dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 100
  1. #61
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "do zamieszkania" - czasami widzę wejścia do domu po paletach euro, domy bez elewacji a podjazd do garażu to bajoro - można mieszkać ale chyba nie o to autorowi wątku chodziło . Nie wiem z czego i kto (autor chce zlecać prace) Ci Twój dom zbudował natomiast autor wątku wyraźnie zaznaczył , że ma być porządnie... dla mnie porządnie to np. dachówka Turmalin na pełnym deskowaniu z papą, elewacja to tynk nanosilikonowy co najmniej Greinplast, fugi epoksydowe w całym domu, farba ceramiczna dobrej firmy na ścianach, tynki twarde, okna markowej firmy, markowe AGD, pompa Mitsu ... etc, etc. Uwierz mi 1mln to mało... a nie piszę tu o super/hiper porządności bo i można 2 mln wyłożyć ))
    To to żeś pojechał po bandzie wypisując takie bzdury
    Ja mam pompę Panasa, dachówki Tondach, sprzęt AGD Whirlpool,tynk mineralny Kreisel i jest porządnie i tanio

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    To to żeś pojechał po bandzie wypisując takie bzdury
    Ja mam pompę Panasa, dachówki Tondach, sprzęt AGD Whirlpool,tynk mineralny Kreisel i jest porządnie i tanio
    kolejny oceniający .... to już natłok . A mógłbyś doprecyzować definicję bzdury w Twoim wydaniu ?,

  3. #63
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Nie zawsze, to taka utarta opinia. Mój murarz brał tyle samo bez względu na materiał.
    Była też dyskusja na forum (nie mogę znaleźć), ale parę osób wypowiedziało się, ze też miało te same wyceny robocizny bez względu na materiał.
    Dokładnie tak jest.
    U mnie było podobnie, umawiałem się z ekipą przed podpisaniem umowę na BK,po adaptacji zmieniłem na silikat a szeryf od budowlańców stwierdził, że dla niego nie ma znaczenia z czego będzie budował.
    Podobnie było z płytą fundamentową i nawet się ucieszył z niej.

    Podsumowując, dla wprawnej i poważnej ekipy budowlanej nie ma znaczenia materiał do budowy, narzekać mogą jedynie Franki spod budki z piwem, że się nadzwigaja. Ale kto takich Franków bierze ?

  4. #64
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    kolejny oceniający .... to już natłok . A mógłbyś doprecyzować definicję bzdury w Twoim wydaniu ?,
    Już Ci wyżej napisałem i wyszczególniłem a skoro ciężko u ciebie z czytaniem ze zrozumieniem to nic nie poradzę.
    Trolla nie będę karmił.
    I dodam, że mi do emerytury bliżej niż dalej i po 8 latach mieszkania nie widać, żeby coś wymagało remontu

  5. #65
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Artur ja już jestem na mce i mieszkam prawie 18 lat i też nic się nie dzieje. A dom mam "promocyjny" bo otwarli koło mnie giga market Leroy Marlin jak się budowałem i mnóstwo rzeczy miałem z promocji.
    No dokładnie i zgadzam się z tym, też mam sporo rzeczy z LM właśnie dzięki promocjom
    Dlatego napisałem o bzdurach, które wygłasza "zwolennik reklam"
    Ale tacy też muszą być

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    No dokładnie i zgadzam się z tym, też mam sporo rzeczy z LM właśnie dzięki promocjom
    Dlatego napisałem o bzdurach, które wygłasza "zwolennik reklam"
    Ale tacy też muszą być
    nie wiem kogo masz na myśli cyt. Dlatego napisałem o bzdurach, które wygłasza "zwolennik reklam" ale w mojej opinii jest to po prostu zwykły trolling , niezbyt zresztą wyszukany ...ale z tego co zauważam Twoje wypowiedzi maja często ten rys

  7. #67
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    nie wiem kogo masz na myśli cyt. Dlatego napisałem o bzdurach, które wygłasza "zwolennik reklam" ale w mojej opinii jest to po prostu zwykły trolling , niezbyt zresztą wyszukany ...ale z tego co zauważam Twoje wypowiedzi maja często ten rys
    Pisałeś o "porządnych materiałach, które muszą być drogie"
    To Cię trochę naprostuje bo mylisz się okrutnie ale jak pisałem wyżej "tacy ludzie też muszą być"
    1.nie posiadam u siebie tynku hiper-super-nano silikonowego ale tenże,kupowany w promocji z LM:
    https://m.leroymerlin.pl/materialy-w...B&gclsrc=aw.ds
    Miał być pod malowanie ale jest w kolorze białym i tak został od 2012r
    1.nie posiadam u siebie dachówki Turmalin, za to posiadam tańszą wersję czyli Stodo12 z firmy Tondach
    Podobnie jak wyżej, na dachu od 9 lat bez śladów zużycia
    https://allegro.pl/oferta/dachowka-c...oba-7184975760
    3.nie posiadam u siebie pompy ciepła Mitsu, za to posiadam tańszą pompę Panasa,śmiga mi ona bez przerwy od 8 lat i jest tanio
    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...AaAqNvEALw_wcB
    4.nie mam u siebie sprzętu AGD Boscha czy Libhhera, za to mam całe wyposażenie od tańszego Whirlpool-a
    Podobnie,śmiga mi to od 8 lat bez zastrzeżeń.
    5.nie mam drogich bloczków ceramicznych czy z BK na ścianach, mam tani silikat.
    Itp,itd.
    Jest i porządnie i przy okazji tanio
    Ale skoro Ty uważasz, że im zapłacisz drożej tym będziesz miał porządniej, to nie będę wyprowadzał Cię z błędu

    A tak to "tanie badziewie" wygląda
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200801_195057_copy_2415x3298.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	454828
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 13-04-2021 o 11:51

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Pisałeś o "porządnych materiałach, które muszą być drogie"
    To Cię trochę naprostuje bo mylisz się okrutnie ale jak pisałem wyżej "tacy ludzie też muszą być"
    1.nie posiadam u siebie tynku hiper-super-nano silikonowego ale tenże,kupowany w promocji z LM:
    https://m.leroymerlin.pl/materialy-w...B&gclsrc=aw.ds
    Miał być pod malowanie ale jest w kolorze białym i tak został od 2012r
    1.nie posiadam u siebie dachówki Turmalin, za to posiadam tańszą wersję czyli Stodo12 z firmy Tondach
    Podobnie jak wyżej, na dachu od 9 lat bez śladów zużycia
    https://allegro.pl/oferta/dachowka-c...oba-7184975760
    3.nie posiadam u siebie pompy ciepła Mitsu, za to posiadam tańszą pompę Panasa,śmiga mi ona bez przerwy od 8 lat i jest tanio
    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...AaAqNvEALw_wcB
    4.nie mam u siebie sprzętu AGD Boscha czy Libhhera, za to mam całe wyposażenie od tańszego Whirlpool-a
    Podobnie,śmiga mi to od 8 lat bez zastrzeżeń.
    5.nie mam drogich bloczków ceramicznych czy z BK na ścianach, mam tani silikat.
    Itp,itd.
    Jest i porządnie i przy okazji tanio
    Ale skoro Ty uważasz, że im zapłacisz drożej tym będziesz miał porządniej, to nie będę wyprowadzał Cię z błędu
    już powyżej gdzieś napisałem, każdy wydaje swoje pieniądze jak uważa i jakie ma możliwości, czas pokaże. Podam Ci przykłady z drugiej strony czym Ja się kierowałem ( a nie jest moim zamiarem licytowanie się z kimkolwiek ) - właśnie kończą mi kuchnię - mam 10 lat gwarancji na całość a nie tylko na okucia, Turmalin to 30 lat gwarancji potwierdzone dokumentem do tego to płaskie bardzo równe dachówki ( chyba tylko jeszcze Holsen zapewnia taką jakość) , wiązary z certyfikowanego C24 na okuciach strong- tie, OSB i dobra papa na pokrycie wstępne, blacha tytan- cynk na rynny i obróbki - dożywotnia gwarancja ...etc - wyszedłem z założenia, że lepiej dołożyć teraz gdy dobrze zarabiam niż potem zamiast pojeździć po świecie to zajmować się kolejnymi remontami...
    Często to kwestia priorytetów - mnie np. nie zależy na dobrym nowym aucie, cały czas poruszam się już teraz 15 letnim Fordem, wolałem wydać pieniądze na dachówkę a znam ludzi cisnących się w małym mieszkanku ale sportowe AUDI zaparkowane pod blokiem.
    jakoś tam się składa, że im wyższa jakość to wyższa cena i reklama nie ma tu nic dorzeczy...
    a propo silikatu - mój dom jest cały zbudowany z silikatu ) bo uznałem, że to najlepszy materiał na dom

  9. #69
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Nie wiem do czego gwarancja na kuchnie 10 lat,mi ją robił i zabudowywal zwykły stolarz, z tego co pamiętam za 6tys.zl i po 8 latach używania nie widzę potrzeby "reklamacji"
    Ale tak jak piszesz, każdy ma inne priorytety, ty płacisz dużo więcej za "reklamę gwarancji" a ja się nie nabieram na to

    A i strop mam drewniany z tradycyjnej więźby, też już 9 lat bez zastrzeżeń

  10. #70
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nikosiek142

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Orzysz
    Kod pocztowy
    12-250
    Posty
    9

    Domyślnie

    Chyba jednak metoda pantofelkowa będzie najlepsza co do budowy domu. Niektórzy widać, że sie staraja i pomogli ale ceny po milion za dom. Przesada.

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nikosiek142 Zobacz post
    Chyba jednak metoda pantofelkowa będzie najlepsza co do budowy domu. Niektórzy widać, że sie staraja i pomogli ale ceny po milion za dom. Przesada.
    Oczywiście, że przesada chociaż jak kogoś bolą pieniądze to i milion braknie

    Wszystko zależy jaki dom chcesz budować, z jakich materiałów, potem jakie zrobisz wykończenie itp

  12. #72
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nikosiek142 Zobacz post
    Chyba jednak metoda pantofelkowa będzie najlepsza co do budowy domu. Niektórzy widać, że sie staraja i pomogli ale ceny po milion za dom. Przesada.
    Wróć się na forum, tak z 10 lat temu, sporo było kwesti poruszanych jak tanio i dobrze wybudować

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Oczywiście, że przesada chociaż jak kogoś bolą pieniądze to i milion braknie

    Wszystko zależy jaki dom chcesz budować, z jakich materiałów, potem jakie zrobisz wykończenie itp
    dobra będzie tu analogia do zakupu auta - można jeździć autem za 10 tys. i można za 1 mln a nawet drożej - oba Nas dowiozą z punktu A do punktu B . Po drodze szereg aut w różnych cenach. Można wędkować kijem z bambusa a i można też kijem z kevlaru. I tak dalej i tak dalej...Nie rozumiem stwierdzenia "kogoś bolą pieniądze" - to patrzenie można powiedzieć tylko przez czubek własnego nosa ). Jeżeli ktoś posiada np. klimatyzację w domu to czy to oznacza, że "bolą go pieniądze" ?, przecież można żyć bez klimatyzacji...
    Powtórzę co już napisałem - jakość materiału i jakość wykonania dość rzadko łączą się z niską ceną i nie ma tu nic do rzeczy reklama.
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 15-04-2021 o 18:30

  14. #74
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dobra będzie tu analogia do zakupu auta - można jeździć autem za 10 tys. i można za 1 mln a nawet drożej - oba Nas dowiozą z punktu A do punktu B . Po drodze szereg aut w różnych cenach. Można wędkować kijem z bambusa a i można też kijem z kevlaru. I tak dalej i tak dalej...Nie rozumiem stwierdzenia "kogoś bolą pieniądze" - to patrzenie można powiedzieć tylko przez czubek własnego nosa ). Jeżeli ktoś posiada np. klimatyzację w domu to czy to oznacza, że "bolą go pieniądze" ?, przecież można żyć bez klimatyzacji...
    Powtórzę co już napisałem - jakość materiału i jakość wykonania dość rzadko łączą się z niską ceną i nie ma tu nic do rzeczy reklama.
    No właśnie nie do końca trafne porównanie z autami, ten sam model auta,z identycznym silnikiem, wyposażeniem i kolorem u jednego dealera będzie kosztował taniej o 10-15tys.zl(10-20%) niż u drugiego. Kwestia szukania i negocjacji.
    Podobnie jest z domem i jego budowa.
    Dałem swój przykład wyżej, budując dom z pełnym wyposażeniem typu rekuperacja, pompa ciepła,bardzo dobra izolacja, płyta fundamentowa itp wybudowałem go znacznie taniej niż ktoś kto robił sobie szałas ogrzewany węglem.
    Swego czasu tutaj na forum bolało to węglarzy .
    Ale można tanio i dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 15-04-2021 o 18:45

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Pisałeś o "porządnych materiałach, które muszą być drogie"
    To Cię trochę naprostuje bo mylisz się okrutnie ale jak pisałem wyżej "tacy ludzie też muszą być"
    Trzeba wiedzieć na czym można przyoszczędzić a na czym nie warto. Jeśli np. na konstrukcję korzysta się z certyfikowanego drewna C24 to ja takie podejście propsuję. Można połowę taniej drewno prosto z przecierki, jak kto będzie miał szczęście to może nie powykręca go za bardzo na dachu. Itd.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dobra będzie tu analogia do zakupu auta - można jeździć autem za 10 tys. i można za 1 mln a nawet drożej - oba Nas dowiozą z punktu A do punktu B . Po drodze szereg aut w różnych cenach. Można wędkować kijem z bambusa a i można też kijem z kevlaru. I tak dalej i tak dalej...Nie rozumiem stwierdzenia "kogoś bolą pieniądze" - to patrzenie można powiedzieć tylko przez czubek własnego nosa ). Jeżeli ktoś posiada np. klimatyzację w domu to czy to oznacza, że "bolą go pieniądze" ?, przecież można żyć bez klimatyzacji...
    Powtórzę co już napisałem - jakość materiału i jakość wykonania dość rzadko łączą się z niską ceną i nie ma tu nic do rzeczy reklama.
    Jeżeli ktoś pyta na forum ile może kosztować go budowa domu, to znaczy że nie ma nieograniczonego budżetu. Wiec rzucanie kwot rzędu 700-1mln jest nie miarodajne. Wiadomo że na wszystkim można przepłacić bez ograniczeń. Jak ktoś chce to i przycisk do spuszczania wody w kiblu kupi za 2 tysie. Zwykły człowiek nie robi takich rzeczy. Lodówka za 10 tys ? Tylko po co jak ta za 3 jest równie dobra. A jak się mają popsuć to i tak się popsują.

  17. #77
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Trzeba wiedzieć na czym można przyoszczędzić a na czym nie warto. Jeśli np. na konstrukcję korzysta się z certyfikowanego drewna C24 to ja takie podejście propsuję. Można połowę taniej drewno prosto z przecierki, jak kto będzie miał szczęście to może nie powykręca go za bardzo na dachu. Itd.
    Jaki typ drewna to powinno być ujęte w projekcie, podobnie jak klasy stali czy betonu.
    Są to kwestie konstrukcyjne i nie ma tu pola do "oszczędzania".
    Oszczędzanie i to prawdziwe zaczyna się od analizy projektu gotowego,jak ktoś taki kupuje i rozebranie go na czynniki pierwsze.
    Służę przykładem, jednym z wielu:

    1.W projekcie miałem ściany z BK i na to 15cm izolacji
    Koszt 1m2 takiej ściany w 2012r wynosił ok.76zl.
    Policzyłem, że taniej będzie jak zamienie BK na silikat 18cm i dam na to 20cm styro z jak najniższą lambda.
    Tak się stało, koszt 1m2 takiej ściany wychodził wtedy 43zl i nie dość, że miałem ścianę "cieplejszą" to kilka tys.zl zostało w kieszeni i to jeszcze zanim wbiłem pierwszą łopatę

    2.W projekcie miałem izolację stropu z wełny, przeliczylem, że taniej i cieplej będzie jak zamiast wełny użyje styropianu. Tak się właśnie stało i podobnie jak w punkcie wyżej, kilka tys.zl zostało w kieszeni i to jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

    3.W projekcie miałem 2 kominy i ogrzewanie ekogroszkiem. Wiedząc, że nie będzie u mnie w domu syfu z węgla, architekt w czasie adaptacji "wymazał" jeden komin a z kotłowni zrobił pralnio-suszarnie.
    I znowu kilka tys.zl zostało w kieszeni zanim rozpocząłem kopanie fundamentów

    4.W projekcie miałem fundament lawowy,po przeliczeniu wyszło, że taniej będzie zrobić izolowana płytę fundamentową. Tak się właśnie stało i to też na etapie adaptacji.

    5.Reszta oszczędności,przynoszących wymierne tys.zl to kwestia szukania, porównywania,produktów, technologii itp.

    I te "oszczędności" nie tylko nie przyniosły pogorszenia standardu a wręcz przeciwnie, znacznie podniosły standart budowanego domu
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 16-04-2021 o 12:47

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    dlaczego niemiarodajne? Jeżeli dom prosty klocek z piętrem i 4 połaciowym dachem 220m2 w stanie dew. ma działce 11 arów pod warszawą kosztował 3 miesiące temu 1 mlns a teraz 1,35 mln to dom o wymyślnych kształtach niewiele mniejszy wyceniony na 700 tys to uważam jest bardzo tanio.
    Bo 6000 tys za m2 do zamieszkania to na szczęście nie jest standard. Ja, choć jeszcze wykańczam dom, zszedłem z tej kwoty niemal o połowę.
    Piszę więc z własnego doświadczenia. Wiele zależy od regionu budowy, ale naprawdę aż tyle ?

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Wykończenie wnętrza może być bardzo rożne i rożnie może być rozumiany standard, zwykłe, premium, dobre, złe, itd.
    Lepiej w takich dyskusjach porównywać tzw. stan deweloperski, który oczywiście też ma różne parametry, podejścia, regionalizacje, ale może być już punktem dyskusji na forum.
    Kolejna rzez w takich rzucanych kwotach często brakuje informacji czy z działką czy bez (wg mnie w dyskusjach forumowych powinno być bez).
    Oraz czy podawane z zagospodarowaniem terenu czy tylko prace po obrysie budynku.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Bo 6000 tys za m2 do zamieszkania to na szczęście nie jest standard. Ja, choć jeszcze wykańczam dom, zszedłem z tej kwoty niemal o połowę.
    Piszę więc z własnego doświadczenia. Wiele zależy od regionu budowy, ale naprawdę aż tyle ?
    ot taki przykład, Oleśnica- miasto pod Wrocławiem, działeczka tylko 370 m2 i do tego bliźniak (132m2), nie widzę tam złotych klamek , zdaje się dobry standard wykończenia ( ale na pewno nie premium) do zamieszkania, teren woków domku jeszcze do zrobienia, prywatny inwestor - budował dla siebie ale pewnie coś zmusiło do sprzedaży... , tylko 850 tys. )))

    https://www.otodom.pl/pl/oferta/dom-...tml#9ce44e9f4b

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony