dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Defro KomfortEko - problem zatykania kanału nadmuchowego.

    Witajcie,
    palę tym kotłem już ósmy sezon. Kocioł spala zadawalająco różne ekogroszki. Od kilku lat nabrzmiewa jeden problem z którym nie potrafię się uporać. W skrócie, w kanale nawiewowym pod palnikiem gromadzi się coraz większa ilość "piasku" i muszę coraz częściej odkręcać dolną klapę i udrażniać kanał. Na początku wystarczyło zrobić to raz na sezon, potem dwa razy, potem co dwa miesiące, raz w miesiącu a obecnie dwa razy w miesiącu, bo gdy tego nie zrobię ilość zbiera się tego taka, że kanał zapycha się zupełnie. Proces ten postępuje powoli od jakichś 5-ciu lat. Jak wygląda ten "piasek" - to jest drobny ekogroszek - piasek i grudki wielkości kilku milimetrów. Jakiś małych spieków czy spalonych frakcji praktycznie w tym nie ma - same czyste paliwo. Nie ma znaczenia jakim palę ekogroszkiem i czy kopczyk jest większy czy mniejszy, czy nie ma go wcale. Ostatnio na jakimś zdjęciu z czyjegoś przeglądu kotła zobaczyłem dziurawe kolanko i od razu sobie pomyślałem, że może i u mnie zrobiła się gdzieś taka dziurka/nieszczelność, które się powoli powiększa...
    Spotkaliście się kiedyś z takim objawem ? Mam w planach na koniec tego sezonu wyjąć ślimak i rozkręcić wszystko żeby zobaczyć w jakim jest stanie, ale zanim to zrobię przydałyby mi się jakieś rady.
    Pozdrawiam
    DEFRO KOMFORT EKO 15kW K1Pv3 zPID

  2. #2

    Domyślnie

    To jest chyba przyczyna zużytego ślimaka, przy podawaniu ekogroszku mieli go.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli ślimak albo kolano... albo jedno i drugie.
    DEFRO KOMFORT EKO 15kW K1Pv3 zPID

  4. #4

    Domyślnie

    Prędzej ślimak bo ślimak się wyciera i zmniejsza swoją średnicę i dlatego może mielić ekogorszek. Najlepiej byłoby gdybyś wyciągnął ślimak i zobaczył jak wygląda albo jeszcze lepiej porównał go z nowym, wtedy będziesz widział różnicę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony