dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Studnia głębinowa powyżej 30m

    Chcę wywiercić studnię na ok 60m i chcę to zrobić legalnie. Wiem, że powyżej 30m głębokości potrzebne są jakieś pozwolenia wodnoprawne. Pytanie:
    Ile kosztują te formalności i ile trwa ich załatwienie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Za pozwolenie i ocenę ok 1300 zł/netto. Jednak wszystko zależy od regionu więc opłaty choć stałe mogą się różnić(niewiele ale jednak)
    Ale kłopot jest inny bo wymagane są też inne dokumenty które również wymagają opłat
    Do wniosku trzeba dołączyć operat wodnoprawny, wypisy z rejestru gruntów lub uproszczone wypisy z rejestru gruntów dla nieruchomości. Mogą być potrzebne również inne dokumenty jak decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ocena wodno-prawna, a także dokumentacja hydrologiczna.
    Wiem że jest tego trochę, ale zgodnie z prawem tak to wygląda. Prośbę składa się do odpowiedniego - w Małopolsce organu Wód Polskich - Regionalnego Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie, ale to chyba wiesz.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Wypisy, wyrysy itd to i tak zbieram do PnB więc to żaden koszt dodatkowy. Ale podobno projekt geologiczny i operat wodno-prawny są potrzebne i to są chyba koszty największe. Ktoś coś?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Uncle Google, wpisujesz nazwę swojej gminy/miasta/powiatu geolog, usługi geologiczne; robisz klick i wybierasz kogo chcesz. Kontaktujesz się gołębiem pocztowym, lajkonikiem lub tradycyjnie - przez telefon. ....

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wsowa Zobacz post
    Chcę wywiercić studnię na ok 60m i chcę to zrobić legalnie. Wiem, że powyżej 30m głębokości potrzebne są jakieś pozwolenia wodnoprawne. Pytanie:
    Ile kosztują te formalności i ile trwa ich załatwienie?
    Cześć, dlaczego chcesz wiercić na 60m?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aarnn Zobacz post
    Cześć, dlaczego chcesz wiercić na 60m?
    Też się dziwie. Zwykle przy 90 dobijamy do wartościowych pokładów.

  7. #7

    Domyślnie

    30, 60 czy 90 to nie ma znaczenia. Ważne żeby do wody się dokopać, warstwa wodonośna miała kilkanaście metrów i woda była dobrej jakości.
    Proponuję sprawdzić na mapie jaką głębokość ma najbliższa studnia od wodociągów. Jeśli będzie to np. 150 m to znaczy, że na 60 i nawet 90 metrach wody nie będzie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony