dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Gdy konstrukcja więźby jest widoczna...

    Witam

    Kończymy powoli przebudowę poddasza nieużytkowego w użytkowe, obecnie szlifuję widoczne elementy więźby dachowej, słupy, płatwie, miecze i jętki. Zacząłem od papieru 40, gdyż drewno rok temu przyszło prosto z tartaku, następnie użyję papieru 120, chcemy uzyskać efekt gładkiej ale nie idealnej powierzchni. Niektóre łączenia np. gdy płatew składa się z dwóch elementów zaszpachlowałem, moim zdaniem nie wyszło to super ale gorzej byłoby zostawiać te szpary, naturalnych pęknięć nie ruszamy. Moje pytani: czym wykończyć drewno, zabezpieczyć? Po głowie chodzi nam lakier, mogłoby to być coś co podkreśli słoje ale nie zmieni koloru drewna, tego byśmy nie chcieli, powierzchnia ma być naturalna, matowa.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Budujący tu Anonim zatosował w tym celu angielski produkt marki Fiddes : Fiddes hard wax oil. On ma drewno modrzewiowe, też zależało mu na zachowaniu naturalnej barwy na długi czas. Zdjęcia sufitu przed i po znajdziesz w jego Dzienniku
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony