dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Behemotek
    Guest
    Behemotek

    Domyślnie Studnia-czy damy radę?

    Witam wszystkich forumowiczów!

    Szukając działki pod mały domek znaleźliśmy kilka nam odpowiadających, wszędzie jednak należałoby "wykopać" własną studnię.Są to okolice Jeleniej Góry. Jesteśmy z mężem około 60-tki i zastanawiam się czy sobie z tym poradzimy Po lekturze kilku wątków na forum obawiam się, że nie.... Może szukać działki z wodociągiem?
    Co Forumowicze na to? Co radzicie?
    Oboje urodziliśmy i wychowaliśmy się na wsi więc do bloku na starość nie chcemy, a obecny dom ( z wodociągiem) jest dla nas zbyt duży i zmuszeni jesteśmy go sprzedać

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Behemotek Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów!

    Szukając działki pod mały domek znaleźliśmy kilka nam odpowiadających, wszędzie jednak należałoby "wykopać" własną studnię.Są to okolice Jeleniej Góry. Jesteśmy z mężem około 60-tki i zastanawiam się czy sobie z tym poradzimy Po lekturze kilku wątków na forum obawiam się, że nie.... Może szukać działki z wodociągiem?
    Co Forumowicze na to? Co radzicie?
    Oboje urodziliśmy i wychowaliśmy się na wsi więc do bloku na starość nie chcemy, a obecny dom ( z wodociągiem) jest dla nas zbyt duży i zmuszeni jesteśmy go sprzedać
    Im więcej będziesz czytał tym bardziej będziesz odchodził od tego pomysłu bo nawiedzonych ludzi którzy piszą bzdury w necie nie brakuje.
    Przecież teraz mało kto już kopie ręcznie studnie, od tego są maszyny. Poszukaj w swojej okolicy która wierci studnie, przyjadą i wykonają studnie kompleksowo.
    Jaki rodzaj domku i o jakiej powierzchni macie zamiar sobie zafundować?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Behemotek Zobacz post
    Jesteśmy z mężem około 60-tki i zastanawiam się czy sobie z tym poradzimy Po lekturze kilku wątków na forum obawiam się, że nie...
    Teraz studnie się wierci. Najlepiej tak pod 70-90m. Mijasz po 2 warstwy skał i wody. Wszystko zależy oczywiście od danej sytuacji. Kopane studnie do 10-20m to pod nawadnianie działki chyba.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Teraz studnie się wierci. Najlepiej tak pod 70-90m. Mijasz po 2 warstwy skał i wody. Wszystko zależy oczywiście od danej sytuacji. Kopane studnie do 10-20m to pod nawadnianie działki chyba.
    Kolego, studnie wiercone są przeważnie do 30 m. 70--90 m to są wyjątki i mało z inwestorów indywidualnych wierci tak glebowo.
    Natomiast kopane studnie są do max 8-10 m i woda z takich studni nadaje się do spożycia, do podlewania ogródka wystarczy studnia 3-6 m głębokości i są to przeważnie wody podskórne które nie nadają się do spożycia.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    @pandzik
    Dlaczego?
    U mnie pierwrsza warstwa głębinowa (oddzialona od wód powierzchniowych warstwą nieprzepuszczalną) zaczyna się na 8m. Po przewierc3niu lustro statyczne stabilizuje się na 4.5m
    I ma tylko nieznacznie przekroczone żelazo (sąsiad ma głębinowa na 14m).

    Za to parę km dalej znajomy ma studnię na 45m (wg map to druga warstwa) i przekroczenia ma na żelazie, manganie i jeszcze paru pierwiastkach - musi uzdatniać.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 11-04-2021 o 09:24
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6
    Behemotek
    Guest
    Behemotek

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Podajac wiek nie zamierzasz chyba kopać tej studni własnoręcznie.

    Ale ok 60 lat to faktycznie działka nie dla was poszukajcie z wodociągiem i może ruchomymi schodami i innymi udogodnieniami.
    Hmmm, dziękuję za odpowiedź. A te ruchome schody to mam nadzieję, że nie złośliwość...
    Domek chcemy mały, parterowy więc schody nie będą potrzebne.
    Bo ja raczej takich problemów się boję: nieuczciwości wykonawcy, magii wszelkiej maści naciągaczy i z rzadka dobrego człowieka na drodze.
    Tak tylko się zarejestrowałam i szukałam wsparcia przy podjęciu decyzji.
    Ale ma pan rację, chyba będziemy szukać działki z wodociągiem. Raz jeszcze dziękuję

  7. #7
    Behemotek
    Guest
    Behemotek

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Im więcej będziesz czytał tym bardziej będziesz odchodził od tego pomysłu bo nawiedzonych ludzi którzy piszą bzdury w necie nie brakuje.
    Przecież teraz mało kto już kopie ręcznie studnie, od tego są maszyny. Poszukaj w swojej okolicy która wierci studnie, przyjadą i wykonają studnie kompleksowo.
    Jaki rodzaj domku i o jakiej powierzchni macie zamiar sobie zafundować?
    Chyba źle się wyraziłam, nie miałam na myśli kopania studni własnoręcznie. W okolicy, gdzie obecnie mieszkamy, ponoć najlepsze studnie kopią Czesi.
    Budując obecny dom wiele czytałam na forum muratora, nie rejestrując się. Dzięki wpisom użytkowników podjęliśmy decyzję o wyborze rodzaju oczyszczalni ścieków i instalacji co. Woda jest z wodociągu gminnego.Nie żałujemy tych decyzji, wybór okazał się dla tego domu trafiony. Jest to duży, dwupokoleniowy dom.
    Teraz przymierzamy się do domku około 70 m kw, parterowego z nieużytkowym poddaszem, bez piwnicy. Działki, które nam się podobają mają w MPZP lub STUDIUM (gdzie nie ma MPZP) studnie. I tyle

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony