dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A wczym masz problem?
    Zakup domu mieszkania się chyba planuje . Chyba nie budzisz sie nagle w wieku 30 lat i mówisz chce dom. Odłożysz to będziesz miał na wkład własny
    To samo pomyślałem.
    Wielu chciałoby mieć możliwość odłożyć 100tyys w 3lata. Oszczędzają dużo dłużej, od pierwszego dnia pracy w życiu i jakoś w końcu mogą się wybudować.

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Niby skąd sie bierze kasa dla nierobów np 500+ itp.
    Nie sądź innych po sobie.
    Ostatnio edytowane przez maaszak ; 06-04-2021 o 08:54
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post


    Nie sądź innych po sobie.
    Możesz to rozwinąć ?

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Możesz to rozwinąć ?
    500+ to akurat nie jest kasa dla nierobów...
    Mniejsza o to, bo to nie miejsce na politykę.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  4. #24
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    500+ to akurat nie jest kasa dla nierobów...
    Wręcz przeciwnie, jak się decydujesz na dziecko tzn stać Cię go wychować bez jałmużny czy bez 500+.
    Nie sztuka nastukac 5 bombelkow...
    Myślę, że każdy rozumny człowiek powinien zdawać sobie z tego sprawę.

  5. #25

    Domyślnie

    Wódz chce wprowadzić kredyty z 0 wkładem własnym wiec wystarczy poczekać.

    https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdro...-seniorow.html

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    500+ to akurat nie jest kasa dla nierobów...
    Mniejsza o to, bo to nie miejsce na politykę.
    A co to jest? Dostajesz 500zl za lenistwo. To wręcz zachęca do niepracowania. W tym kraju trudno znaleźć młode osoby (kobiety) chętne do pracy jesli mają wiecej niż 1 dziecko bo utrzymują sie z zasiłków - zwlaszcza na wsiach.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Wręcz przeciwnie, jak się decydujesz na dziecko tzn stać Cię go wychować bez jałmużny czy bez 500+.
    Nie sztuka nastukac 5 bombelkow...
    Myślę, że każdy rozumny człowiek powinien zdawać sobie z tego sprawę.
    Sądząc po statystykach raczej nie ma chętnych na stukanie 5 bąbelków...
    Nawet jedno dziecko działa całkiem motywująco aby obyć się bez pińcetplusa. Generalnie jestem wolnorynkowcem i kapitalistą, więc socjal uważam za szkodliwy. Ale jeśli już koniecznie państwo musi udowodnić, że jest potrzebne i musi wspierać to właśnie tak - bezpośrednio, liczone od łba, jakie były założenia, bez armii urzędników przewalających stosy zaświadczeń i 10-stronnicowych wniosków aby wydać decyzję zatwierdzoną przez pięciu dyrektorów.

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Wódz chce wprowadzić kredyty z 0 wkładem własnym wiec wystarczy poczekać.

    https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdro...-seniorow.html
    Też mi zaskoczenie. Pis już od dawna leci po lewackiej ścieżce, a te spory z Brukselą m.in. o tzw. praworządność to ściema dla gawiedzi po obu stronach barykad, byle się kotłowało.
    Do ustalenia jedynie, czy ta wadza od początku była nastawiona na realizację lewackiej agendy czy też dopiero ostatnio dostali z Berlina "propozycję nie do odrzucenia"?

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    A co to jest? Dostajesz 500zl za lenistwo. To wręcz zachęca do niepracowania. W tym kraju trudno znaleźć młode osoby (kobiety) chętne do pracy jesli mają wiecej niż 1 dziecko bo utrzymują sie z zasiłków - zwlaszcza na wsiach.
    Widzę, że kolega też w domu tylko leży kołami do góry...
    Albo robisz na opiekunkę/żłobek albo robisz w domu. Takie są realia.

    PS. Kto wreszcie wyciacha stąd ten polityczny wątek?
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  8. #28
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Sądząc po statystykach raczej nie ma chętnych na stukanie 5 bąbelków...
    Nawet jedno dziecko działa całkiem motywująco aby obyć się bez pińcetplusa. Generalnie jestem wolnorynkowcem i kapitalistą, więc socjal uważam za szkodliwy. Ale jeśli już koniecznie państwo musi udowodnić, że jest potrzebne i musi wspierac
    Statystyki kłamią, tak jak TVPis zresztą
    Bytom na Śląsku, znam osobiście pewną laske w wieku 32 lat obecnie, ma 4 dzieci i one mają 3 ojców.
    Laska obecnie żyje i mieszka z ostatnim ojcem dziecka ale nie oficjalnie, oficjalnie jest samotną matką wychowująca 4 dzieci i oprócz 500+ dostaje od Państwa dofinansowanie do czynszu za mieszkanie i dodatek dla "samotnej matki".
    Suma sumarum, miesięcznie ta dziewka ogarnia od Państwa ponad 4tys.zl a jej konkubin i ojciec 4 dziecka dorzuca ze 3 tys.zl(tez nieoficjalnie bo robi na czarno)

    Taka patola mając obecnie w Polsce jak w raju przejmuje się tym, że Polska jest w ruinie i Polski właściwie nie ma ?
    Sprzedawczyków za 500zl od łba,głosujących za zniszczeniem Polski, podobnie traktuje jak w/w patole....
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 08-04-2021 o 23:02

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Polska jest w ruinie i Polski właściwie nie ma ?
    Możesz przytoczyć jakieś źródło?
    Pytam, bo sam jestem ciekaw, w jakim kierunku to idzie? Niby "pieniędzy nie ma i nie będzie", ale jakoś wypłaty 500+ ciągle idą, inflacja - owszem - może i nie jest najniższa, ale jeszcze nie mamy drugiej Wenezueli.
    Od razu dodam, że ja jestem akurat totalnie apolityczny, bo oni wszyscy, w tym ekskluzywnym gmachu z okrągłym dachem, nadają się tylko do jednego, czego nie mogę "na głos" napisać.

  10. #30

    Domyślnie

    Wracając do tematu - jakkolwiek sam troszkę musiałem się nacierpieć i doskładać ado wkładu własnego to rozumiem intencje KNFu. Może 20% to dużo ale lekko 5 banków da KH już z 10%.
    Rozumiem frustrację bo "przeciętny" człowiek musi doskładać na wkład a tymczasem inni kupują mieszkania za gotówkę i ceny rosną.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Statystyki kłamią, tak jak TVPis zresztą
    Bytom na Śląsku, znam osobiście pewną laske w wieku 32 lat obecnie, ma 4 dzieci i one mają 3 ojców.
    Laska obecnie żyje i mieszka z ostatnim ojcem dziecka ale nie oficjalnie, oficjalnie jest samotną matką wychowująca 4 dzieci i oprócz 500+ dostaje od Państwa dofinansowanie do czynszu za mieszkanie i dodatek dla "samotnej matki".
    Suma sumarum, miesięcznie ta dziewka ogarnia od Państwa ponad 4tys.zl a jej konkubin i ojciec 4 dziecka dorzuca ze 3 tys.zl(tez nieoficjalnie bo robi na czarno)

    Taka patola mając obecnie w Polsce jak w raju przejmuje się tym, że Polska jest w ruinie i Polski właściwie nie ma ?
    Sprzedawczyków za 500zl od łba,głosujących za zniszczeniem Polski, podobnie traktuje jak w/w patole....

    Nie ważne po której stronie barykady stoisz. Ważne że dałeś się ustawić. Trzeba mówić ogólnie o mediach w Polsce, bo psioczenie jedynie na tvp stawia cie w tym samym szeregu co osobę skarżąca się na manipulację tvn, tylko w przeciwnej drużynie. Gdyby Kurski miał trochę oleju w głowie, to nie poszedł by w tak rażącą propagandę. To samo jest po drugiej stronie. Ludzie lubią się nienawidzić nawzajem. Kiedyś Polacy potrafili się zjednoczyć w ważnych sprawach. Teraz sąsiad, sąsiadowi wrogiem. Ktoś to dobrze wymyślił.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel_P Zobacz post
    ...
    Rozumiem frustrację bo "przeciętny" człowiek musi doskładać na wkład a tymczasem inni kupują mieszkania za gotówkę i ceny rosną...
    Mam 44 lata, uczciwie i ciężko pracuję, kredyt na dom już spłacony, a teraz będę kupował mieszkanie za gotówkę, bo mi szkoda trzymać kasę na koncie. Myślałem, że to ja jestem "przeciętny człowiek" czyli klasyczna klasa średnia.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Statystyki kłamią, tak jak TVPis zresztą
    Bytom na Śląsku, znam osobiście pewną laske w wieku 32 lat obecnie, ma 4 dzieci i one mają 3 ojców.
    Laska obecnie żyje i mieszka z ostatnim ojcem dziecka ale nie oficjalnie, oficjalnie jest samotną matką wychowująca 4 dzieci i oprócz 500+ dostaje od Państwa dofinansowanie do czynszu za mieszkanie i dodatek dla "samotnej matki".
    Suma sumarum, miesięcznie ta dziewka ogarnia od Państwa ponad 4tys.zl a jej konkubin i ojciec 4 dziecka dorzuca ze 3 tys.zl(tez nieoficjalnie bo robi na czarno)

    Taka patola mając obecnie w Polsce jak w raju przejmuje się tym, że Polska jest w ruinie i Polski właściwie nie ma ?
    Sprzedawczyków za 500zl od łba,głosujących za zniszczeniem Polski, podobnie traktuje jak w/w patole....
    Też znam takich ludzi a i przed "dobrą zmianą" widywałem w MOPSie osoby, które spokojnie ogarniają dwa samochody itd. Widywałem też dyrektorów, co zabijali się w kolejce do darmowego żarcia i długopisów w gratisie. Taki typ był zawsze i wszędzie.
    A media kłamią. Wszystkie.

    Polska to i tak zdezelowany wrak w spadku po PRL. Żaden rząd nic z tym nie zrobił. Jedna osoba wychowująca dziecko robi więcej niż te wszystkie Grady po przytuleniu 200mln na atomówkę... i tyle ich widzieli.

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Nie ważne po której stronie barykady stoisz. Ważne że dałeś się ustawić. Trzeba mówić ogólnie o mediach w Polsce, bo psioczenie jedynie na tvp stawia cie w tym samym szeregu co osobę skarżąca się na manipulację tvn, tylko w przeciwnej drużynie. Gdyby Kurski miał trochę oleju w głowie, to nie poszedł by w tak rażącą propagandę. To samo jest po drugiej stronie. Ludzie lubią się nienawidzić nawzajem. Kiedyś Polacy potrafili się zjednoczyć w ważnych sprawach. Teraz sąsiad, sąsiadowi wrogiem. Ktoś to dobrze wymyślił.
    Podpisuję się.
    Ale w Polsce i tak jeszcze nie jest tak źle. W USA za głupią czerwoną czapkę mogą skopać do nieprzytomności a to nie są jednostkowe sytuacje czy typowa zazdrość o "barwy szalika" jak u polskich kibiców.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Mam 44 lata, uczciwie i ciężko pracuję, kredyt na dom już spłacony, a teraz będę kupował mieszkanie za gotówkę, bo mi szkoda trzymać kasę na koncie. Myślałem, że to ja jestem "przeciętny człowiek" czyli klasyczna klasa średnia.
    Kupujesz jedno. Jak chciałem kupić mieszkanie od dewelopera to nie było pola do negocjacji bo potrafili przychodzić inwestorzy i kupować całe piętra. Nie narzekam - ich kasa - zarobili to mogą kupować co im się podoba.

    Widzę jeszcze jeden plus minimalnego wkładu własnego. Zanim nazbieraliśmy to zdążyliśmy ustalić co chcemy. Zdążyliśmy się "zestarzeć" i trochę ustatkować.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    O wymaganiach wkładu własnego mówi rekomendacja S KNF. Ma chronić ludzi przed ich własną głupotą. Niektórzy jednak tego dalej nie rozumieją.
    Dokładnie!

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post

    PS. Kto wreszcie wyciacha stąd ten polityczny wątek?
    To nie polityka to realia naszego rynku pracy. Jestem przedsiebiorcą, zatrudniam tylko jedną osobę ale w branży w ktorej pracuje mam masę znajomych którzy zatrudniali po kilka osob, często młode kobiety. Pisze zatrudniali bo w wiekszosci to się skonczyło jak weszło 500+. Przestala im sie opłacać praca za 2000zl jak dostają od panstwa za nic 1 czy 1.5k. One i tak nie opiekują sie dziecmi, robią to przeważnie babcie. Ona mają wiecej czasu na fejsa i rejsy po ciucholandach.
    Teraz znajomi mają zatrudnione Ukrainki lub kogos z rodziny, młode pokolenie brzydzi sie normalnej pracy przy takim socjalu jak jest teraz. Tylko to wszystko jest na kredyt, pnastwo zmierza ku przepaści.

  17. #37

    Domyślnie

    del
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 10-04-2021 o 09:27

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    To nie polityka to realia naszego rynku pracy. Jestem przedsiebiorcą, zatrudniam tylko jedną osobę ale w branży w ktorej pracuje mam masę znajomych którzy zatrudniali po kilka osob, często młode kobiety. Pisze zatrudniali bo w wiekszosci to się skonczyło jak weszło 500+. Przestala im sie opłacać praca za 2000zl jak dostają od panstwa za nic 1 czy 1.5k. One i tak nie opiekują sie dziecmi, robią to przeważnie babcie. Ona mają wiecej czasu na fejsa i rejsy po ciucholandach.
    Teraz znajomi mają zatrudnione Ukrainki lub kogos z rodziny, młode pokolenie brzydzi sie normalnej pracy przy takim socjalu jak jest teraz. Tylko to wszystko jest na kredyt, pnastwo zmierza ku przepaści.
    Czy prowadzisz agencję towarzyską? Tak wynika z opisu.

  19. #39

    Domyślnie

    Zawieszenie świadczenia na pierwsze dziecko powiedzmy na 3 lata umożliwiłoby budowę 2 elektrowni atomowych. Bez udziału firm prywatnych - czyli energia byłaby możliwie najtańsza To jest przerażające.

  20. #40

    Domyślnie

    500+ to nic złego moim zdaniem. Dobrze, że jest. Tylko ja bym cała biurokrację ograniczył z tym związaną. 500zl na każde dziecko. Bez podziału pierwsze czy piąte itd.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony