dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Angry Wentylacja w restauracji - buczenie w mieszkaniu

    Cześć,
    mieszkam na parterze i z moim mieszkaniem sąsiaduje restauracja
    Na ścianie prostopadłej do mojej ściany zainstalowany mają wentylator. Niestety po włączeniu w moim mieszkaniu słychać "buczenie", które rozchodzi się w różnych kierunkach.

    Ekspert od wentylacji, który ją montował zainstalował jakieś "obejmy" wygłuszające oraz wymienił element (chyba coś związanego z absorbowaniem drgań - nie znam się na tym zupełnie i nie pamietam).

    Niestety dźwięk buczenia nadal słychać, chociaż jest znacznie ciszej.

    Pan od wentylacji powiedział, że niestety nie ma już pomysłów co więcej może zrobić w lokalu. Powiedział też że developer nie wyciszył szachtów w restauracji dlatego tak się niesie dźwięk.

    I teraz pytanie, czy można coś z tym zrobić? Będę reklamować usterkę u developera, ale obawiam się, że nie będzie zbyt chętny do rozwiązania sprawy.
    Czy mogę coś zasugerować wykonawcy wentylacji, żeby to naprawić?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mar23 Zobacz post
    I teraz pytanie, czy można coś z tym zrobić? Będę reklamować usterkę u developera, ale obawiam się, że nie będzie zbyt chętny do rozwiązania sprawy.
    Czy mogę coś zasugerować wykonawcy wentylacji, żeby to naprawić?
    Niestety, muszę Cię zmartwić ten dźwięk(niski ton) jest na tyle słyszalny, że nie da się tego w rozsądny sposób zlikwidować. Nawet stosowanie najlepszego rodzaju tłumików drgań nie zlikwiduje problemu jeśli wentylator będzie montowany do ściany lub konstrukcji która jest do niej przymocowana.
    Dlatego coraz częściej w takich przypadkach stosuje się centrale wentylacyjne lub wentylatory stojące samodzielnie na gruncie, a połączone z instalacja poprzez elastyczne rękawy. Jednak samego dźwięku nie da się zniwelować.
    To jest tak samo jak niektórzy montują bez tłumików drgań agregaty zewnętrzne klimatyzacji w domach czy mieszkaniach(ściana, balkon) - zakłócając spokój innym buczącym agregatem i pracującym wentylatorem.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Nie pocieszyłes mnie ... W tym przypadku mocowanie jest na suficie, tak mi powiedział spec od wentylacji, ale dla mnie to czarna magia więc nie powtórzę dokładnie co i jak. Niestety kiedy wentylację zostawiaja włączona na noc to ten dźwięk już słychać znacznie - ok 31-32dB (sprawdzane aplikacja na telefon więc nie wiem jak dokładny jest ten pomiar). Teoretycznie powyżej norm,ale czy jest sens to zgłaszać skoro jak piszesz nie da się z tym nic zrobić?
    Ostatnio edytowane przez Mar23 ; 09-04-2021 o 23:43

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego czy jest tak że ty zamieszkałeś w lokalu z wentylacją czy jest to budynek mieszkalny z lokalem.
    Zgłosić trzeba na uciążliwość i to koniecznie. Przecież to uniemożliwia korzystanie z lokalu mieszkalnego.Złożyć oficjalne pismo, żądać usunięcia problemu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony