dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie System ukrytego montażu dla różnych gatunków desek i konstrukcji.

    Cześć,
    Czy polecacie poniższy system ukrytego montażu do deski z drewna egzotycznego?
    https://allegro.pl/oferta/system-ukrytego-montazu-desek-tarasowych-1401-el-9630705959
    Czy jeżeli zastosuje taki system to legar na którym są zamontowane deski musi być z tego samego drewna czy może to już być coś innego np sosna albo modrzew? W końcu deska nie jest przykręcona bezpośrednio do legara tylko poprzez plastikowy łącznik, więc to, że drewno w różny sposób pracuję nie powinno być problemem. Aczkolwiek może się myle tak więc niech mnie ktoś poprawi...

  2. #2

    Domyślnie

    Kilka tarasów drewnianych już eksploatowałem, więc raczej odradzam ci wykonanie legarów z gorszego gatunku drewna niż deska bo pierwsze rozlecą ci się legary i taras będzie do kapitalnego remontu. Same systemu do ukrytego montażu są ok jeżeli masz mały taras to dodatkowy koszt i nakład pracy nie powinny powalać na kolana. Ja obecnie robię sobie taras z deski kempas śruby mocuję pod kontem z boku , dosyć fajnie to wygląda i nie ma za dużo roboty ale deska w tym przypadku dobrze gdyby była grubsza czyli 25 mm przy cieńszej może pękać .

  3. #3

    Domyślnie

    Wszystko ładnie do momentu jak musisz zmienić jedną deskę ze środka - bo coś spadnie, rozleje się czy zestarzeje. Normalne wkręty od góry są wybawieniem w takich sytuacjach.
    Łebki wkrętów będziesz widział przez 2 dni...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony