dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Zapchany zlew

  1. #1

    Domyślnie Zapchany zlew

    Witam,

    mam problem ponieważ od dłuższego czasu mam zapchany zlew. Próbowałem go przetkać środkiem chemicznym marki ,,Kret". Zacząłem odkręcać różne elementy i doszedłem do wniosku że jest to wina plastikowej rury (na zdjęciu do którego link zamieszczam poniżej) gdyż po założeniu następują problemy. Również tam próbowałem czyścić za pomocą tych samych środki chemiczne (nie wiem czy by nie zaszkodziły ale to nie pomagało.

    Ma ktoś jakiś pomysł gdyż jestem bardzo początkujący w tych kwestiach. Myślałem o zakupie nici hydraulicznej ale nie wiem czy ona dużo pomoże. Mam nadzieję, że nie będę musiał wzywać hydraulika.

    https://s6.ifotos.pl/img/169558786_hpppnrnw.png

    Z góry dziękuje za wszelakie rady.

  2. #2

    Domyślnie

    Ta plastikowa rura jak ja nazywasz nie ma nic wspólnego z zatkanym zlewem, to rura odprowadzająca od zmywarki (chyba, bo pralki raczej nie masz w kuchni), problemu szukaj w syfonie i rurze odprowadzającej od syfonu do domowej kanalizacji.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, jeżeli chodzi o moje mieszkanie to pralki nie mam w kuchni tylko w łazience. Ze zmywarki nie korzystam (jest w kuchni), ale tak jak napisałem wyżej gdy ją odkręcę tą rurę co wyżej zaznaczyłem wtedy problemów nie ma (oczywiście oprócz tego, że woda mi wylatuje ).

    Ogólnie odkręciłem te rury wraz z syfonem (samego syfonu nie mogłem odkręcić rękami gdyż na ten moment nie posiadam odpowiednich narzędzi), nie wiem czy po prostu jest tak mocno dokręcony czy coś się przyblokowało. I po odkręceniu (odkręciłem cały ten element zaznaczony na niebiesko na zdjęciu poniżej) gdy przepuszczam wodę to nie widzę żeby były jakieś problemy z przepływem wody.

    Rozumiem, że rura odprowadzająca od syfonu do domowej kanalizacji to ta zaznaczona na czerwono? Bo ona również została wykręcona tak jak pisałem wyżej.

    https://s6.ifotos.pl/img/169558786_hpppnrax.jpg

  4. #4

    Domyślnie

    Z objaw jakie opisałeś wychodzi że brak odpowietrzenia pionu kanalizacyjnego. Musiałbyś kupić i założyć zawór odpowietrzający na ten króciec od syfonu który jest zakończony zaślepiona mufą (to ten który jest powyżej rury czerwonej i dolega prostopadle do ściany) bo ten syfon jest przystosowany do zlewu dwukomorowego i dlatego to drugie podejście ktoś zaślepił i tam byłoby najlepsze miejsce do zamontowania zaworu odpowietrzającego.
    Nie będę Ci opisywał zasady działania tego zaworu ani jak on wygląda, jak wpiszesz w wyszukiwarkę "zawór odpowietrzający" to spokojnie znajdziesz o nim wszystko.
    A przy okazji możesz zgłosić do zarządcy że jest u Ciebie taki problem i jest to spowodowane zatkaniem odpowietrzającego pionu kanalizacyjnego.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Witam
    Zapewne problem pojawił się z czasem - i tak jak poprzednik pisał może - ale nie koniecznie zatkany jest pion odpowietrzający tak ja podejrzewam dwie rzeczy -
    Jedna to zatkany odcinek rury który obecnie jest zaślepiony a stanowi nieczynne przyłącze zlewozmywaka dwukomorowego, Najprawdopodobniej w jego kierunku jest spadek a w nim nagromadziły się zanieczyszczenia które skutecznie blokują /utrudniają odpływ. Trzeba to niestety rozkręcić wyczyścić i skręcić.
    Inną przyczyną wynikającą z powyższego jest zamontowany mechanizm automatycznego korka - ten lubi się zapchać przy zbyt ograniczonym odpływie w konsekwencji objaw wygląda tak jak zapchany syfon.
    Usterka ustąpi z chwilą prac czyszczących jak wyżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	169558786_hpppnrax.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	53,7 KB
ID:	454652
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    No właśnie dodam jeszcze, że jak próbowałem tą wodę która,,stała" w zlewie przetkać tzw. ,,przepychaczką" to woda od razu wypływała bocznym otworem w zlewie.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Zatkane grzybem i tłuszczem połączenie (rurka) między "bocznym otworem" a spływem czyli biała pionowa rurka ledwie widoczna z tyłu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony