dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question Jaka pompa do zbiornika na deszczówkę 10m3 ?

    Czołem, nadszedł czas na wykorzystanie wody ze zbiornika na deszczówkę. Czy możecie polecić jakąś pompę zanurzeniową?
    W necie rozstrzał jest ogromny od takich za 150 zł do ponad 2000 zł.
    Ze zbiornika ma być podlewany ogród. Zależy mi na dobrym stosunku jakość cena, ale w kosmos z tą pompą lecieć nie będę, więc nie musi być jakiś wypas.
    Najlepiej jakby pompa mogła przezimować w zbiorniku. Zbiornik 10m3

    Mam takie dwie na tapecie:

    Stanley SXUP750PTE - ok 250 zł
    Wysokość tłoczenia / ciśnienie maks. (m/bar): 8 / 0,8
    Moc silnika (W): 750
    Wydajność tłoczenia (l/h): 13 500

    lub

    Metabo PS 15000 S ok 500 zł
    Wysokość tłoczenia / ciśnienie maks. (m/bar): 9,5 / 0,95
    Moc silnika (W): 850
    Wydajność tłoczenia (l/h): 15 000

    Stanley wydaje mi się wystarczający, a że ogród to studnia bez dna to wolę jednak zapłacić mniej
    Doradzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    W teorii to Stanley, ale elektronarzędzi nigdy z tej firmy nie miałem, kilka z Metabo, bądź droższych. Kupiłbym jednak Metabo, ale to tylko moja opinia. Jeśli chodzi o pompy z " wyższej półki ", to przeskok cenowy jest olbrzymi i masz do wyboru na przykład Ebara Right 100ma.

    Niezależnie jaką pompę wstawisz to dorzuć skrzynkę z ładnym kompletem zabezpieczeń. Głównie to wyłącznik silnikowy, a nie tylko nadprądowy.

    Inne podejście to pompy, których nie zanurzasz, a na zimę chowasz do garażu. Szukałbym automatu z Karcher np. min. BP5 lub nawet lepiej BP7 w wersji home & garden, czyli tych droższej, a nie zwykłych, tańszych

    Jeśli chodzi o zostawienie pompy na zimę w to nie spotkałem się z przypadkiem, aby coś się stało jak jest z 0,5m pod lustrem wody razem z pływakiem. Jeśli nie jesteś pewien poziomu, a pompa mogłaby być odsłonięta w zimie to ją wówczas trzeba wyjąć. Przyda się na tłocznym z rury pe w studni zrobić z jeden lub dwa śrubunki dla wygody, aby łatwo skręcić jak i rozkręcić. Ogólnie to wygoda obsługi jest zawsze bezcenna
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 15-04-2021 o 11:10

  3. #3
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał palazzo2k Zobacz post
    Czołem, nadszedł czas na wykorzystanie wody ze zbiornika na deszczówkę. Czy możecie polecić jakąś pompę zanurzeniową?
    W necie rozstrzał jest ogromny od takich za 150 zł do ponad 2000 zł.
    Ze zbiornika ma być podlewany ogród. Zależy mi na dobrym stosunku jakość cena, ale w kosmos z tą pompą lecieć nie będę, więc nie musi być jakiś wypas.
    Najlepiej jakby pompa mogła przezimować w zbiorniku. Zbiornik 10m3

    Mam takie dwie na tapecie:

    Stanley SXUP750PTE - ok 250 zł
    Wysokość tłoczenia / ciśnienie maks. (m/bar): 8 / 0,8
    Moc silnika (W): 750
    Wydajność tłoczenia (l/h): 13 500

    lub

    Metabo PS 15000 S ok 500 zł
    Wysokość tłoczenia / ciśnienie maks. (m/bar): 9,5 / 0,95
    Moc silnika (W): 850
    Wydajność tłoczenia (l/h): 15 000

    Stanley wydaje mi się wystarczający, a że ogród to studnia bez dna to wolę jednak zapłacić mniej
    Doradzicie?
    Nic więcej ci nie trzeba , mam taką i drze jak dzika świnia i żadna szmatka czy coś ją nie zatrzyma a w dodatku wszystko do niej dokupisz czy to wirnik czy obudowę w razie czegoś https://allegro.pl/oferta/pompa-do-w...zem-6770757821

  4. #4

    Domyślnie

    Dzień dobry, jeśli mogę podpiąć się pod wątek, proszę o pomoc.

    Mam podziemny zbiornik na deszczówkę - 2,2m3. Dotychczas była tam podłączona zwykła pompa WZ250 bez żadnego osprzętu - rozwiązanie niepraktyczne, a i tak pompa się zepsuła. I teraz chciałbym coś polepszyć.

    Woda ma być używana do podlewania trawnika - ok. 100m2 (10x10). I teraz pytanie - czy da się zamontować jakąś pompę zanurzalną lub nawierzchniową, którą można by podłączyć do zraszaczy (myślę, że 2, może 3)? Chciałbym uniknąć montowania hydroforu, czy innego osprzętu, bo nie mam gdzie. Po prostu włączałbym kabel do gniazdka i po podlewaniu odłączał.

    Myślałem nad pompami typu 4700/2 09025-29 lub 3600/4 800W. C

    Czy taki sposób podłączenia takich pomp (lub innych) bezpośrednio pod system zraszaczy jest możliwe?

  5. #5
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Kup pierwszą lepszą głębinówkę i po sprawie , one daję najlepsze ciśnienia w stosunku do mocy pobieranej , no i zawsze dobre ciśnienie .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Kup pierwszą lepszą głębinówkę i po sprawie , one daję najlepsze ciśnienia w stosunku do mocy pobieranej , no i zawsze dobre ciśnienie .
    może być i głębinowa. Tylko, co potem? Mnie właśnie boli, że będzie za duże ciśnienie i trzeba dawać reduktory, hydrofory i takie różne. Te pompy, które zaproponowałem dają ok. 2-4 bary ciśnienia. Czy to nie za dużo ma dwa zraszacze o zasięgu ok 9 m każdy? Głębinowe dają jeszcze większe ciśnienie.

    Ta zanurzeniowa, którą podałem ma w specyfikacji:
    - Maks. ilość przetłaczanej cieczy: 4700 l/h
    - Maks. wys. podnoszenia/ ciśnienia: 23 m/2,3 bara

    I jak to się ma do np. zraszacza T 200 Comfort, który ma: Wydatek wody: uzależniony od sektora i ciśnienia: 2 bary: 90° - 150 l/h, 180° - 300 l/h, 270° - 450 l/h, 360° - 610 l/h. Jak podłączę takie dwa, to będą potrzebowały 4 bar (to się chyba nie dodaje) i 300 l/h (2 x po 150 l przy ustawieniu 90°). I ja to się ma do pomy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony