dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie "Podmurówka" do istniejącego ogrodzenia (burza mózgów, pomysły)

    Jest ogrodzenie z siatki na słupkach metalowych.
    Dość mocno przerastają różne trawy i chwasty, wplątują się w siatkę.Nie ma żadnej podmurówki ani innej formy "zapory".
    Po obu stronach istnieje już ogród, nasadzenia krzewów, kwiatów, itp. (więc rozwiązania tylko ręczne i nieniszczące).

    Jak zrealizować funkcję "podmurówki" (nie musi to być beton (ale może), cokolwiek, nawet tworzywo)?
    Co i jak dołożyć do tego ogrodzenia, żeby oddzielić dwie posesje na poziomie gruntu (tuż nad, tuż pod)?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie wiem czy łatwo byłoby to zainstalować do istniejącego ogrodzenia ale u mnie zrobiłem coś takiego.
    Jeśli posiadałbyś spawarkę i szlifierkę to spokojnie da się bo widziałem zamontować(dospawać do rurek ogrodzenia profil "C" o odpowiednim rozmiarze by złapał płytę i zastosować podobne rozwiązanie - sprawdza się w problemach o których piszesz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	060703_181601.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	74,5 KB
ID:	454783Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	060803_113438.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	76,5 KB
ID:	454784Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	060702_184553.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	41,1 KB
ID:	454785

    ps: np coś takiego

    https://allegro.pl/oferta/podmurowki...iABEgL8vvD_BwE
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Może być trudno zamontować na istniejące ogrodzenia - rozkład słupków zapewne nie będzie pasował, więc jakieś łatanie/sztukowanie.
    Trzeba by też podciąć siatkę a to już nie wiem co sąsiad na to, podpytam. Pierwszy pomysł zanotowany
    A może coś co postawie w całości po swojej stronie?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #4

    Domyślnie

    A może rozwiązanie najprostrze - wkopać (minimalnie po swojej stronie, tak by słupki nie przeszkadzały obrzeża chodnikowe (tzw. krawężniki)?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  5. #5

    Domyślnie

    Widzę przynajmniej dwie opcje:
    1. wkopać metrowe krawężniki, ładnie się tną na wymiar,
    2. wykopać, zaszalować, zalać betonem. Wrzucić dwa pręty fi 6 żebro, żeby nie pękała.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Dzięki za pomysły. Te krawężniki są jakąś opcją.
    Ale przyjrzałem się dokładnie ogrodzeniu i porastających traw na wysokość 3/4 płotu nie powstrzymam w ten sposób. Bo i tak będą rosły od strony sąsiada, tam nadal siatka będzie "ciągnęła" się aż do ziemi.
    A może trochę trudniej - podciąć siatkę i te krawężniki wstawić pod nią? Trochę trudniej, drożej i bez konsultacji z sąsiadem się nie obejdzie, ale hmmm może.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    taśma plastikowa border wkopana wzdłuż płotu.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja miałem zamysł żeby kupić grubą geowłókninę (może nawet dwie warstwy) rozłożyć ją pod siatką a na to położyć piaskowiec. Piaskowiec już nawet kupiłem. Sprawa u mnie jest ułatwiona na tyle bo siatką jest nad ziemią 10-25cm. To ze względu na to, że miała być równa górą a dołem "jak wyjdzie" Niestety pomysł upadł. Koszenie pod siatką kosą spalinową jakoś idzie.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    taśma plastikowa border wkopana wzdłuż płotu.
    Oooo w sumie może hmm.
    Byle by gładka a nie te faliste. I po obu stronach płotu, spięte czymś od góry (?).
    Może całkowicie spełnić funkcję. Musze tylko uruchomić wyobraźnie jak to będzie wyglądać, ale kto wie kto wie, dzięki, jest pomysł. Cena też będzie bardzo fajna
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony