dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kadek3

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Piastowice
    Posty
    1

    Domyślnie Slupy fundamentów w złym miejscu. Co teraz ?

    Cześć wszystkim.

    Szukałem,Szukałem ale nic podobnego nie znalazłem.


    Wykonawca razem z kierbudem "dupneli" się z ustawieniem słupów sztuk 2 o jakieś 10cm każdy do wewnątrz. Teraz trzeba je przestawić. Kierbud mówi zeby wyciąć. Nawiercic w dobrym miejscu,ustawić jeszcze raz i sprawa załatwiona. Pytanie czy tak można? Słupy 24x24 w środku pręty 8x16 które przechodzą w 12mm.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210409_103053.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	454742Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210409_103053.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	454742

  2. #2

    Domyślnie

    Sposób ok

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Niby można tak, ale jak patrzę na zamieszczoną fotkę to tam są rdzenie i pisze że to poddasze, wg mnie to sporo zmienia. Rdzenie na poddaszu mogą i pracują głównie na zginanie to nie tylko trzeba to nawiercić ale dobrze np użyć żywicy z kotw chemicznych i je wkleić. Jeżeli jest 8 prętów to starałbym się nie wyciąć wszystkich, a nawet jak to możliwie zostawić wszystkie a dołożyć np 4 wklejone poszerzając rdzeń.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Dokładnie, jeśli część prętów jest w dobrym miejscu to zostawić, resztę na kotwy chemiczne

  5. #5

    Domyślnie

    8 fi 16? Porąbało kogoś? Znaczy projektanta. To jest zbrojenie na 10 pięter nie jedno. Jeżeli faktycznie na dachu ma stać słoń na lukarnie... Znaczy podskakiwać, to zamiast tych ścian z 12 cm przy klatce zrób 25 cm, bo przy podskakującym słoniu to te wycięte pręty pracują. A jeżeli to jakiś gniot niedouczonego projektanta, to wyciąć i wkleić nowe plus dopilnować wieniec na kolankowej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony