dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Kosbud opinie

  1. #1

    Question Kosbud opinie

    Cześć,
    mam do wykonania elewację ok 250 m2.

    Jakie obecnie macie opinie o producencie systemu elewacyjnego Kosbud.

    Zależy mi na wykonaniu elewacji zgodnie z systemem ETICS a wykonawca zaproponował swojego dostawcę (Kosbud).
    I teraz jestem w kropce.
    Zestaw:
    Styropian grafitowy Swisspor EPS 031 Lambda White 20 cm,
    klej systemowy Premium
    siatka systemowa
    grunt systemowy
    tynk silikonowy
    łączniki do styropianu 270-300 mm

    Jest możliwość zakupu komponentów do systemu osobno ale wykonawcy nie bardzo chcą się angażować w roboty elewacyjne bez materiału.

    Optymalnie chciałem robić elewację na Sempre lub Weberze ale niewielu wykonawców w tym robi.
    Wykonanie okolice Szczekocin.

    Będę wdzięczny za pomoc.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał syriush79 Zobacz post
    Cześć,
    mam do wykonania elewację ok 250 m2.

    Jakie obecnie macie opinie o producencie systemu elewacyjnego Kosbud.

    Zależy mi na wykonaniu elewacji zgodnie z systemem ETICS a wykonawca zaproponował swojego dostawcę (Kosbud).
    I teraz jestem w kropce.
    Zestaw:
    Styropian grafitowy Swisspor EPS 031 Lambda White 20 cm,
    klej systemowy Premium
    siatka systemowa
    grunt systemowy
    tynk silikonowy
    łączniki do styropianu 270-300 mm

    Jest możliwość zakupu komponentów do systemu osobno ale wykonawcy nie bardzo chcą się angażować w roboty elewacyjne bez materiału.

    Optymalnie chciałem robić elewację na Sempre lub Weberze ale niewielu wykonawców w tym robi.
    Wykonanie okolice Szczekocin.

    Będę wdzięczny za pomoc.
    z deszczu pod rynne.
    kosbud no comment
    lambda white - teraz jest bez sensu - nie ma uzasadnienia ekonomicznego , parametrow, ceny
    sempre no powaznie ...

    masz taki zestaw zaproponowany przez jedna z firm ktora nazywa sie hurtownią styropianu w PL i sadzisz ze wygrales zycie
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 09-04-2021 o 06:50
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    z deszczu pod rynne.
    kosbud no comment
    lambda white - teraz jest bez sensu - nie ma uzasadnienia ekonomicznego , parametrow, ceny
    sempre no powaznie ...

    masz taki zestaw zaproponowany przez jedna z firm ktora nazywa sie hurtownią styropianu w PL i sadzisz ze wygrales zycie
    Dzięki za odpowiedź.
    Ale rozwiałeś moje wątpliwości tylko w jednej kwestii - systemu, który zaproponowała mi hurtownia.
    Dlaczego "lambda white - nie ma uzasadnienia ekonomicznego" ? Nie rozumiem.
    Co byś zaproponował zamiennie do takiego styropianu.
    Co z sempre jest nie tak?
    Myślałem o sempre, bo znajomy poleca (sam robił dom na tym systemie).
    Ale bardziej byłbym skłonny wykonać, to na weberze, bo dryvit jest dla mnie trochę za drogi.
    Co do ostatniego, to nic nie myślę. Szukam rozwiązań i łączę czynnik ekonomiczny z praktycznym.
    Poza tym, w regionie, gdzie będzie robiona termoizolacja nie ma zbyt wielu wykonawców, którzy mają do czynienia z "lepszymi" systemami, niż budżetowe.
    Szukam Firmy do realizacji, która wie, co to jest ETICS i miała, z tym styczność. Bo gro wykonawców nawet nie wie, co to jest i nigdy, o tym nie słyszała.
    Druga sprawa, że o ile jestem w stanie sprowadzić sobie materiał na budowę, to ze świecą szukać wykonawcy, który chce robić na materiale powierzonym.
    Kolejna sprawa to umowa, jak widzą więcej niż dwie strony umowy, to już trzęsą porami, bo Inwestor wymaga gwarancji, certyfikatów itd, o fakturze nie wspomnę.
    Jakie masz ceny styropianów:
    • Styropian grafitowy Swisspor EPS 031 Lambda White
    • Styropian grafitowy Swisspor EPS 031 LAMBDA MAX
    • Styropian grafitowy Swisspor EPS 032 LAMBDA PLUS
    • Styropian grafitowy Austrotherm EPS 031 FASSADA PREMIUM
    Jak u Ciebie z dostępnością.
    Ile za transport?
    Sumaryczna ilość docieplenia około 238 m2 (ilość bez otworów). Powierzchnia okien 25,6m2.
    Styropian 20 cm 118,542408 m2 ~125
    Styropian 15 cm 46,7737 m2 ~50
    Styropian 10 cm 35,7912 m2 ~40
    Styropian 5 cm 36,7692 m2 ~40
    Styropian 2 cm XPS ościeżnice 8,29725 m2 ~10 - okna 56mb ościeży. Obwód 77,6mb.

    Jaki system byś polecił.
    Ilości dokładne z natury:
    LISTWA COKOŁOWA 67,51 [mb]
    KĄTOWNIK ALUMINIOWY DO OŚCIEŻY OKIEN 57,72 [mb]
    NAROŻNIK Z TAŚMĄ 32,2 [mb]
    NAROŻNIK WKLĘSŁY Z TAŚ. 24 [mb]
    TAŚMA DO DREW. OKIEN PVC 5 [cm] szer., 50 [mb], 10 [szt]
    SIATKA ELEWACYJNA 285,4518 [m2] (z dodatkiem 15%)
    KLEJ DO SIATKI (9kg/m2) 2569,066 [kg], 2,569066 [t]
    KOŁKI z trzpieniem stalowym 1141,807 [szt]

    kontakt bezpośredni [email protected]

    PS.
    Jestem związany z branżą budowlaną od 20 lat ale inaczej, jak robisz dla kogoś a inaczej, jak szukasz najlepszych rozwiązać dla siebie.
    Nie chcę po 5 latach robić elewacji od nowa albo patrzeć na nią i zagryzać język z nerwów.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KOSBUD
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    55
    KOSBUD Bracia Kosińscy Sp.J. Chemia budowlana. Systemy ociepleń. Okładziny elewacyjne. www.kosbud.com.pl Dziękowizna, ul. Warszawska 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki

    Domyślnie

    Klej Termolep S Premium jest bardzo preferowany wśród klientów i wykonawców. Z klejem premium dajemy na nasz system ociepleń 10 lat gwarancji https://kosbud.com.pl/gwarancja Jeżeli obawia się Pan nieprofesjonalnych wykonawców, możemy polecić kogoś sprawdzonego.
    Zalecamy również zastosowanie styropianu EPS 38 70 - im wyższa klasa styropianu, tym lepsza przyczepność.
    Ostatnio edytowane przez KOSBUD ; 09-04-2021 o 13:47

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KOSBUD Zobacz post
    Klej Termolep S Premium jest bardzo preferowany wśród klientów i wykonawców. Z klejem premium dajemy na nasz system ociepleń 10 lat gwarancji https://kosbud.com.pl/gwarancja Jeżeli obawia się Pan nieprofesjonalnych wykonawców, możemy polecić kogoś sprawdzonego.
    Zalecamy również zastosowanie styropianu EPS 38 70 - im wyższa klasa styropianu, tym lepsza przyczepność. breakout game
    Firma posiada dość zróżnicowane portfolio produktów i stabilną jakość.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Broken1Winggs

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Kostrzyn nad Odrą
    Kod pocztowy
    66-470
    Posty
    66

    Domyślnie

    Taki troche odkop, elewacja to raczej na pewno już dawno na ścianie ale osobiscie bym raczej zapytał o opinie o systemie jak i o samych produktach Konsbudu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony