dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Brama przesuwna nietypowa - wymiary profili

    Cześć,

    Mam do wykonania bramę przesuwną - wymiary jak w załączniku. Problemem są wymiary - zły stosunek ogona do części głównej - ale tego nie mogę przeskoczyć. Całość będzie ważyła +/- 220 kg - wypełnieniem są sztachetki drewniane około 130 kg plus stal.
    W związku z tym mam pytanie jakie mają być profile do jej wykonania,
    czy profil bramowy 60x60x4 wystarczy? I czy bramę zrobić z profilu 50x30 czy może 40x40 na 4 lub 30x30 z grubsza ścianką?
    Czy da coś potrójne wzmocnienie w ogonie?
    Aaaa - czy ma znaczenie ze całść będzie asymetrycznie zamontowana na profilu prowadzącym? Wszystko pokazałem na rysunku.
    Proszę o sugestie - dzięki!!!!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Brama_rotated_page-0001.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	454694  

  2. #2

    Domyślnie

    Co do profili się nie wypowiem.

    Ale wiem że na pewno środkowy wózek nic nie zmieni, nie ma sensu stosować 3 wózków bo obciążenie zawsze będzie na pierwszym lub ostatnim, w zależności czy brama będzie otwarta czy zamknięta.

    Do tego jeżeli chcesz aby brama otwierała się na te pełne 340cm to weź pod uwagę że w profilu bramowym od strony słupka będzie zakończenie w postaci np koła najazdowego, które zajmuje 10-12cm, więc wózek musisz o tyle jeszcze wsunąć w głąb.
    Mam na myśli taki https://allegro.pl/oferta/rolki-rolk...80-10239842494
    Ostatnio edytowane przez martinpl ; 12-04-2021 o 20:28

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Profil bramowy 80x80x5mm. Przy tej przeciwwadze i tak bardzo długo nie wytrzyma, ale czy to będą 2 lata, czy 10 to nikt nie zgadnie. Przy tym jaki proponujesz na pewno wytrzyma sporo krócej. Problemem nie jest sztywność, a obciążenia i siły występujące.Pomagać będzie niska masa, ale przy takiej wielkości 220kg to nie jest już niska masa. Trzeci wózek rzeczywiście zbędny. Więcej by dało zamiana na mocniejsze wózki, ale to ograniczyłoby światło o kolejne centymetry.
    Jak nie ma innego wyjścia to cóż poradzić. Montować i przygotować się na częstszą wymianę rolek i profila nośnego licząc, że to szybko nie nastąpi.
    Asymetryczność montażu w praktyce nic nie zmieni. Zadbaj o solidne prowadzenie bramy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony