dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie dom poniemiecki - hydroizolacja pionowa piwnicy

    Proszę o poradę - jak sensownie do tego podejść.

    Poniemiecki dom z cegły. Piwnica częściowo wyniesiona. Brak izolacji poziomej i pionowej. Ściana poniżej poziomu gruntu przemaka. Przy bardzo dużych opadach zbiera się spora kałuża wody.
    Chcemy zrobić izolację pionową zewnętrzną.

    Po sprawdzeniu firm od izolacji... mam więcej pytań niż odpowiedzi, dlatego przyszłam tutaj po odrobinę wiedzy. Niestety, nie znalazłam w lupce tego czego szukam, być może nie zadaję właściwych pytań.
    Proszę podpowiedzcie - jak powinna wyglądać izolacja pionowa i na co zwrócić uwagę?
    Jak wykończyć izolację od góry?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2021-04-6 o 16.28.35.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	454645  
    Ostatnio edytowane przez Sawadi ; 06-04-2021 o 15:33

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Może wystarczy odprowadzenie tej wody deszczowej żeby nie wsiąkała w ziemię bezpośrednio obok ścian. Robi się opaski z betonu wokoło, kształtuje lekkie nachylenie od ściany.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Dużo zależy od gruntu, na jakim stoi dom oraz ukształtowania terenu, na jakim stoi.

    Ważną rzeczą jest sprawdzenie, tak jak poprzednik pisał, gdzie odprowadzona jest woda deszczowa. Czy istnieje kanalizacja burzowa?
    Jeśli tak, to najlepiej byłoby tam odprowadzić wodę z rynien, żeby nie zalegała na działce. Jeśli nie, to można połączyć rynny rurami idącymi w gruncie z odpowiednim spadkiem odprowadzając wodę do studni chłonnej lub ich wielokrotności.

    Ściany piwnicy można zaizolować i ocieplić, a poniżej ław fundamentowych poprowadzić drenaż. Pod warunkiem, że masz gdzie odprowadzić wodę.

    W moim przypadku działka jest mocno gliniasta, sąsiedzi się dookoła podnieśli na tyle mocno, że skutecznie nas zalewają. Niedawno w ramach ratowania sytuacji zdecydowaliśmy się na drenaż francuski z odprowadzeniem do dużego zbiornika wypełnionego kruszywem usytuowanego w najbardziej oddalonym kącie ogrodu.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorkaS Zobacz post

    Ważną rzeczą jest sprawdzenie, tak jak poprzednik pisał, gdzie odprowadzona jest woda deszczowa. Czy istnieje kanalizacja burzowa?
    Jeśli tak, to najlepiej byłoby tam odprowadzić wodę z rynien, żeby nie zalegała na działce. Jeśli nie, to można połączyć rynny rurami idącymi w gruncie z odpowiednim spadkiem odprowadzając wodę do studni chłonnej lub ich wielokrotności.
    odprowadzenie deszczówki z dachu/ z rynien to jedno, i oczywiste że ta woda nie powinna iść blisko domu pod ścianę,

    ale ja pisałem o czym innym, bo przy deszczu idzie sporo wody na elewację i ona sobie kapie prosto w grunt pod ścianę u pana co pokazał zdjęcie. dlatego robi sie betonową opaskę aby ta woda chociaż te półmetra czy metr dalej szła w grunt

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawadi Zobacz post
    Po sprawdzeniu firm od izolacji... mam więcej pytań niż odpowiedzi, dlatego przyszłam tutaj po odrobinę wiedzy. Niestety, nie znalazłam w lupce tego czego szukam, być może nie zadaję właściwych pytań.
    Proszę podpowiedzcie - jak powinna wyglądać izolacja pionowa i na co zwrócić uwagę?
    Jak wykończyć izolację od góry?
    Przy takich remontach starych chałup nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy do sytuacji, bo nie ma identycznych budynków. Dlatego remonty wychodzą drożej niż stawianie nowego.

    Radziłbym może najpierw poszukać specjalisty (kierownika budowy, inspektora, kogoś takiego), który przyjedzie na miejsce i spojrzy na budynek bardziej całościowo (może podpowie poprawny harmonogram prac i opracuje odpowiednią technologię jeśli konieczna) niż majstry od izolacji, którzy zrobią tylko swoją działkę, skasują pieniądz i tyle ich widzieli.
    Znając faktyczny zakres prac to potem firma wykonawcza sama się znajdzie i będzie mniej stresu i mniej "filozowania" na budowie.

    Tym bardziej, że odkopanie tak starych fundamentów jest jakoś ryzykowne i lepiej takie prace wykonywać pod nadzorem, więc KB i tak by mógł się przydać.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony