dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Nie używa się silnych detergentów, a płyn do mycia szyb.
    Tak samo nie myjka ciśnieniowa, a karcher do okien.
    Jak ktoś ma 2 panele na dachu to myje karcherem do okien.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jak ktoś ma 2 panele na dachu to myje karcherem do okien.
    Bez przesady, a ile razy do roku myje się te panele 1 do 2, takie są zalecenia(pozną wiosna po pyleniu i na jesień). Mocne, nieodpowiednie detergenty zmatowią szkło, skutek odwrotny do zamierzonego, więc w takim przypadku lepiej w ogóle nie dotykać. Myjka ciśnieniowa może zniszczyć silikon na styku ramka - szkło, co przyczynić się może do powstania prądów upływu.

  3. #23

    Domyślnie

    Pierwsze mycie po pyleniu sosen (późna wiosna), później jak rolnicy wykaszają pola (czerwiec - sierpień) i przed zimą. I jeśli nie pada i panele zawalone zwyczajnie z węża leję. Oczywiście mam też panele nie myte od 5 lat i działają. Jednak na takie strome dachy nie wchodzę może w tym roku rozstawie rusztowanie i je ogarnę.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #24

    Domyślnie

    Wiem, takie pytanie dotyczące paneli na gruncie, czy mikroinstalcję tj. do 10 kwp można postawić na gruncie rolnym RIII, jest to część działki na której stoi mój dom. Niby instalacja może być na dachu lub na gruncie, ale czy na rolnym też ? Czytałem artykuł , że może, ale tylko nie stal związane z gruntem - na bloczkach betonowych. Nie będzie to tzw. farma tylko mikroinstalcja.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janu1234 Zobacz post
    Wiem, takie pytanie dotyczące paneli na gruncie, czy mikroinstalcję tj. do 10 kwp można postawić na gruncie rolnym RIII, jest to część działki na której stoi mój dom. Niby instalacja może być na dachu lub na gruncie, ale czy na rolnym też ? Czytałem artykuł , że może, ale tylko nie stal związane z gruntem - na bloczkach betonowych. Nie będzie to tzw. farma tylko mikroinstalcja.
    Twoja ziemia to kto Ci ma zabronić? Przy zgłaszaniu do ZE nie podaje się rodzaju gruntu ani, nie występuje się o pozwolenie na budowę.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony