dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Używanie tynków maszynowych do tynkowania ręcznego

    Witam. Na forum widzę, że nie jest aprobowane używanie maszynowych tynków gipsowych do ręcznego narzucania, tyło dlaczego? Używałem tynku lekkiego z baumita rattio l oraz knaufa 75 i nie miałem z tym żadnych problemów. Czym one się różnią, np taki kanuf 75 od diamond?

  2. #2

    Domyślnie

    Chodziło mi oczywiście o goldband, a nie jak napisałem diamond. Mój błąd

  3. #3
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cholera wie o co Ci chodzi
    W 2013r jedynym twardym gipsowym tynkiem był Knauf Diamant.
    Takiego użyłem wynajmując firmę, która zrobiła mi go na lustro, co było moim wymaganiem.
    Mi to zwisało czy zrobi to ręcznie czy maszynowo,miało być lustro
    Tak się stało a firma maszynowo to robiła z tego co wiem bo akurat byłem na urlopie
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 08-04-2021 o 23:29

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszksz Zobacz post
    Witam. Na forum widzę, że nie jest aprobowane używanie maszynowych tynków gipsowych do ręcznego narzucania, tyło dlaczego? Używałem tynku lekkiego z baumita rattio l oraz knaufa 75 i nie miałem z tym żadnych problemów. Czym one się różnią, np taki kanuf 75 od diamond?

    Do nakładania ręcznego zdecydowanie lepszy jest goldband. Łatwiej się go nakłada i szybciej wiąże od tynków maszynowych a twardość jest podobna.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystkie tynki w domu nakladalem ręcznie. Z początku używałem właśnie Goldbanda, ale przy nim trzeba się mocno sprężać, bo dość szybko wiąże. Po kilku workach zdecydowałem się na mp75 i to była bajka. Spokojnie można nałożyć całą ścianę i ładnie zaciągnąć. Dodatkowo jest sporo tańszy od Goldbanda więc szkoda przepłacać i utrudniać sobie pracę.

  6. #6

    Domyślnie

    But on whether what she pursues is what she likes.
    We evaluate the success of any person not on material conditions,and what she gives up is what prevents her from realizing her dream.
    I very much agree with this sentence, life and work, we choose to work because of life, and work makes us neglect life.
    When you want to get promoted, you have to sacrifice more of your private time to work.
    voip phone
    A very interesting website

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony