dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Cris131

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Lipnica Mała
    Kod pocztowy
    33-323
    Posty
    55

    Domyślnie Architektura vs. Urbanistyka

    Witam serdecznie wszystkich…mam pytanie do wszystkich którzy mieli do czynienia z tym lub znają temat…chodzi o URBANISTYKE.
    Otoz przymierzam się do budowy domu i zacząłem kompletować dokumentacje, problem jest w tym ze popełniłem błąd i zanim zebrałem dokumenty wyjawiłem niechcący w naszej Gminnej Geodezji ze mam już projekt ( kupiłem go online w pewnej znanej często reklamowanej Pracowni Architektonicznej w Warszawie gdyż projekt mi się bardzo spodobał i akurat była obniżka świąteczna -20 % ). Oczywiście otrzymałem ze Starostwa wypisy i wyrysy mapek bez problemu schody zaczely się dopiero w naszej Gminnej Geodezji. Nie wiem na ile Pani która tam urzęduje chce mnie doprowadzić do choroby wrzodowej i być może nawet zawału serca a na ile to robi zgodnie z przepisami prawa ale fakt faktem ze na każdy świstek papieru musze czekać tygodniami a najgorsze jest to ze wysyła mnie z urzędu do urzędu tylko po to abym…na powrót wrócił do niej. To jest paranoja. Teraz wymyśliła ze nie może mi wydać wypisów i wyrywów mapek abym je przedłożyć mojemu architektowi i KB ponieważ musi jeszcze zasięgnąć opinii Urbanisty w Nowym Sączu odnośnie tego czy taki dom mogę budować…normalnie ręce opadają. A chce zaznaczyć ze mieszkam na wsi w domu drewnianym który się rozsypuje z racji wieku ze wszystkimi własnymi mediami ( Własna studnia głębinowa gaz prąd szambo wszystko na własnej posesji o powierzchni 2 hektarów. Sam dom który planuje wybudować to standardowy budynek parterowy z garażem wokół również gospodarstwa o podobnej powierzchni a na każdym z nich inny budynek brak zasad zabudowy szeregowej taki typowy wiejski obszar. Wiec w czym rzecz ? W ostatnich 3 latach trzech moich sąsiadów wybudowało nowe domy i żaden z nich nie miał takich problemów ! Czy jest na forum ktoś kto miał podobne problemy i w jaki sposób udało mu się je rozwiązać ? Czasami mam wrażenie ze może gdybym razem z dokumentami położył na biurku odpowiednio gruba kopertę to wszystko załatwione było by od ręki !!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Ja generalnie wszystko zleciłem dla KB. Nie byłem w żadnych urzędach. Może też zlec to komuś, żeby się z ta kobieta "dogadał"

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zawsze proś o podstawę prawną decyzji urzędnika.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    - z tego co wiem, są terminy administracyjne wydania Decyzji o WZ ( w przypadku gdy działka nie jest objęta jest Planem Miejscowym )
    - dla WZ - organ administracyjny ma miesiąc czasu na wydanie WZ , w przypadkach uzasadnionych : 2 miesiące od dnia wszczęcia postępowania.
    - dot. map / mapek - i tak Mapę do celów projektowych zlecasz geodecie !
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony