dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Doprojektowanie garażu do domu.

    Wybraliśmy z małżonką projekt domu w Lilakach 2w
    https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-lilakach-2-w-me77212ceebc30

    Chcieli byśmy do niego po prawej stronie doprojektować garaż jednostanowiskowy. Garaż byłby równo z elewacja frontowa i kończył się w miejscu gdzie zaczyna się pokój. Garaż byłby z dachem płaskim. Wyglądał by jak doklejony do tego projektu osobny budynek. Wiem że jest prawie identyczny projekt archona z garażem, jednak ten bardziej się nam podoba ułożenie. Dodatkowo będziemy budować blisko granicy z sąsiadem który ma wysoki dom i dach od tej strony dobrze żeby był jak najdalej bo planujemy z tej strony instalacje pv. Dodatkowo mniej będzie sąsiadowi przeszkadzał niski garaż niż wysoki budynek. Teraz dochodzimy do sedna jak wykonać izolacje żeby nie było mostków indom był dobrze ocieplony. Garaż nie będzie ogrzewany. Chciałbym go tylko ocieplić ale w mniejszym stopniu niż dom. Ścianę między garażem a domem najlepiej było by ocieplić tak jak dom i całkowicie odciąć od konstrukcji garażu. Jak takie coś najlepiej wykonać? I czy to nie przysporzy dodatkowych kosztów? Myślałem jeszcze o postawieniu zamiast murowanego garażu blaszaka tylko ładnie otynkowane go w kolorze elewacji. Martwi mnie jednak śnieg spadający z połaci dachu domu na blaszana konstrukcje. Bal bym się.samochod trzymać w obawie że od wpływem nagłego osunięcia się śniegu metalowa konstrukcja nie wytrzyma. Czy moje obawy są zasadne?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może garaż wysunięty z linią frontu domu (wejście jest wówczas we wnęce). Wnękę oszklić robiąc wiatrołap i nie łączyć garażu z domem ale z tym wiatrołapem?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony