dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Domyślnie Ile was kosztuje ogrzewanie gazem?

    Witam.
    Chciałbym zapytać was forumowicze ile kosztuje ogrzewanie gazowe miesięcznie?
    Ja mam w projekcie pięć gazowy do grzania wody CWU oraz domu o mocy 20kW.
    Czy to nie za dużo do parterowego domu z poddaszem o powierzchni 96 m2?

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas198820 Zobacz post
    Witam.
    Chciałbym zapytać was forumowicze ile kosztuje ogrzewanie gazowe miesięcznie?
    Ja mam w projekcie pięć gazowy do grzania wody CWU oraz domu o mocy 20kW.
    Czy to nie za dużo do parterowego domu z poddaszem o powierzchni 96 m2?
    Weź chłopie się za czytanie i naukę budowy bo cienko widzę i Ciebie i ten dom.
    Dla własnego dobra to zrób.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas198820 Zobacz post
    Witam.
    Chciałbym zapytać was forumowicze ile kosztuje ogrzewanie gazowe miesięcznie?
    Ja mam w projekcie pięć gazowy do grzania wody CWU oraz domu o mocy 20kW.
    Czy to nie za dużo do parterowego domu z poddaszem o powierzchni 96 m2?
    To ja zadam podobne pytanie. ile mnie będzie kosztował jutro obiad?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas198820 Zobacz post
    Witam.
    Chciałbym zapytać was forumowicze ile kosztuje ogrzewanie gazowe miesięcznie?
    Ja mam w projekcie pięć gazowy do grzania wody CWU oraz domu o mocy 20kW.
    Czy to nie za dużo do parterowego domu z poddaszem o powierzchni 96 m2?
    Podejrzewam, że jest to kocioł dwufunkcyjny z modulacją od np 3kW do 20kW lub grzejniki ścienne.
    O kosztach poczytasz w wątku - https://forum.muratordom.pl/showthre...ezonie/page706
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 08-04-2021 o 19:42
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas198820 Zobacz post
    Witam.
    Chciałbym zapytać was forumowicze ile kosztuje ogrzewanie gazowe miesięcznie?
    Ja mam w projekcie pięć gazowy do grzania wody CWU oraz domu o mocy 20kW.
    Czy to nie za dużo do parterowego domu z poddaszem o powierzchni 96 m2?
    Lukas jak chcesz być pewien jaki będzie koszt to bez dokładnego OZC się nie obędzie. Ale to musisz mieć już ustalone z czego budujesz, jak ocieplasz, jakie okna itd. Na chwile obecna będziesz tylko wróżył z fusów czyli z tego kto coś wrzucił w projekt. 20kW to chyba autor projektu wkleił jak 40 lat temu budowano bez ocieplenia.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    @lukas198820

    Odpowiedź na pierwsze pytanie nic Ci nie da - rozrzut jest duży. Ja płaciłem za gaz używany sporadycznie (był tylko od ogrzewania bez c.w.u.) od m3 około 2 złote plus opłaty stałe, a zużycie było minimalne.

    Co do wielkości kotła - powinien być jak najmniejszy, a ściślej mówiąc od jak najmniejszej mocy z którą może pracować. Te 20 kW to tylko na grzanie wody, ale na ogrzanie domu to są na rynku takie, gdzie zaczynają chyba od 1,7 kW.

    Poczytaj wątek dotyczący pomp ciepła, bo wszystko wskazuje na to, że jest to konkurencja dla gazu.
    U mnie z tego powodu że doszła PC gaz jest na drugim planie (jak nie na trzecim)...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Podejrzewam, że jest to kocioł dwufunkcyjny z modulacją od np 3kW do 20kW lub grzejniki ścienne.
    O kosztach poczytasz w wątku - https://forum.muratordom.pl/showthre...ezonie/page706
    Nie, to kocioł jednofunkcyjny.
    Ja od ludzi słyszałem że tej zimy ogrzewanie kosztowało ich 650 - 700zl.
    A w okresie letnim około 100 zł. Zgodzicie się z tym?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas198820 Zobacz post
    Nie, to kocioł jednofunkcyjny.
    Ja od ludzi słyszałem że tej zimy ogrzewanie kosztowało ich 650 - 700zl.
    A w okresie letnim około 100 zł. Zgodzicie się z tym?
    To koszty w ujęciu miesięcznym czy jakim? U mnie cały rok kalendarzowy 2020 ok 1800 zł (gaz i wszystkie opłaty abonamenty itd)
    Ostatnio edytowane przez ig0r- ; 09-04-2021 o 13:35
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    5 zł na 2 osoby
    Chyba w Nairobi. Kupiłem w A. rankiem 1.5kg ryby za 50 zł. Ziemniaczki surówka. 5 zł to na maślankę (3.5zł) z ziemniakami (2,6zł młode) nie wystarczy.


    Cytat Napisał lukas198820 Zobacz post
    Nie, to kocioł jednofunkcyjny.
    Ja od ludzi słyszałem że tej zimy ogrzewanie kosztowało ich 650 - 700zl.
    A w okresie letnim około 100 zł. Zgodzicie się z tym?
    Moi sąsiedzi płacą 500-600zł miesięcznie za gaz. Forumowicz @fotohobby płaci 1000zł za sezon. Stąd co to za pytanie... jeśli autor bedzie miał cały dzien otwarte okna zimą (jak jeden na forum kilka miesiecy temu) , kapał się będzie w pełnej wannie dziennie to zapłaci wiecej od tego co bedzie brał 90s prysznic. A co z różnicami dot samego domu...? Temat rzeka.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 09-04-2021 o 11:37

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatema

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To jest tak tanio ze prawie za darmo dolicz jeszcze kominiarza serwis kotła i jego wymianę po 10 latach.
    Tak jest, PC za to nie trzeba serwisować i na pewno po 10 latach się nie popsuje...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas198820 Zobacz post
    Witam.
    Chciałbym zapytać was forumowicze ile kosztuje ogrzewanie gazowe miesięcznie?
    Ja mam w projekcie pięć gazowy do grzania wody CWU oraz domu o mocy 20kW.
    Czy to nie za dużo do parterowego domu z poddaszem o powierzchni 96 m2?
    Przeciez już ci pisałem, że masz kupić kocioł 2-12kW

    Płacę rocznie około 1500-1600 zł, ok 850 na CO, i około 750 na ciepłą wodę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatema

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    mam pc za 2350 i nie zamierzam serwisować nawet jak się zepsuje po 5 latach to wymienię na nową i tak mi się to opłaca. Aczkolwiek takie modele pracują z powodzeniem i 15 lat. Wystarczy wyjść z owczej mentalności i pomyśleć niekonwencjonalnie.
    PC za 2350 PLN czy EUR? Jakiej mocy, rodzaju, do ogrzewania jakiej powierzchni, nowa, używana?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas198820 Zobacz post
    Witam.
    Chciałbym zapytać was forumowicze ile kosztuje ogrzewanie gazowe miesięcznie?
    Ja mam w projekcie pięć gazowy do grzania wody CWU oraz domu o mocy 20kW.
    Czy to nie za dużo do parterowego domu z poddaszem o powierzchni 96 m2?
    Dużo za dużo.
    Ja mam 120-kilka m2 użytkowej i kocioł do 14 kW.
    też mi projektant wpisał 24kW!
    bo nie chciało mu się liczyć zapotrzebowania.
    A nawet ten 14kW taktuje mi przez większa część zimy (chyba, ze są duże mrozy), co znaczy, że jest za duży (minimalna moc 3,7 kW jest za duża).

    Ale przy tak małym domku nie wiem czy gaz w ogóle ma sens. Czy nie lepiej prądem.

    Kosztuje mnie ogrzewanie rocznie (20 stopni zimą) z CWU dla dwóch osób ok 1200 zł. Ale mieszkam w ciepłym rejonie kraju.
    W moim dzienniku masz koszty podawane co roku.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Zastanawiam się dlaczego producenci kotłów nie rozwijają modeli kotłów w stronę małych mocy i dobrej modulacji tak jakby położyli lagę na nakłady modernizacyjne.
    przecież jest pelno małych kotlow na rynku i kazdy z nich ma widelki mocy i wykorzystuje w 100% paliwo. to nie jest żadna filozofia i raczej nie ma co tu modernizować.

  15. #15

    Domyślnie

    Mój kocioł startuje od 1,9 KW do tego podłączony do 1000l bufora , kubatura około 1000m3 nie narzekam , przy standardowych tem. w zimie w granicach zera kocioł chodzi na minimalnej mocy.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Poproszę o przykłady kotłów o mocy od 1 do 5 KW do nowoczesnych domów
    takich nie ma. są natomiast takie które sprawnie , ze 100% wydajnością spalają gaz. modulują od kilku kW ( mój np od 2kW ) i takie parametry w zupełności wystarczają.

    a jak to mówią , lepsze jest wrogiem dobrego. nie ma potrzeby obniżać mocy ani minimalnej ani maksymalnej w takich urządzeniach.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Wiesz stary termt gco19,8 KW możesz ustawić od 1kW albo i mniej bo tam jest pokrętło ale takich kotłów nie robią mój ma 25 lat
    mój nowy termet silver pracuje od 2,8kW do 20kW

    to widełki mocy , możesz ogrzewać mały domek jak i duży domek. czego chcieć więcej ?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Wiesz stary termt gco19,8 KW możesz ustawić od 1kW albo i mniej bo tam jest pokrętło ale takich kotłów nie robią mój ma 25 lat
    No i co, że jest tam "pokrętło" ?

    Czy to oznacza, że startuje od 1 kW ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    mój nowy termet silver pracuje od 2,8kW do 20kW
    2,8kW to mój domek potrzebuje gdy za oknem jest -11* i nie ma ŻADNYCH zysków. A non stop mam co najmniej 250W jak nikogo nie ma w domu (ale wtedy i straty mniejsze, bo rekuperator chodzi na minimum). W każdej wyższej temperaturze moc minimalna byłaby za duża.

    Do małego domku to moc maksymalna ze 4kW by się przydała. A minimalna to z 500W.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    2,8kW to mój domek potrzebuje gdy za oknem jest -11* i nie ma ŻADNYCH zysków.
    to nie jest żaden problem bo do sterowania ciepłem w domu wymyślono termostaty, sterowniki, które odpowiednio włączają lub wyłączają kocioł
    efektem jest utrzymywanie stałej temp w domu,

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony