dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Sposób na zdjęcie wylewki cementowej

    Witam,
    muszę odciążyć strop, całą historię opisywałam na forum w innym wątku. Strop krzywy i zapadnięty różnice to około 7 cm. Na stropie wylane pół roku temu styrobeton (najgrubiej 15 cm) i od 5 do 7 cm wylewki cementowej. Okazało się, że stropy są za bardzo obciążone i trzeba wymienić na coś lżejszego. W dwóch pomieszczeniach szafy pod wymiar więc tutaj mogę według konstruktora nie ruszać pod szafami. Mógłby też zostać styrobeton. Dom jest po generalnym remoncie, na który poszło kupę kasy. Zależy mi na metodzie jak najmniej demolującej i "brudnej". Jakieś pomysły na zdjęcie wylewki i czym najlepiej ją zastąpić? Wysokość pomieszczeń musi pozostać bez zmian

  2. #2

    Domyślnie

    Ponieważ znam temat z innego wątku a najmniej brudzący sposób to skucie -uprzedzam przed użyciem sprzętu cięzkiego.
    Najlepiej to robić małymi młotkami zaczynając od ścian gdzie pęknięć jest jak najmniej i wynosić.
    Drugie rozwiązanie to na pociąć na sucho -syf, na mokro trzeba mieć sprzęt.
    O szafy się nie martw, tylko zmierz obecnie wymiar dokładnie aby potem po jej zdemontowaniu odtworzyć ten sam poziom wylewki. jest to możliwe z dokłądnością do kilku milimetrów. Można też poziom obecnej podłogi zaznaczyć na ścianach -najlepiej 1m od podłogi w kilku miejscach.
    Proponuję jednak demontaż szafy i zrobienie nowej wylewki po skuciu obecnej i odbudowie ściany działowej i dzwignięciu stropu.
    nowa wylewka powinna być lekka czyli sam styropian ułożony po przytarciu na jednym poziomie i może wylewka anhydyrtowa (gipsowa) o grubości wszędzie 4cm.
    Przypomnę, że styrobeton też swoje waży. 15cm to około 50kg/m2 a sam styropian ok. 2kg/m2.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, o co chodzi z tym dźwignięciem stropu? W ekspertyzie mam tylko wstawienie belki podtrzymującej w miejsce wyburzonej części ściany i 4 belki stalowe podpierające od nośnej do nośnej. Może na priv jakieś namiary na firmę, która potrafiłaby to wykonać tak jak opisałeś bo póki co to kompletnie nikogo nie mogę znaleźć. A jaki to sprzęt na mokro? Wiem, że nie mogę ściągać młotami bo w końcu ten strop runie.

  4. #4

    Domyślnie

    Demontaż wylewki bez brudu - dobry żart.
    Młot wyburzeniowy w dłoń i do roboty

  5. #5

    Domyślnie

    Jak ekipa wycinała pod ekspertyzę jakiegoś wielkiego syfu nie było, a wycięli całkiem sporo. Niestety zdjęciem całości się nie zajmą.

  6. #6

    Domyślnie

    Naprościej flex z tych dużych kilka tarcz diamentowych i naciąć siatkę na powierzchni podłogi najlepiej na daną głębokość, osiągamy dwie rzeczy łatwo zdejmie się młotem udarowym i drugie w miarę równo. A to oznacza cienką wylewkę wyrównującą. Z tym że z pracowitością nie przesadzać , aby ręce pewności nie traciły. Znane są wypadki śmiertelne przy użyciu takiej na tarczowej spalinówki. A i przy elektrycznej łatwo o zranienie jak tarczę zakleszczy w szczelinie i wyrwie z rąk albo wyskoczy w górę

  7. #7

    Domyślnie

    albo wstaw słupy pod spodem.

  8. #8

    Domyślnie

    Na razie trzeba zdjąć wylewkę i o styrobetonie tez pisałem.
    Ale nie młotem wyburzeniowym !! Delikatnie młotowietarką.
    Strop nie runie tak łatwo -zobacz sobie zdjęcia stropów po działaniach wojennych -musiałabyś usunąć całą ścianę.
    Jak będzie zdjęte -to z użyciem podnosnika dzwignąć strop do czasu odbudowania ściany działowej od spodu. potem zaklinować wlewając gęsty beton z góry przez wywiercone w feralnym stropie otwory i wibrując (choćby wiertłem). Konstruktor budowlany, dobry kierownik budowy powinien wiedzieć jak to zrobić abyście cieszyli się domem.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki, jak się go dźwignie nie pęknie na środku górą? W ekspertyzie mam zaprojektowane wzmocnienie 3 belkami HEB100, S235 i jedna w miejscu wyburzonej ścianki, belki wpuszczone w ściany nośne po 25 cm, to nie wystarczy?

  10. #10

    Domyślnie

    Moje były tylko sugestie na podstawie tego co zobaczyłem "na ekranie'. Musisz zaufać ekspertom.
    Dla mnie dźwignięcie -to podniesienie stropu 1-2mm przed zalaniem z góry aby potem strop miał sparcie na ścince działowej.
    Opisywane belki ekspertów to bardzo mocne elementy tylko muszą być fachowo założone żeby były oparciem dla stropu a nie dodatkowym balastem dla ścian.

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki i tu jest właśnie problem żeby znaleźć kogoś odpowiedniego, Twój pomysł wydaje mi się być najlepszy tylko ciężko znaleźć kogoś żeby to wykonał.

  12. #12

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś czy wstawienie tych 4 belek wymaga pozwolenia czy zgłoszenia?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony