dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tsq1956

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    4

    Domyślnie Służebność gruntowa przyłącze eneretyczne

    Witam, wczoraj rozmawiałem z architektem z elektrowni i okazalo sie ze pas ziemi o szerokosci 5 m jest współwłasnościa 27 osoób z czego wiekszosc juz umarła wiec drzewko się powieksza.. Jedynym pomysłem jaki widze to isc do sadu o slużebnosc gruntową, gdyz chyba nie ma innej opcji zgodnie z prawem zrobic przylacze czy sie myle?
    Czy ktoś przechodził przez taka służebność jak to wyglada obecnie..
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem jak to jest z przyłączem, ale miałem sytuację z drugiej strony, że ktoś kupił działkę i potrzebował dojazdu przez ziemię, która była współwłasnością u mnie w rodzinie. Masa osób miała tam różne udziały nawet z trzycyfrowymi mianownikami. Sprawa trwała kilka lat, bo zawsze znalazł się ktoś, kto czegoś nie podpisał, nie stawił się do sądu (bo część rodziny mądrze zdecydowała, żeby się zrzec udziałów na jedną osobę, żeby nie tracić czasu o nic), czy nagle komuś coś przestało pasować i zaczął torpedować sprzedaż.

    Możliwe, że przy samym przeprowadzeniu mediów będzie łatwiej, ale od razu współczuję, bo przy takiej ilości osób musiałby się zdarzyć cud, żeby wszystko poszło sprawnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony