dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 619 z 627
Pokaż wyniki od 12.361 do 12.380 z 12535
  1. #12361

    Domyślnie

    To zostajemy przy Selene 4x4
    1.Wyprostowanie skrzyżowania ok, samo powiększenie garażu, kosztem mniejszej kotłowni lub pokoju,nie ma dla nas znaczenia.
    2.Czy przeniesienie kotłowni w miejsce pokoju przy przedsionku, nie wypłynie na przyłącze pompy ciepła - przeprowadzenie przewodów przez garaż, do części zewnętrznej ?
    3.Widzę że, dom w miejscu salonu poszerzony/zlicowany z wykuszem - czy to nie problem jak dach będzie się kończył na równi ze ścianą (zaciekanie) ?

  2. #12362
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wydawało mi, że że ty też poszerzyłeś salon w swojej przeróbce i dlatego to tak zrobiłam.

    Wyprowadzenie przewodów to żaden problem, przecież to tylko ok. 5 m (i tak przy splicie musi być min. 3 m więc sztucznie się wydłuża rurki jeśli jednostka wew. jest zaraz za ścianą).

  3. #12363

    Domyślnie

    A jak poszerzę dom, to dach też trzeba poszerzyć na tym boku o odpowiednią długość, zmniejszając np. kąt nachylenia ?
    Kominka nie będzie.
    Łazienki nie trzeba pomniejszać, może dolną powiększyć likwidując schody.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Selene 4x4 Zmiany 2.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	44,1 KB
ID:	454738

  4. #12364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chciałam uniknąć sytuacji, w której wchodzący do domu natykają się na wprost na drzwi do kibelka

    Dach pewnie trzeba byłoby zmienić. Ale akurat w mojej wersji nie musi być poszerzany salon. Jak pisałam - myślałam, ze ty go poszerzałeś, wiec zrobiłam to samo.

  5. #12365

    Domyślnie

    Helpunku... Szukamy i szukamy ale projektów jest tak dużo, że idzie zwariować...Działka 30 ar , wjazd od południowego wschodu. Dla ekipy 2+3 (nastolatki). Na czym nam zależy: Salon , kuchnia (ze spiżarnią) - układ otwarty plus 3 pokoje dla dzieciaków ( mniej więcej równe coby kłótni nie było) , łazienka dla nich oraz sypialnia z łazienką i garderobą dla nas (bardzo nam zależy żeby móc się schować przed tą bandą). Z garażem (może być 2-stanowiskowy , może być 1+ wiata ) . Prosta bryła - najchętniej stodoła. Dach dwuspadowy do 45 st. , wys. budynku max 8,9 m , kalenica dowolnie do drogi. Metraż....na ten program funkcjonalny ok. 140-170 . Idealnie jeżeli będzie możliwość adaptacji poddasza (na pracownię, albo pokój do grania, saunę, albo cokolwiek). wtedy wiadomo metraż może być potencjalnie większy. Raczej coś nowoczesnego, prostego i ekonomicznego w budowie. I tu zaczynają się schody..... Póki co obstawiamy projekt z kolekcji muratora - Nowatorski [URL="https://www.extradom.pl/projekt-domu-murator-ec383-nowatorski-z-wentylacja-mechaniczna-i-rekuperacja-WAJ3844?utm_source=google&utm_medium=cpc&device=c& campaignid=1447697694&gclid=CjwKCAjwn6GGBhADEiwAru UcKisb60cxjiMcMl-2YIBF__IdcqyV0h4Sw2zeY5yhlhXqv6uNXM6D6hoCTXQQAvD_B wE"] ale cena budowy już na starcie jest wyższa niż innych, nawet o bardziej skomplikowanej bryle (nie wiem z czego to wynika akurat...) :/ Inny, który mam się podoba to LIFI https://pracownia-projekty.dom.pl/tp_lifi_ce_.htm ale żeby zrobić 3 pokoje na górze trzeba będzie zlikwidować pustkę nad jadalnią ....Sama nie wiem , gdzie i czego szukać :/ Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

  6. #12366

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Proszę o pomoc i rady. Przejrzałam już chyba wszystkie istniejące gotowe projekty, ale nic nie pokrywa się w stu procentach z moimi oczekiwaniami. Narysowałam sobie w Kazaplanie własny projekt, tak jakbym chciała, żeby dom wyglądał... proszę o rady i Wasze opinie co sądzicie na temat takiego rozplanowania. Dodam, że dzialkę mamy dużą, długą i szeroką, więc tutaj nic nas nie ogranicza. Nie mamy obecnie dzieci, ale w przyszłości chcemy mieć parter dla siebie a poddasze dla dzieci (tak było w moim domu rodzinnym i odpowiada mi takie rozwiązanie), stąd chciałabym parterówke z możliwością adaptacji poddasza.

    Najpierw kilka słów na temat tego na czym mi zależy:
    - prosta bryła, dwuspadowy dach, parter do 100m2 z możliwością adaptacji poddasza w przyszłości
    - kuchnia min 12m2, bo marzy mi się wyspa w kuchni
    - oprócz salonu chcę dwa pokoje - sypialnia i gabinet
    - chciałabym, żeby pomieszczenia w miarę możliwości nie były klitkami - tzn wiatrołap miał przynajmniej 5m2, salon 30, sypialnia 14 itd
    - chciałabym, żeby było miejsce do przechowywania, stąd w projekcie jest spiżarnia i spora (tak mi sie wydaje) kotłownia
    - bez garażu

    Naprawdę proszę o szczere rady i opinie, bo już sama nie wiem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	457177
    Ostatnio edytowane przez dynastia ; 16-06-2021 o 22:01

  7. #12367
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Henry&Kejt,
    Projekt Nowatorski jest i ładny i niezbyt drogi - 233 tys. netto za stan surowy zamknięty, to na dzień dzisiejszy niewygórowana cena.
    Co mi się w nim nie podoba, to wejście do kibelka z salonu. Poza tym warto by dodać okna w łazienkach i pomieszczeniu gospodarczym.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  8. #12368
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dynastia Zobacz post

    Naprawdę proszę o szczere rady i opinie, bo już sama nie wiem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	457177
    W zamkniętej kuchni 12 m2 wyspa nie wejdzie. Kuchnia musiałaby mieć z 20-25 m2

    Schody za krótkie.

  9. #12369
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henry&Kejt Zobacz post
    ..Sama nie wiem , gdzie i czego szukać :/ Z góry dziękuję za wszelkie sugestie
    Cztery sypialnie na poddaszu mocno powiększają przestrzeń parteru.
    Może nastolatków na poddaszu a wasza sypialnia na parterze?

  10. #12370
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z parterówek np: http://e-projekty.pl/projekt-domu-mu...etap-i-WAJ3561

    po przeróbkach:


    Schody na poddasze mogą być kręcone zamiast kominka. Lub jak w pierwotnym projekcie a pralnię zrobić w pom. gospodarczym.

    dom najlepiej postawić kalenicą prostopadle do ulicy (czyli szczytem - zapewni to najlepsze doświetlenie)

  11. #12371

    Domyślnie

    Hej,

    Już kiedyś otrzymałem pomoc w sprawie projektu (ogromne dzięki Elfir!), niestety w międzyczasie (zanim wziąłem się za realizację), został wprowadzony nowy MPZP, w którym miasto będzie poszerzać ulicę kosztem mojej działki. W związku z tym, nie mogłem zrealizować poprzednich założeń i chciałbym prosić Was, doświadczonych osób, o ocenę mojej wizji projektu i wskazanie ewentualnych elementów do poprawy.
    Będę udawał się do projektanta w celu stworzenia indywidualnego projektu, ale chciałbym mieć już zarys zanim do niego zgłoszę się.

    Działka po zmianach MPZP będzie miała około 850 metrów. Szerokość około 38 metrów, długość 22,5 metry. Za działką jest las, dlatego chcieliśmy mieć też taras od tej strony i widok z salonu. Musimy jeszcze uzyskać zgodę na przysunięcie się do wschodniej granicy (lasu), ale powinno udać się. Wjazd jest od strony zachodniej, docelowo ma być szeroka ulica (klasy L), dlatego nie chciałem umieszczać od tej strony sypialni. Od strony północnej i południowej są działki sąsiednie, pod budowę jednorodzinną. Szukamy projektu w miarę prostego, energooszczędnego, 130-140 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

    Założenia
    - rodzina 2+2
    - pomieszczenia: salon z jadalnią i kuchnią, 2 ogólne łazienki + ewentualnie pralnia, garderoba, 3 sypialnie + gabinet/pokój gościnny, garaż dwustanowiskowy
    - dom parterowy (to konieczność, ze względu na chorobę córki, ma problemy z poruszaniem się)
    - dach czterospadowy, ponieważ w przyszłości chciałbym wykorzystać południową część na ewentualne panele fotowoltaiczne
    - dom na płycie fundamentowej, garaż z graciarnią dostawiony obok - nieogrzewany
    - ogrzewanie gazowe, 100% podłogowe + klimatyzator split na salon z jadalnią
    - wentylacja mechaniczna z rekuperacją

    W załączniku mój koncept, mocno bazowany na projekcie Hawana + widziałem kiedyś podobny pomysł na forum (chyba też od Elfir , ale nie mogłem go już odnaleźć. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko jest idealne, ale może ktoś jeszcze znajdzie jakiś problem/rozwiązanie projektu.
    Na minus, to co zauważam:
    - wejście jest trochę przez część sypialnianą, ale nie mogę wymyśleć innej koncepcji aby zachować przejście z garażu i kotłowni, do wiatrołapu
    - dwie łazienki bez okna. Nie mogłem znaleźć innej koncepcji
    - łazienki oddalone od siebie i jedna dalej od kotłowni gdzie będzie bojler, w związku z tym "gorsza" cyrkulacja ciepłej wody
    - drzwi z łazienki wprost na kuchnię, nie wiem czy to będzie bardzo duży problem.
    - nie mam jeszcze koncepcji z dachem nad garażem, jeśli chciałbym mieć nad domem dach czterospadowy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowy projekt2.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	457695

  12. #12372
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemoc Zobacz post
    Hej,
    Oczywiście odbicie lustrzane - po prostu bazowałam na rysunku z takim ustawieniem.


  13. #12373

    Domyślnie

    Witamy (ponownie)...
    Otrzymaliśmy WZ, wystąpiliśmy o warunki przyłączy do wodociągów oraz energetyki i kontynuując zapytanie (str. 617) przedstawiamy zarys tego co nas interesuje. Aby móc się odnieść do "naszego" projektu przedstawiamy w załącznikach wstępny plan przyziemia oraz zagospodarowania terenu działki, na wcześniejszej stronie jest nasze wcześniejsze zapytanie oraz fotki z działki (tak dla zobrazowania sytuacji).
    Prosimy o uwagi, propozycję zmian oraz krytykę (konstruktywną)...

    Nie mogę dodać załączników.

    Już mogę

    Dzięki Elfir (na Ciebie można liczyć)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wycinek.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	457768   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Geo.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	457769   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WZ wycinek.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	457770   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przyziemie.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	457771   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Działka.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	40,8 KB
ID:	457772  

    Ostatnio edytowane przez Depe ; 06-09-2021 o 20:13

  14. #12374
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    trzeba zmniejszyć rozmiar.

    Albo dodawaj przez fotosik

  15. #12375

    Domyślnie

    Cześć
    Proszę was o ewentualne rady, weryfikacje projektu który wraz z narzeczoną stworzyliśmy.
    Dom z poddaszem użytkowym dla rodziny najprawdopodobniej 2+2 (takie są plany haha), działkę mamy sporą bo 5200m2 szeroka na 43m, pochyła spadek na 10m w obrębie domu około 65cm. Wjazd na działkę od zachodu, droga wzdłuż boku 43m od drogi teren pnie się w górę.
    Niestety projekt narysowany w odbiciu lustrzanym.
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/7eda8de2681c15a1
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/632f1b5511a1acab
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/2acbcb1729f1a78d
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/f146ff50fabd63ad
    Dziękujemy za wszystkie sugestie
    Ostatnio edytowane przez Dzielko ; 18-10-2021 o 22:40

  16. #12376
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Łazienka powinna być w ciągu kotłownia-kuchnia ze względu na krótszą drogę ciepłej wody do kranu oraz mniejszą ilość rur wod-kan. I zdecydowanie nie powinna być tuż przy salonie (przez drzwi czy cienką ściankę wszystko słychać, co jest bardzo niekomfortowe przy oglądaniu TV a tym bardziej niekomfortowe dla osoby korzystającej z łazienki, gdy w salonie są inni goście).
    Co do kształtu domu i dachu, to jakie wytyczne macie w warunkach zabudowy? Piętrowy, parterowy, parterowy z użytkowym poddaszem?

    Pokój zabaw lepiej by wyglądał otwarty na korytarz, a i korytarz z klatką schodową byłby wtedy dobrze doświetlony. Jeśli oczywiście ten pokój zabaw to ma być pokój rodzinny/bawialnia a nie pokój zabaw a'la Grey czy "nora gamera".

    Schody - jeśli mają być wygodne, to obecnie są zdecydowanie za krótkie.

    Wklej rysunek działki z wysokościami terenu.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 19-10-2021 o 10:26
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  17. #12377

    Domyślnie

    Co do łazienki to nie mam pojęcia jak umiejscowić ją po przeciwnej stronie że względu na pokój na parterze ale argument z inytwnoscią jest bardzo trafny i faktycznie miałem wątpliwości co do niej. Narysowałem na szybko chyba lepsze rozwiązanie które da jej więcej ale nie wiem czy wiatrołap nie będzie się wydawał wąski.
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/425fed51d08bf94a
    A co do pokoju zabaw (tak to będzie taki drugi salon PlayStation itp marzy nam się tam kajak zawieszony na ścianie
    https://m.fotosik.pl/zdjecie/555558e6231c17c9 Wytyczne z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
    Ostatnio edytowane przez Dzielko ; 19-10-2021 o 12:26

  18. #12378
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzielko Zobacz post
    Dziękujemy za wszystkie sugestie
    Sami to rysowaliście?

    255cm schodów licząc po 30cm na stopień daje raptem 8,5 stopnia co przy 3m wysokości (razem ze tropem, EPS, wylewką i okladziną) dawałoby nawet po ich skróceniu i zaokręgleniu do 9 33,3cm wysokości każdego stopnia.
    Po tym nie da się chodzić i jest niezgodne z przepisami. Muszą być ze 2x dłuższe. I bez sensu robić je na środku, gdzie zużywają cenne miejsce gdzie jest wysoko.

    Na poddaszu tylko jedno normalne okno? I to od północy?
    Ani to wygodne, ani tanie, ani enegooszczędne jak namnożycie okien połaciowych.

    21m2 powierzchni technicznej? Wiesz, że osobny domek byłby wielokrotnie tańszy?

    Jak was nic nie zmusza do poddasza użytkowego - budujcie parterówke.

  19. #12379
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Kaizen, tam chyba jest 3-3,2 m na schody, co nie zmienia faktu, że zbyt wygodne schody tam się nie zmieszczą.
    Dzielko, nie przywiązuj się za bardzo akurat do tego rysunku. To nie w nim zmieniaj na siłę umiejscowienie łazienki - to nie gotowiec Możesz zaszaleć i zrobić jeszcze kilka innych rysunków.
    Pamiętaj, że jeśli chcesz robić poddasze użytkowe ze standardową ścianką kolankową 1-1,4m to powierzchnia użytkowa pomieszczeń będzie mniejsza.
    I przychylam się do tego, co napisał Kaizen - duża działka - najwygodniejsza parterówka + ewentualnie część poddasza.

    Dla szwagra wymyśliłam parterówkę z 3 sypailniami, gabinetem i 2 łazienkami + bawialnia dzieci i co tam jeszcze chcą (np. pokój gościnny, dodatkowe pom. gosp.) na poddaszu.
    Salon z kuchnią z widoczna konstrukcją dachu, a poddasze nad pozostałą częścią domu.
    Dom prostokąt z wysuniętą częścią sypialni głównej (z własnym tarasem), garaż lub wiata obok wejścia do domu, ale łączona z domem tylko zadaszeniem, a nie przez wiatrołap (ale można do zadaszenia dorobić np. szklane ścianki).
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 19-10-2021 o 13:57
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  20. #12380
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kolo004
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Po co kupować projekt - ściągasz z internetu rzuty i robisz indywidualny jak sami chcecie, według życzeń. Jak kupisz projekt i tak trzeba adaptacje zrobić więc indywidualny wcale nie jest drogi. Sam tak robiłem i polecam,

Strona 619 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony