dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wachowsky

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Dopiewo
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    6

    Angry Który kocioł wybrać? Viessmann VS Vaillant

    Cześć,
    Wspólnie z rodziną stoimy przed trudnym wyborem, będziemy wymieniać naszego kopciucha na gazówkę kondensacyjną.
    Dom starego budownictwa, lecz dobrze ocieplony i w całym domu nowe okna. Generalnie izolacja dobra i dużo ciepła nie ucieka.
    Powierzchnia do ogrzania 240mkw. Tylko grzejniki w każdym z nich jest zawór termostatyczny Heimeier.
    Jestem już po wizytach i ofertach dwóch firm.

    Propozycja numer 1:
    Kocioł Viessmann Vitodens 222F 24kW ze zbiornikiem c.w.100l, wymiennikiem płytowym i z pełnym regulatorem pogodowym Vitotronic 200.
    Cena całej instalacji z wkładem kominowym, przerobieniem naczynia wyrównawczego (usunięcie go i zamontowanie automatycznego odpowietrzania) - 21.500 zł brutto.

    Propozycja numer 2:
    Vaillant Pakiet VC256/5-5 + VIH R 120+ multimatic(przewodowy)*
    Cena całej instalacji 11.500zł brutto.

    Różnica ogromna, stąd moje pytanie, czy warto dokładać te 10tyś zł do tego Viessmanna? On jest rzeczywiście o niebo lepszy?
    Różnica na samym piecu jest około 6tyś.
    Kocioł na ogrzewanie i ciepłą wodę.
    Jeśli chodzi o serwis to z Vaillantem miałbym super, serwis ulicę dalej od mojego domu.
    W obydwu przypadkach jest zbiornik, lecz na korzyść Vaillanta o 20l, pogodynka.
    Viessmann wygrywa tylko wyglądem, ale kocioł będzie stał w piwnicy, więc nie zależy mi na wyglądzie.
    Ostatnio edytowane przez Wachowsky ; 12-04-2021 o 10:03

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wachowsky Zobacz post
    .........
    Jeśli chodzi o serwis to z Vaillantem miałbym super, serwis ulicę dalej od mojego domu.
    W obydwu przypadkach jest zbiornik, lecz na korzyść Vaillanta o 20l, pogodynka.
    Jeśli tak to po co się zastanawiasz.
    Bierz Vaillanta.
    Jeśli jest to nieodzowne to znajdż dobrą ofertę na zestaw razem z szachtem.
    Poza tym reszta jest uzależniona od typu instalacji.
    Dla dobrze ocieplonego domu 240m2 rozważył bym jednak VC-206 zamiast VC-256
    Pełna moc 25 kW prawdopodobnie i tak nie będzie wykorzystywana.

    Poza tym to zasobnik 100 czy 120l jest uzależniony od ilości osób oraz częstotliwości korzystania z cwu.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 12-04-2021 o 13:47
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wachowsky

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Dopiewo
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    4 osoby dorosłe i w niedalekiej przyszłości dziecko.
    Raczej ten 120l będzie lepszy tym bardziej, że miejsca w piwnicy mam sporo i nie muszę się martwić i przestrzeń.

    Ciekawi mnie po prostu aż taka różnica w cenie jeśli chodzi o same kotły, przecież 6k to kupa kasy, a raczej Valliant dużo gorszy i mniej wypromowany od Viessmanna nie jest

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Jak już porównywać to porównywalne produkty. Tu mamy porównanie w stylu samód osobowy i ciężarówka....

    Po pierwsze: Vitodens 222-F to kociol kompaktowy z wbudowanym zasobnikiem (tzw lodówka). Takie konstrukcje zawsze sa droższe niż rozwiązanie oddzielnie kocioł oddzielnie zasobnik.
    Druga rzecz to kocioł Vitodens 2xx to dużo bardziej zaawasnowane urzadzenie niż wskazany kocioł konkurencji.
    Trzecie to porównywanie zasobnika ładowanego warstwowo z zasobnikiem wężownicowym....

    Jeśli porównywac cenowo to jako konkurenta dla VC256/5-5 zasobnikiem proszę popatrzeć na kocioł Vitodens 100-W B1HF z zasobikiem 140l.
    Prosiłbym także uwzględnić że kocioł Viotdens 1xx ma wbudowany regulator mogacy pracowac zarówno w trybie stałotemperaturowym jak równiez pogodowym, że w standardzie jest moduł komunikacji internetowej, że jest system kontroli jakości spalania....
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 12-04-2021 o 16:04
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    @Wachowsky

    Jeśli nie masz jeszcze przyłącza gazu to sugeruję byś się zastanowił, czy nie lepiej wyjdziesz na wymianie kopciucha na pompę ciepła.

    PC nawet przy grzejnikach dobrze się sprawdza.

    Kondensat też potrzebuje niskich temperatur by jego praca była wydajna, więc być może będziesz musiał dokupić grzejników.

    Nie wiem jakiej jakości jest gaz w Twojej okolicy, ale słyszałem, że w okresie chłodów niektórzy się skarżą, że płomień w kuchenkach gazowych z niebieskiego zmienia się na żółtawy i wychodzi go znacznie więcej.

    Przy PC też nie jest do pogardzenia ulga od dochodu.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    brusss_2008

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tarnowiec
    Kod pocztowy
    38-204
    Posty
    145

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę cenę kotła 21500 plus przyłącz to nie wiem czy taki drugi gadżet

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wachowsky

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Dopiewo
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    6

    Domyślnie

    @brusss_2008
    @vr5

    Przyłącze już mam, bo mamy starą gazówkę, która ogrzewa nam wodę, a kopciuch na centralne.

    Raczej zdecyduje się na tego Vaillanta, mimo iż @Konsultant Viessmann ma sporo racji, to nie podważalny jest fakt iż Serwis Viessmann ma do mnie około 30km, a Vaillant 100m.

  8. #8

    Domyślnie

    Tak jak napisał Mareks77 bierz 206, albo zrób OZC i może 146 wystarczy, wtedy kilka minut dłużej będzie się grzała ciepła woda CWU ale kociołek nie będzie taktować. W tej cenie Viessman chyba wyjdzie dużo więcej, no i Vaillant zaczyna pracę od 3 kW.
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  9. #9

    Domyślnie

    ale chyba jest droższy od Vailanta?
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    @vr5

    pompa ciepła to drogi gadżet
    Napisałem, że jeśli Kolega @Wachowsky nie ma przyłącza gazu. PC raczej by była ciekawszą propozycją i wcale nie jest taka droga w zakupie oraz w późniejszej eksploatacji.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wachowsky

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Dopiewo
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    6

    Domyślnie

    @byq84 a tak z ciekawości ile wychodzi Ci rocznie za gaz?
    A opłaty za prąd jak to wygląda? Co prawda mam 5kW fotowoltaike założoną, ale z ciekawości pytam

  12. #12

    Domyślnie

    2400 PLN za zeszły sezon 22,5 C w domu, w tym roku myśle że bedzie podobnie, od czasu dołożenia sterownika pokojowego splanie spadło.
    Prąd wychodził 350 zl na 2 mce, po podwyżkach 400 zł na 2 mce.
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  13. #13

    Domyślnie

    Pewnie masz racje, porównywałem ceny z allegro. Nie jestem instalatorem i nie mam żniżek
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony