dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 100
  1. #21

    Domyślnie

    Jestem w trakcie budowy 112m2 pow. użytkowej. Prostokąt bez udziwnien tak jak napisałeś. Parterówka i dach skośny.

    Na dzień dzisiejszy mam zrobioną płytę porządnie zbrojona na śląskie szkody górnicze i XPS 15cm. Mocno zmodyfikowany projekt: https://www.extradom.pl/projekt-domu-kp-121-LUB1003

    Do tego etapu wydaliśmy 120 tyś zł, gdzie połowa poszła dla wykonawcy. Budowa SSO ma nas kosztować 220-250 tyś zł, a gdzie reszta

    Reszta to dodatkowe koszty, które pojawiają się jak grzyby po deszczu.

    Gdybym budował drugi raz to przed budową zrobił bym:
    - ogrodzenie
    - uzbroił działkę w wymagane media
    - postawił blaszaka
    - przygotował porządny i utwardzony wjazd na działkę
    - kupowałbym niezbędne narzędzia, jeżeli zamierzasz coś sam zrobić
    - zabezpieczyć się finansowo na nieprzewidzane i nieplanowane wydatki budowa zaskakuje na każdym kroku
    - dobrze jest orientować się w technologiach budowalnych, które zamierzasz wykorzystać (warto już teraz czytać, ogladać i pytać)

    Generalnie przygotowanie tego co się na i na ile się da, bo jak budowa ruszy stres murowany, a wydatki będą tylko rosły.

    PS: Mimo wszystko nie żałuję decyzji
    Ostatnio edytowane przez kyob ; 08-04-2021 o 13:39

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Parterówka dwuspadowa 117m2 na wiązarach z drewnianym stropem w stanie deweloperskim, ze wszystkimi instalacjami, pompą ciepła, rekuperacją, ociepleniem WT2021 wyszła mnie 300 tyś - budowa 2018-2020r. Było tez trochę pracy własnej (elektryka, odkurzacz centralny, rekuperacja, ocieplenie ścian+siatka klej, wełna na stropie, sufity powieszane, gładzie). Przy dzisiejszych cenach liczyłbym już przynajmniej z 400 tyś. Do tego oczywiście wykończenie, ze 100 tyś musisz liczyć lekko.
    Jakbym jeszcze raz budował, robiłbym lany strop albo terivę. Wiązary nie są specjalnie tańsze.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #23
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Jakbym jeszcze raz budował, robiłbym lany strop albo terivę. Wiązary nie są specjalnie tańsze.
    Wiązary to drogie rozwiązanie za to tradycyjna więźba i belki stropowe są znacznie tańsze.
    Ja miałem wycenę na wiązary chyba na 28 lub 32tys.zl a więźbę wraz z belkami stropowymi kupiłem za 8tys.zl.
    Robociznę dachu,wraz z dachówka i rynnami miałem uzgodnioną z firmą na 14tys.zl(za ten etap).
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 08-04-2021 o 14:02

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    A u mnie koszt SSO 160tys. (bez konstrukcji dachu). Wszystko jedną ekipą z materiałem. Od porządkowania działki (trochę krzewów było), wykopu, szalunki (wszystko w szalunkach, ława, wieniec fundamentowy, trzpienie żelbetowe) itd.
    Koszt końcowy zgodny z wyceną firmy (jesień 2020), mimo że w trakcie wyszło parę drobnych zmian, które nieco zwiększyły zużycie materiałów.
    Parterówka z dachem skośnym, 120m2 zabudowy, strop gęstożeborwy.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Wiązary to drogie rozwiązanie za to tradycyjna więźba i belki stropowe są znacznie tańsze.
    Jak robisz z drewna co jeszcze trzy miesiące temu było sobie drzewem, to owszem jest taniej. Jak chcesz drewno konstrukcyjne, suszone komorowo, z certyfikatem to specjalnie nie zaoszczędzisz.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  6. #26
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Jak robisz z drewna co jeszcze trzy miesiące temu było sobie drzewem, to owszem jest taniej. Jak chcesz drewno konstrukcyjne, suszone komorowo, z certyfikatem to specjalnie nie zaoszczędzisz.
    Trzeba wiedzieć gdzie uderzyć
    Co prawda nie miałem certyfikatu ale drewienko brałem z renomowanego tartaku na Podhalu, dodatkowo kilka miechów sezonowalo u mnie na budowie.
    Przez 9 lat nie zauważyłem w nim nic dziwnego

    Z kolegą,z forum zresztą, braliśmy od razu na 2 domy,podobnie było z dachówką,mamy identyczne a sporo taniej
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 08-04-2021 o 21:11

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nikosiek142 Zobacz post
    Witam
    Zacznę od tego, że jestem żółtodziobem w tym temacie
    Planuję wybudować dom jednorodzinny, szukam porady na jakie
    Mniej więcej koszta musze się szykować
    Wiec tak:
    Dom do 120m2 z kotłownia (z poddaszem)
    Dach dwuspadowy
    Brak balkonów i żadnych udziwnień prosta bryła
    3pokoje +1(salon)
    2 łazienki
    Kotłownia
    Szerokość działki 20m (możliwość budowy 3m od płotu)
    Planuje ogrzewanie pompą ciepła oraz założyć rekuperację
    Na jakie mniej więcej koszty musze się szykować orientacyjnie
    Na co powinienem zwrócić uwagę?
    Dodam, że nie mam zamiaru budować z najtańszych materiałów.
    Chciałbym aby było to zrobione porządnie
    Wszystkie prace będą wykonywane systemem zleconym
    Niewielkie prace wykończeniowe będą w systemie gospodarczym.
    Liczę na Wasza pomoc, dzięki
    dom budowany przez porządne ekipy, materiały co najmniej klasy średniej/premium, AGD/Ceramika porządnych firm, wyposażenie kuchni, łazienki, WC, dobrej klasy pompa ciepła, dobry rekuperator, porządna i z dobrych materiałów instalacja wod/kan , porządne okładziny ceramiczne, podjazd i otoczenie w kostce granitowej , dobre okna i porządny kominek... etc - z działką licz około 1mln

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dom budowany przez porządne ekipy, materiały co najmniej klasy średniej/premium, AGD/Ceramika porządnych firm, wyposażenie kuchni, łazienki, WC, dobrej klasy pompa ciepła, dobry rekuperator, porządna i z dobrych materiałów instalacja wod/kan , porządne okładziny ceramiczne, podjazd i otoczenie w kostce granitowej , dobre okna i porządny kominek... etc - z działką licz około 1mln
    Dobrze że ja nie miałem takich doradców, bo mógłbym się przestraszyć takich kwot i zrezygnować z budowy.

    Parę słów do autora:
    - nie możesz być żółtodziobem (jak w tytule) jeśli chcesz stawiać dom. Dasz to po sobie poznać to wydoją cię strasznie,
    - musisz znać każdy etap budowy i patrzyć wszystkim na ręce,
    - targuj się,
    - materiały ze średniej półki,
    - podpisuj umowy,

    Jak przemyślisz wszystko na etapie projektu to do zamieszkania 400 tys powinno wystarczyć. Projekt jest najważniejszy.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Dobrze że ja nie miałem takich doradców, bo mógłbym się przestraszyć takich kwot i zrezygnować z budowy.

    Parę słów do autora:
    - nie możesz być żółtodziobem (jak w tytule) jeśli chcesz stawiać dom. Dasz to po sobie poznać to wydoją cię strasznie,
    - musisz znać każdy etap budowy i patrzyć wszystkim na ręce,
    - targuj się,
    - materiały ze średniej półki,
    - podpisuj umowy,

    Jak przemyślisz wszystko na etapie projektu to do zamieszkania 400 tys powinno wystarczyć. Projekt jest najważniejszy.
    nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "do zamieszkania" - czasami widzę wejścia do domu po paletach euro, domy bez elewacji a podjazd do garażu to bajoro - można mieszkać ale chyba nie o to autorowi wątku chodziło . Nie wiem z czego i kto (autor chce zlecać prace) Ci Twój dom zbudował natomiast autor wątku wyraźnie zaznaczył , że ma być porządnie... dla mnie porządnie to np. dachówka Turmalin na pełnym deskowaniu z papą, elewacja to tynk nanosilikonowy co najmniej Greinplast, fugi epoksydowe w całym domu, farba ceramiczna dobrej firmy na ścianach, tynki twarde, okna markowej firmy, markowe AGD, pompa Mitsu ... etc, etc. Uwierz mi 1mln to mało... a nie piszę tu o super/hiper porządności bo i można 2 mln wyłożyć ))

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    My w tym roku jak wszystko dobrze pójdzie (czekamy już ponad miesiąc na pozwolenie na budowę) będziemy ruszać z tym oto projektem w małopolsce.

    https://www.archon.pl/projekty-domow...maee2419ac8b9a

    kilka osób w okolicy buduje również z tego projektu koszt ssz 130-155 tyś zł, sami nie zrobili nic. Rozbieżność jest duża tak jak piszą wyżej.

    Aktualnie dostałem wycenę materiału na ten dom, materiał bez betonu 55-62 tyś zł, dachówka brass rubin 9v.

    Mam dylemat budować z betonu komórkowego czy z ceramiki ? Cenowo wychodzi podobnie.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "do zamieszkania" - czasami widzę wejścia do domu po paletach euro, domy bez elewacji a podjazd do garażu to bajoro - można mieszkać ale chyba nie o to autorowi wątku chodziło . Nie wiem z czego i kto (autor chce zlecać prace) Ci Twój dom zbudował natomiast autor wątku wyraźnie zaznaczył , że ma być porządnie... dla mnie porządnie to np. dachówka Turmalin na pełnym deskowaniu z papą, elewacja to tynk nanosilikonowy co najmniej Greinplast, fugi epoksydowe w całym domu, farba ceramiczna dobrej firmy na ścianach, tynki twarde, okna markowej firmy, markowe AGD, pompa Mitsu ... etc, etc. Uwierz mi 1mln to mało... a nie piszę tu o super/hiper porządności bo i można 2 mln wyłożyć ))
    To widocznie jestem dziod, a mury mam z patyków i krowich placków.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    5. W przypadku parterowki lub domu z pełnym pietrem sporym kosztem bedzie dach. Bo czesto nie jest dwuspadowy, tylko czterospadowy. A taki dach jest znacznie drozszy ni z prosty dwuspadowy na domu z poddaszem.
    Trzeba porównywać porównywalne.
    Czterospadowy (parterówka) z dwuspadowym + kolankowe + szczytowe (z poddaszem)


    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Mam dylemat budować z betonu komórkowego czy z ceramiki ? Cenowo wychodzi podobnie.
    https://www.mgprojekt.com.pl/blog/po...w-budowlanych/
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    My w tym roku jak wszystko dobrze pójdzie (czekamy już ponad miesiąc na pozwolenie na budowę) będziemy ruszać z tym oto projektem w małopolsce.

    https://www.archon.pl/projekty-domow...maee2419ac8b9a

    kilka osób w okolicy buduje również z tego projektu koszt ssz 130-155 tyś zł, sami nie zrobili nic. Rozbieżność jest duża tak jak piszą wyżej.

    Aktualnie dostałem wycenę materiału na ten dom, materiał bez betonu 55-62 tyś zł, dachówka brass rubin 9v.

    Mam dylemat budować z betonu komórkowego czy z ceramiki ? Cenowo wychodzi podobnie.
    Jeśli planujesz od razu docieplić dom to ja bym jednak poszedł w stronę betonu komórkowego. Materiał lichy w dotyku ale za to bruzdy na kable możesz gwoździem dłubać. Przy parterowce możesz kupić klasę 300/350 która ma bardzo dobre parametry izolacyjne.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    markowe czyli obarczone kosztami reklam i promocji innymi słowy dla Kena i Barbie , można i tak
    nie masz pojęcia o czym piszesz.... dobre produkty/materiały nie muszą się reklamować, każda porządna firma woli pracować z dobrym materiałem i taki będzie rekomendować z bardzo prostego powodu - brak reklamacji a badziew jak najbardziej wymaga reklamy ...

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    To widocznie jestem dziod, a mury mam z patyków i krowich placków.
    nie ma co się licytować,,, ja budując dom uznałem, że warto zrobić "porządnie" bo jak pójdę na emeryturę to wówczas nie będzie mnie stać na remont domu i dlatego np. mój dach ( 300m2) jest na wiązarach z dobrego tartaku, drewno z certyfikatem, dobre okucia strong tie,pełne deskowanie z dobrą papą, dachówka ceramiczna Turmalin, rynny i obróbki z blachy tytan-cynk - i sam dach kosztował mnie prawie 150 tys. ale zakładam kilkadziesiąt lat spokoju ).

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jestem na emeryturze od roku przechodziłem przed 50 i stać mnie remont a nawet zastanawiam się nad 3 domem dlaczego zakładasz ze na emeryturze jest biednie?
    bo dostaję co roku prognozę ZUS co do mojej emerytury...

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    nie ma co się licytować,,, ja budując dom uznałem, że warto zrobić "porządnie" bo jak pójdę na emeryturę to wówczas nie będzie mnie stać na remont domu i dlatego np. mój dach ( 300m2) jest na wiązarach z dobrego tartaku, drewno z certyfikatem, dobre okucia strong tie,pełne deskowanie z dobrą papą, dachówka ceramiczna Turmalin, rynny i obróbki z blachy tytan-cynk - i sam dach kosztował mnie prawie 150 tys. ale zakładam kilkadziesiąt lat spokoju ).
    Ale nie rozumiem. Chwalisz się czy żalisz?

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    dokładnie
    a czego Panowie nie rozumiecie ?...opisałem na przykładzie dachu co w/g mnie znaczy "porządnie" zbudowany dom i dlaczego tak zrobiłem, a jaka jest jest Wasza definicja ? bo chyba od tego należało by zacząć tą pasjonującą wymianę zdań

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    a czego Panowie nie rozumiecie ?...opisałem na przykładzie dachu co w/g mnie znaczy "porządnie" zbudowany dom i dlaczego tak zrobiłem, a jaka jest jest Wasza definicja ? bo chyba od tego należało by zacząć tą pasjonującą wymianę zdań
    Ok, dla każdego „porządnie” może oznaczać co innego. Mi za m2 wyszło 240 i tez uważam ze jest porządnie. Gdybym wydał 300/m2 to by było bosko. Ale 500...?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jest to bardzo niespójne i nielogiczne z jednej strony chwalisz się że wydałeś na dach 150 tys z drugiej strony przewidujesz że będziesz biedny na emeryturze. Moim zdaniem jesteś biedny już teraz bo nie myślisz tylko wyrzucasz pieniądze na lewo i prawo na pierdoły. Ale jeżeli jesteś dzięki temu szczęśliwy to good for you.
    niczym się nie chwalę, nie wiem skąd taki pomysł... widzę, że jesteś szybki w ocenach innych ludzi kompletnie ich nie znając , to dość niesympatyczna cecha charakteru

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony