dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 100
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Ok, dla każdego „porządnie” może oznaczać co innego. Mi za m2 wyszło 240 i tez uważam ze jest porządnie. Gdybym wydał 300/m2 to by było bosko. Ale 500...?
    i przy tym pozostańmy, każdy wydaje swoje pieniądze jak uważa, czas zweryfikuje, przyznam budując dom brałem też pod uwagę zmiany klimatyczne, które już nadeszły - w trakcie budowy dachu miałem chwilę przestoju bo dekarze (mają takie umowy pozawierane) w trybie pilnym musieli się zająć paroma dachami w niedalekiej okolicy - z ich relacji blachy z dachów wichura zrywała niczym kartki papieru.

    dodam, dla przypomnienia, że podałem moją wycenę z działką - w mojej okolicy 10 ar to 300 tys.
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 10-04-2021 o 12:35

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Dobra. Czy autor się już zdecydował na materiał na sciany?

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dodam, dla przypomnienia, że podałem moją wycenę z działką - w mojej okolicy 10 ar to 300 tys.
    10 ar w Polsce można kupić za 50 tys. albo za 500 tys. Na ogólnopolskim forum warto podawać budowę domu bez działki.

    Czyli podałeś ok 700 tys. zł, tyle samo co gawel

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Dobra. Czy autor się już zdecydował na materiał na sciany?
    Autorze bierz silikat
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Wręcz przeciwnie szybka ocena jest bardzo cenną cechą zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Faktem jest że prawda jest niefajna sama w sobie.

    Wracając do tematu wysoka cena i modny produkt niczego nie gwarantuje. To bardzo naiwne podejście chętnie wykorzystywane przez ekipy wykonawcze. Jest na to na FM mnóstwo przykładów. niestety.
    tzw. szybka ocena w Twoim wydaniu to zwykła ignorancja... , nieco trawestując Twoje wpisy - zalecam więcej pokory
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 10-04-2021 o 20:10

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja cię nie ignoruję bynajmniej choć FM zapewnia taką funkcjonalność, ale na pokorę i szacunek możesz zasłużyć merytorycznymi wpisami lub pytaniami a nie sadzeniem się i pienieniem tam gdzie nie masz zielonego pojęcia o niczym. Jak wspomniałem brak jest w twoich wpisach logiki i konsekwencji , Nie wiem dlaczego ale udało mi się domyśleć i trudno. Ważne że budujesz i jesteś z tego zadowolony ja nie musze i inni też. Powodzenia.
    chyba nie rozumiesz co to znaczy ignorancja ... zalecam lekturę

    https://sjp.pwn.pl/sjp/ignorancja;2561161.html

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    dziękuję właśnie dodałem się już do ignorowanych bez czytania Pa.
    to ju z wyższy stopień zaawansowania , postanowiłeś ignorować samego siebie...

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Jeśli planujesz od razu docieplić dom to ja bym jednak poszedł w stronę betonu komórkowego. Materiał lichy w dotyku ale za to bruzdy na kable możesz gwoździem dłubać. Przy parterowce możesz kupić klasę 300/350 która ma bardzo dobre parametry izolacyjne.
    dom z poddaszem, wiec pozostaje 500/600.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    dom z poddaszem, wiec pozostaje 500/600.
    Wiec jeśli chcesz docieplić od razu to BK. Murarze napewno będą zadowoleni.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Wiec jeśli chcesz docieplić od razu to BK. Murarze napewno będą zadowoleni.
    zdecydowanie murarze będą zadowoleni , ja wolałem budować z silikatów to od razu cena skoczyła o 2 tys. do góry vs BK. Ale to zrozumiałe - silikat jest ciężki a do tego trzeba mieć dobrą maszynę do cięcia cegieł silikatowych, BK to bajka przy silikacie - do cięcia wystarczy nawet ręczna pila

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Wiec jeśli chcesz docieplić od razu to BK. Murarze napewno będą zadowoleni.
    Musi ocieplać "od razu" ?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    zdecydowanie murarze będą zadowoleni , ja wolałem budować z silikatów to od razu cena skoczyła o 2 tys. do góry vs BK. Ale to zrozumiałe - silikat jest ciężki a do tego trzeba mieć dobrą maszynę do cięcia cegieł silikatowych, BK to bajka przy silikacie - do cięcia wystarczy nawet ręczna pila
    Dokładnie musimy odrazu ocieplać ? Jak postoi rok bez ocieplenia to się rozleci BK? Wykonawca jest za ceramika, cenowo wychodzi to podobnie jak chodzi o jego pracę, dlatego mam taki dylemat BK czy ceramika.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    zdecydowanie murarze będą zadowoleni , ja wolałem budować z silikatów to od razu cena skoczyła o 2 tys. do góry vs BK. Ale to zrozumiałe - silikat jest ciężki a do tego trzeba mieć dobrą maszynę do cięcia cegieł silikatowych, BK to bajka przy silikacie - do cięcia wystarczy nawet ręczna pila
    Zgadza się. Ja z sylikatów postawiłem ścianki działo. Są, że tak powiem bardziej przewidywalne niż ceramika.
    Mój murarz na informacje o sylikatach powiedział, że to mercedes i jak mnie stać to lecimy z silki. Niestety w tamtym okresie było sporo drożej.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Dokładnie musimy odrazu ocieplać ? Jak postoi rok bez ocieplenia to się rozleci BK? Wykonawca jest za ceramika, cenowo wychodzi to podobnie jak chodzi o jego pracę, dlatego mam taki dylemat BK czy ceramika.
    Beton komórkowy jest bardziej wdzięcznym materiałem do obróbki, tak jak pisali przedmówcy wyżej. Dodatkowym plusem jest to że bk można murować na cienka spoinę, chcąc murować ceramikę na cienka spoinę musi być ona szlifowana co za tym idzie jest droższa była bynajmniej kiedyś) i co jeszcze przemawia za bk to to że jest mało odpadów.
    Co do ocieplania to czy będzie murowany z ceramiki czy z bk to ocieplać się powinno po wykonaniu wszystkich "mokrych" prac wewnątrz czyli jest to okres około roku od postawienia domu.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    dziękuję właśnie dodałem się już do ignorowanych bez czytania Pa.
    Zdradzisz, jak to się robi ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, czyli jeszcze zostaje mi kwestia przemyślenia czy z silkatów robić ściany działowe a bk zewnętrzne, silikaty są chyba lepsze jak chodzi o akustykę?

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi, czyli jeszcze zostaje mi kwestia przemyślenia czy z silkatów robić ściany działowe a bk zewnętrzne, silikaty są chyba lepsze jak chodzi o akustykę?
    Czy aż tak bardzo silka wytłumi? wątpię a choćby nawet w jakimś stopniu to dźwięk przejdzie przez drzwi a z drugiej strony dom nie biuro czy inne budynek użyteczności publicznej gdzie codziennie przewijają się tłumy ludzi produkujące setki decybeli.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi, czyli jeszcze zostaje mi kwestia przemyślenia czy z silkatów robić ściany działowe a bk zewnętrzne, silikaty są chyba lepsze jak chodzi o akustykę?
    silikaty są bardzo ciężkie, zastanów się dobrze nad takim "mieszańcem" materiałowym - ściany wewnętrzne powinny być solidnie przewiązane ze ścianami zewnętrznymi, nie zgadzaj się na łączenie blaszkami, u mnie tak zrobiono i niestety pod wpływem ciężaru ścian wewnętrznych w niektórych miejscach ściany działowe lekko odeszły - ugiął się chudziak - musiałem od zewnątrz budynku wzmacniać połączenia ścian prętami stalowymi na kotwy chemiczne. Doradzałbym w przypadku silikatu wzmocnienia pod planowane ściany działowe- konstruktor powinien to bez problemu policzyć i zaprojektować.

  18. #58

    Domyślnie

    700 tyś to wcale nie jest przestrzelona kwota, może wyjśc wiecej. Ceny robocizny i materiału tylko rosną.
    Silikat ma prawie same zalety ale murarze go nie lubią i mają z nim nikłe doswiadczenie co często prowadzi do baboli - patrz wypowiedzi kolegi wyżej. Do tego na pewno policzą sporo drożej za robociznę - polowa ekip w ogole zrezygnuje z takiego zlecenia.
    Co do poddasza to też bym unikał. Ja mam schody ale mam pełne piętro więc zupelnie cos innego.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Do tego na pewno policzą sporo drożej za robociznę - polowa ekip w ogole zrezygnuje z takiego zlecenia.
    Nie zawsze, to taka utarta opinia. Mój murarz brał tyle samo bez względu na materiał.
    Była też dyskusja na forum (nie mogę znaleźć), ale parę osób wypowiedziało się, ze też miało te same wyceny robocizny bez względu na materiał.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    700 tyś to wcale nie jest przestrzelona kwota, może wyjśc wiecej. Ceny robocizny i materiału tylko rosną.
    Silikat ma prawie same zalety ale murarze go nie lubią i mają z nim nikłe doswiadczenie co często prowadzi do baboli - patrz wypowiedzi kolegi wyżej. Do tego na pewno policzą sporo drożej za robociznę - polowa ekip w ogole zrezygnuje z takiego zlecenia.
    Co do poddasza to też bym unikał. Ja mam schody ale mam pełne piętro więc zupelnie cos innego.
    Ja się podpiąłem tylko do tematu

    Więc będę zlecał wykonawcy budowę z BK całego domu nie będę mieszał i kombinował.

    Co do wyższości domu parterowego nad poddaszem to już zostawię bardziej doświadczonym, tez mieliśmy ten dylemat, ale dla mnie dom parterowy (w takim też się wychowywałem) to takie duże mieszkanie, dużo bardziej podoba mi się rozwiązanie strefa dzienna na dole, a na górze sypialnie, druga sprawa też trzeba patrzeć na zabudowę sąsiednią, bo jak po sąsiedzku są same wysokie domy, to ten parterowy będzie wyglądał jak naleśnik na działce, ale to również kwestia gustu. Jak mowa o kosztach to wyjdzie jeden diabeł, chyba, że w domu parterowym będzie skomplikowany dach to pewnie i więcej będzie kosztować.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony