dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie Samowolka budowlana i strach przed odbiorem

    Witajcie.
    1. Mam taki problem ze wykonałem projekt przyłącza gazowego , ten od skrzynki do domu, wykonawca wszystko zrobił, próby szczelnosci, napełnienie gazem itp i wszystko fajnie grzeje, podczas kompletowania dok do odbioru budynku okazało się ten projekt trzeba zgłosić do starostwa i otrzymać pozwolenie a ja przez zwykła niewiedzę tego nie zrobiłem i teraz mam samowolkę.
    2. Projekt zakłada ocieplenie stropu 30 cm styropianem i na tym koniec, murłata od razu na stropie brak ocieplenia między krokwiami ale jest wzmianka że można poddasze zaadoptować więc ocieplilem 5 cm, zrobiłem ogrzewanie, pomurowalem ścianki i ocieplilem krokwie tak żeby mieć użytkowe.

    3. Przez oszczędność zrobiłem oczyszczalnie zamiast szamba a w dok jest szambo.
    4. Teraz wszyscy robimy w gacie że strachu co z tym zrobić żeby jakoś wybrnąć z tego w razie kontroli nadzoru. Jakie kary mi grożą za to. Co z tym zrobić. Proszę o poważne odpowiedzi. Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać że podniosłem cały dom o 70 cm tzn tyle ma ścianka kolankowa a w projekcje jej nie ma

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    i kierbud tak wszystko bez zmrużenia okiem podpisywał?
    Oczyszczalnia ma zachowane odległości?

    Cóż, robisz projekt zamienny (pod warunkiem, że w MPZP można budować oczyszczalnie lub dom nie przekracza dozwolonej wysokości). Przy okazji składasz projekt budowy instalacji gazowej i niech kierbud od instalacji wpisze daty tak by się zgadzało.

    Odbiór zrobisz jak wyprostujesz dokumentację.

  4. #4

    Domyślnie

    Ad1 Z tym nie ma problemu bo projekt możesz teraz złożyć niby że jeszcze nie masz zrobionego przyłącza do domu. Nikt tego nie sprawdzi a zgodę na pewno dostaniesz.
    Ad2. To jest nieważne przy odbiorze.
    Ad3. Tu może być problem bo POŚ trzeba zgłaszać i uzyskać pozwolenie. Tego dowiesz się w gminie i jak trafisz na życzliwego dla ludzi urzędnika to rozejdzie się po kościach. Gorzej jeżeli gmina zakazała robienia POŚ.
    Ad4. Nie rozumiem, robiłeś te rzeczy będąc nieświadomy czy świadomie bo czegoś teraz nie rozumiem, teraz jesteś świadom tych uchybień a wcześniej nie byłeś?
    Ad5. Na to powinieneś mieć projekt to raz a dwa czy teraz dom nie przekracza wysokości dozwolone MPZP czy WZ. A co na to KB, przecież on pod takim czymś powinien się podpisać bo bierze na swoją głowę odpowiedzialność za Twoje i twojej rodziny bezpieczeństwo

    Tak z doświadczenia to wszystko zależy co napisze KB bo PINB raczej nie zawita na twoja budowę aby odebrać dom, bardzo rzadko się to zdarza a tym bardziej teraz w okresie pandemii wątpię aby ktoś był chętnych jeździć na odbiór..

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie

    Kierownik to większy gamoń ode mnie.Oczyszczalnia nie ma wymaganych odległości, szambo ledwo mieści się w odległościach a gadka była taka że rzuci się krąg od szamba i będzie dobrze i przy robieniu mapki tak zrobiłem i przeszło a sączki od oczyszczalni ucialem i zakopalem.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie

    Myślałem że by tak zrobić ze teraz zgłosić projekt od przyłącza ale daty nie będą się zgadzać w dok od szczelności i całej reszcie związanej z gazem.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie

    Po podniesieniu dom nie przekracza wymaganej wysokości ale nie rozumiem że zrobiłem inaczej niż zakłada projekt i nie ma to znaczenia

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie

    Na ad 4 chyba każdy zna odpowiedź ale głupio sam siebie obrażać na publicznym forum.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie

    Normalnie ucialem przykryłem zakopałem a teraz kupiłem łączniki i spowrotem te rury połączyłem. Chodzi mi o te odpowietrznik. To zrobieni wszystkiego od nowa ma sens ale geodeta wysłał chyba do starostwa jakaś mapkę na której są uwzględnione te rury od gazu na posesji to co mapkę bym zrobił jeszcze raz i nik by się nie kapnal ?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Geodeta coś zmierzył, naniósł na mapę i szlus. Dopóki ty nie dostarczysz swoich dokumentów do odbioru, to nikt mapom się nie przygląda, po prostu nie ma na to czasu. Gdy dostarczysz to będą się przyglądać twoim mapom i porównywać je z projektem. A w międzyczasie dostarczyłeś projekt zamienny i gra gitara. Potem jak w #11.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 06-04-2021 o 23:21

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    co do poś to nie ma paniki zbiornik jest wywietrznik jest a drenaż nie jest na wierzchu potrzebne jest ksero certyfikatu na zbiornik i tyle
    O to się nie martwię a raczej autor nie powinien się martwić, jak pisałem nie wiadomo czy MPZP czy WZ zezwala na POŚ.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedź i pomoc.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanko. Co mam zrobić z mapka podwykonawcza skoro już jest zrobiona i leży w starostwie więc jak zrobię druga to mogą się zainteresować po ci robiłem druga mapkę skoro nic się nie zmieniło oprócz daty rzecz jasna

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Utwardzasz kawałek wjazdu, który był w projekcie a którego poprzednio nie zmierzył geodeta czyli sa zmiany. Więc nowy pomiar i zamieniasz mapy. Termin ważności mapy kasuja zmiany stanu faktycznego. Innego terminu nie ma. Zajrzyj na prywatne widomości.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie

    Ok jeszcze raz dzięki za pomoc. Fajne forum i pomocni forumowicze. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony