dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Jaka moc przyłączeniowa?

    Mam pytanie odnośnie mocy przyłączeniowej. Prąd potrzebuję do domu rekreacyjnego całorocznego. Głównie używany latem ale też weekendowo podczas całego roku. Zamierzam tam zainstalować ogrzewanie kominkowe ale na dogrzanie nad ranem mają być grzejniki elektryczne o mocy całkowitej 9 kW. Reszta urządzeń to będzie 11kW czyli razem 20kW. Wiadomo, że nie wszystkie te urządzenia będą działać jednocześnie i chciałbym się zapytać czy jeśli wpiszę we wniosku moc przyłączeniową trójfazową 230V/400V 16kW to wystarczy? Czytałem w necie, że moc całkowitą urządzeń mnoży się przez 0.6 i taką moc należy zainstalować więc chcę jeszcze zrobić to z lekkim zapasem i dać 16kW. Czy dobrze kalkuluje?

  2. #2

    Domyślnie

    Wystarczy.
    Mamy tu do czynienia z tzw. współczynnikiem jednoczesności pracy urządzeń odbiorczych, i nie ma niebezpieczeństwa przekraczania.
    Chyba że szefowa rządzi, to bywa różnie.
    Druga sprawa, że dochodzi aspekt charakterystyki pracy urzadzeń zabezpieczających i ich "bezwładność" zadziałania w przypadku określonego przeciążenia (nie dotyczy zwarcia w obwodzie).
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony