dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 149 z 149
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pytajnick

Domyślnie

Współczuję tym miastowym. Nie dość, że płacą krocie za kawałeczek ziemi, to jeszcze muszą błagalnie wypatrywać poluzowania obostrzeń, żeby się z miasta wyrwać... na "zadupie"
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm.

Domyślnie

Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Współczuję tym miastowym. Nie dość, że płacą krocie za kawałeczek ziemi, to jeszcze muszą błagalnie wypatrywać poluzowania obostrzeń, żeby się z miasta wyrwać... na "zadupie"
    Dlatego między innymi przez COVID działki na ogródkach działkowych w miastach poszły kosmicznie w górę, 25tys.zl to za taką biedotę bez altanki, za ładną działeczkę krzyczą ze 50tys.zl

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman

Domyślnie

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    40 minut koleją od warszawskiego Mordoru da się teraz kupić działkę za 150zł/m2. Za 200zł/m2 można przebierać. To blisko stacji. Dalej jest taniej.
    Raz pod-Warszawa jest droższa niż pod-Wrocław.
    Dwa 40 min koleją to dla mnie hen hen daleko.

Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dlatego między innymi przez COVID działki na ogródkach działkowych w miastach poszły kosmicznie w górę, 25tys.zl to za taką biedotę bez altanki, za ładną działeczkę krzyczą ze 50tys.zl
    Łoooo matko, serio, nie zdawałem sobie sprawy. Covid ostro przeorał i uwidocznił wiele spraw.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

Domyślnie

Osiedle za Żelazną Bramą - ale to nie jest wielka płyta - wynajmowałem przez kilka miesięcy pokój w jednym z tych wieżowców. Bardzo dobra lokalizacja, samo centrum, przez to i cena wysoka (również wynajmu). Od kilku lat, w niedalekiej odległości od osiedla, powstaje zagłębie biurowców, dojazd nieporównywalnie lepszy niż na Mokotów (praktycznie z każdej strony miasta), który do tej pory gromadził najwięcej firm.
    A o tym, że wielka płyta "się sypie" to ja czytałem artykuły w 2008 roku, jak szukałem mieszkania. Minęło 13 lat i dalej bloki z wielkiej płyty stoją, założę się, że mnie przeżyją i pewnie moje dzieci.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 11-05-2021 o 07:48

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman

Domyślnie

Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    A o tym, że wielka płyta "się sypie" to ja czytałem artykuły w 2008 roku, jak szukałem mieszkania. Minęło 13 lat i dalej bloki z wielkiej płyty stoją, założę się, że mnie przeżyją i pewnie moje dzieci.
    Pewnie zależy od typu w końcu była Rama H, Wielka Płyta, coś tam jeszcze. Spece mówią, że rama H się nie rozsypie a Wielka Płyta może (lecz nie musi).
    Były tu wspominane też inne technologie z zewnątrz niby wszystko podobne a konstrukcyjnie róznice spore.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    136

Domyślnie

Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Osiedle za Żelazną Bramą - ale to nie jest wielka płyta
    Te bloki to najlepsza technologia blokowisk - żelbetowy monolit odlewany na miejscu.

http://www.ikb.poznan.pl/almamater/b...lane_ii/05.pdf

Domyślnie

Można wybudować tanio, ale trzeba się mocno zaangażować w temat. Jeśli oddajesz wszystko firmom i stawiasz na wypasiony projekt, to będzie grubo.

Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 13-05-2021 o 18:35

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia