dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wpięcie rury 110 w istniejącą kanalizację 110

    Witam,
    Czy wiecie jak "wpiąć się" w istniejącą kanalizację (rura 110) również rurą 110(nowa rura od WC)?
    Mam swobodny dostęp do instalacji w piwnicy, ale niestety brak tam wyprowadzenia na dodatkowe "wpięcie".
    Czytałem o siodłach mechanicznych 110/110, ale nie przekonuje mnie fakt że zmniejsza ono średnice do 80 (jeśli się nie mylę).
    Drugim sposobem o jakim czytałem jest wycięcie otworu w istniejącej instalacji i sklejenie nowego odpływu agresywnym klejem do PCV. Obawiam się że miarę precyzyjne wykonanie otworu w rurze 110 pod rurę 110 może nie być takie proste stąd moje pytanie.
    Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie lub zna jeszcze jakieś inne sposoby?

    Dzięki

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Przecinasz rurę, montujesz klasyczny trójnik a poniżej złączka nasuwna.

    To nie jest reklama, to jest przykładowa ilustracja.https://www.leroymerlin.pl/hydraulik...B&gclsrc=aw.ds

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki wielkie!
    Tak zrobię

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    czepek

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Boronów
    Kod pocztowy
    42-283
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Nie będę śmiecił w nowym temacie-spróbuję dowiedzieć się tutaj. Potrzebuję przerobić kanalizację w kotłowni. Zielone rury na schemacie zostają(ew te 110 zostają zamienione na 50tki). Przeróbka polega na umieszczeniu niżej tej rury 110 z kibelka z góry ponieważ insztalatoży tak to zrobili, że nie mam dostępu do kratki wentylacyjnej. Tak to już sobie "działa" 7 lat ale przyszedł czas w domu na przeróbkę.
    Samo wycięcie rur nie jest niczym trudnym. Trzeba to jednak póżniej wszystko do kupy pospinać. Ktoś tutaj zaproponował mufę. Znam temat, ale jak to nasunąć jedno na drugie? Będzie to szczelne?
    W sklepie widziałek kiedyś rurę z tzw przedłużonym kielichem. Być może to jest jakieś rozwiązanie. Ogólnie proszę o wszelkie porady!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210412_203135aaa.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	454836

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony