coś uciąć, byłem zdecydowany na bosch,makita w granicach 200pln ale najbardziej spodobała mi się funkcja S-automatic w metabo wev11 a że nie miałem okazji używać takiego sprzętu to nie wiem jaka jest szansa na rozerwanie tarczy itp ? Dlatego pytanie do was czy takie zabezpieczenie jest warte 500zl +- ??? Tutaj filmik https://www.youtube.com/watch?v=dNuEu2JUkkk

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak się trzeba zastanowić do czego i dla kogo ta funkcja jest potrzebna? Chyba dla złodzieja który wycina z zaparkowanego auta katalizator?
    Przy pracy każdym narzędziem potrzebny jest rozum - więc taki "pochwyt" tarczy i jej uszkodzenie występuje przy bezmyślnym cięciu. Przed pęknięciem tarczy ta funkcja nie uchroni. Porównywanie szlifierki za 200 zł z Metabo jest wg mnie ukrytą reklamą tego produktu
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Ja na kilkanaście użytkowania szlifierki kątowej może z trzy, cztery razy rozerwało mi tarcze przy cięciu. Na to nie ma reguły i wątpię aby ten system Metabo uchronił w 100% tarcze przed uszkodzeniem podczas cięcia.
    Mogę polecić bardzo dobra i żywotna szlifierkę kątowa Makita https://allegro.pl/oferta/szlifierka...xoCzVQQAvD_BwE
    Ja płaciłem za nią kilka lat temu 240 zł i widzę że nadal są one w sprzedaży a i cena trzyma się na jednym poziomie. Naprawdę udany model.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Zależy do czego potrzeba oraz czy wolisz zadowolić się "markowym" sprzętem czy wystarczy by działał

    Jak zawodowo chcesz ciąć, szlifować to kup dobry markowy sprzęt , jeśli amatorsko kilka razy w roku to szkoda przepłacać .

    Sam używam różnych sprzętów od >30 lat jak to na wsi wszystkiego trzeba się nauczyć i wszystkiego używać.
    Spaliłem chyba ze 4 szlifierki i 3 wiertarki, z reguły te tańsze marketowe , nie żałuję bo za firmową mam 3 - 4 sztuki a że do moich prac jedna wytrzymuje kilka lat, jak to policzyć koszt przez lata to wychodzi tanie używanie.

    ps jeszcze mi tarczy nie rozerwało , wyszczerbić to tak ale rozerwać na szczęście jeszcze nie stało.
    ps2 obecne marketowe te najtańsze to nie te same co kilkanaście lat temu , ale za 100-120 zł dają radę , wg mnie dobre sprzęty też mccalister, parkside , mec
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  5. #5

    Domyślnie

    Tu dużo zależy od tarczy i unikaniu tych najcieńszych do cięcia dedykowanych. Ta rozwali się przy drgnięciu ciętego elementu czy reki. Ta druga max się wyszczerbi albo siatkę nici pokaże. Łatwo poznać ta cienka na tyle wiotka że sama krzywi się przy cięciu. no i przy zakładaniu logiem w stronę szlifierki nie zakładającego. Uzysk na czasie cięcia niewart ran od tarczy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony