dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ściany fundamentowe oraz stopa pod komin bloczek niżej niż ściany wewnętrzne

    Cześć
    Mam do Was pytanie czy zdarzyło Wam się zauważyć taką praktykę, że ściany fundamentowe wewnętrzne i stopy muruje się bloczek niżej niż zewnętrzne, zagęszcza na ich wysokość i zalewa chudziakiem na nie przez co wychodzimy na równo z zewnętrznymi a wewnętrzne oraz stopy są około 12cm pod chudziakiem? Czy to błąd ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	454771
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie2.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	454772
    Ostatnio edytowane przez atiiii4 ; 11-04-2021 o 11:14

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, niektorzy murarze robią "po staremu" czyli opierają prawie-chudziaka na scianach fundamentowych.
    W takim wypadku chudziak jest mocniej zazbrojony i powstaje cos a'la hybryda plyty i chudziaka.
    Temat bardzo dyskusyjny czy jest to rozwiązanie lepsze czy gorsze niż klasyczny chudziak oddylatowany od ścian fundamentowych. Na pewno nie jest błędem, jest to raczej "rozwiązanie alternatywne".

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem, dziękuję za odpowiedź byłem bardzo zdziwiony bo tylko raz widziałem taki przypadek na forum, nigdzie nie umiałem znaleźć artykułu na ten temat, a teraz widzę to u siebie na budowie. Czyli zalanie tego w sumie nie chudziakiem bo jest tam beton C12/C15 bez żadnych zbrojeń jest zgodne ze sztuką w tym wypadku "rozwiązaniem alternatywnym" no to się cieszę Czyli teraz tylko zostanie dopilnować dobrze wymiarów, żeby idealnie pod stopą wymurowali komin i ściany nośne pod ścianami fundamentowymi
    Ostatnio edytowane przez atiiii4 ; 11-04-2021 o 11:34

  4. #4

    Domyślnie

    Bez zbrojenia jeszcze nie widziałem...
    Jeśli nie zbrioli tego przynajmniej siatką fi 6 15x15 to dzwon do kierownika budowy. Niech on się wypowie w tej sprawie...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony