dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MAŁGORZAT

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    2

    Domyślnie Danwood-budować czy nie?

    Witam,

    Zbudowałam dom pod klucz z firmą Danwood i mam parę spostrzeżeń, którymi mogę się podzielić. Etap planowania był długi, po podpisaniu umowy byłam mniej optymistyczna, bo okazało się że za wszelkie zmiany, wybór innych produktów niz z katatalogu z wersji podstawowej kosztują spore pieniądze. Płacisz dodatkowo za wszystko- od koloru ościeżnicy , po wzmocniony parapet zewnętrzny , bo w projekcie masz dwa okna balkonowe, ale jeden parapet w cenie, za zmiany w funkcjonalności pomieszczen(rozmieszczenie toalety, wanny ,zamiany na prysznic itd.).Czyli ze wstępnej euforii przeszliśmy do realiow budowy i cen (okazało się że jest dużo drożej niż w poczatkowych założeniach).
    Firma na każdym etapie budowy prowadziła nas za rękę i to było bardzo duzym ułatwieniem.
    Zaczęliśmy budowę..Sama budowa trwała od maja-wylanie fundamentów do września-odbiór domu. Jeżeli chodzi o ekipy budujące i wykańczające dom to było ich w sumie 4-6(dobrze nie pamiętam ale coś koło tego). Ekipy przeznaczone do budowy domów w Polsce charakteryzowały się tym że jak za PRL w pracy zwłaszcza w upał trzeba się nawodnić, dlatego tez widocznych było wiele fuszerek i niedociągnięć. Wtedy zjawiali się przejazdem wracający z zagranicy panowie, którzy naprawiali to co poprzednicy spartaczyli! Kierownik budowy z Danwood obsługiwał jednocześnie kilka budów, dlatego nie był w stanie nadzorować pracownoków.
    W momencie odbioru domu było sporo zgłoszonych przez nas usterek (w protokole zapisanych było ok. 14 pozycji), Nie będę pisała o wszystkich, wspomnę tylko że np. daszek nad schodami wisiał krzywo, żle położony był tynk na elewcji, w podbitce byly szpary,itp
    Zamontowano nam uszkodzone okna,przytocze jaką dostaliśmy odpowiedz po zgloszeniu problemu"Uszkodzenia nie są widoczne, gdy okno jest zamknięte. Uszkodzenia są niewidoczne z 2 metrów, a największe uszkodzenie nie przekracza 1 cm i w żaden sposób nie pogarsza właściwości fizycznych okien jak i wizualnych."(jak w filmie Barei "ALTERNATYWY 4").
    Nie chcieliśmy odebrać domu z całą listą uszkodzeń i wtedy zjawił się na budowie Kierownik na Rynkek Polski firmy Danwood, w skrócie pisząc uświadomił nas że z nami czy bez dom zostanie odebrany, przy okazji traktując nas w sposób pogardliwy, obrazliwy a momentami wrecz chamski.
    Dom nie zostal przez nas odebrany, ze wzgledu na usterki. Firma Danwood sama odebrala dom, przesylajac mi protokol odbioru.
    W końcu zamieszkaliśmy w naszym domu. Po roku stwierdzam, że dom jest ciepły,natomiast latem jest mega gorąco, nie da się spać! Dlatego gdybym miała jeszcze raz budować to konieczna jest klimatyzacja,bo rekuperacja nie spełnia swojej roli.
    Jeżeli chodzi o składane reklamacje, są załatwiane sprawnie, ale czy zgodnie z naszymi oczekiwaniami?
    Przytoczę tutaj odpowiedzi na nasze zgłoszeni;
    1.„nie działający włącznik w garażu“, po dokonanej wizji, stwierdzono, że włącznik działa prawidłowo i nie podlega wymianie-a włacznik do tej pory nie działa????
    2.„Dach w garażu przecieka, nie jest szczelny“ również nie podlega gwarancji. Dach został wykonany poprawnie na dzień zakupu domu w niniejszym standardzie – żadna dachówka nie gwarantuje pełnej szczelności; zawsze mogą zaistnieć okoliczności pogodowe, podczas których podwieje śnieg pod dachówkę.
    Dach w garażu nie jest szczelny, dlatego jak pada deszcz lub śnieg i wieje wiatr mój samochód zasypany jest śniegiem lub mokry od deszczu, dlatego należy się zastanowić czy jest sens stawianie garazu w wersji podstawowej za spore pieniądze,który w środku nie jest wykończony!
    Podsumowując stwierdzam, że budowanie domu pod klucz kosztowało mnie dużo czasu i nerwów. Ogólnie jest to mój pierwszy dom, wiele się nauczyłam, zobaczyłam. Najgorsze jest chyba to, że firma nie traktuje mnie jako kontrahenta poważnie wypisując że drzwi których do tej pory nie mogę normalnie zamknąć działają dobrze, okna uszkodzone są ok bo gdy są zamknięte tego nie widać, dach w garazu jest nieszczelny,ale to wina pogody...

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo dobrze, że to odpisałeś. Nie odpuszczaj im tylko. Idź do sądu. Nagraj film na YouTube gdzie wszystko będziesz na bieżąco opisywał. Tam z całego świata wchodzą. Nie daj się by ktoś bezkarnie robił Cię w ciula. Powodzenia

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jak tam płatności wyglądają? Całość płaci się od razu? Bo jak zostaje jakaś część do zapłaty po odbiorze końcowym to bym gnojom nie zapłacił i do zobaczenia w sądzie. Inne było by podejście do klienta.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony