dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 155 z 155
  1. #141
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Współczuję tym miastowym. Nie dość, że płacą krocie za kawałeczek ziemi, to jeszcze muszą błagalnie wypatrywać poluzowania obostrzeń, żeby się z miasta wyrwać... na "zadupie"
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  2. #142
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Współczuję tym miastowym. Nie dość, że płacą krocie za kawałeczek ziemi, to jeszcze muszą błagalnie wypatrywać poluzowania obostrzeń, żeby się z miasta wyrwać... na "zadupie"
    Dlatego między innymi przez COVID działki na ogródkach działkowych w miastach poszły kosmicznie w górę, 25tys.zl to za taką biedotę bez altanki, za ładną działeczkę krzyczą ze 50tys.zl

  3. #143
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    40 minut koleją od warszawskiego Mordoru da się teraz kupić działkę za 150zł/m2. Za 200zł/m2 można przebierać. To blisko stacji. Dalej jest taniej.
    Raz pod-Warszawa jest droższa niż pod-Wrocław.
    Dwa 40 min koleją to dla mnie hen hen daleko.

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dlatego między innymi przez COVID działki na ogródkach działkowych w miastach poszły kosmicznie w górę, 25tys.zl to za taką biedotę bez altanki, za ładną działeczkę krzyczą ze 50tys.zl
    Łoooo matko, serio, nie zdawałem sobie sprawy. Covid ostro przeorał i uwidocznił wiele spraw.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #144
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Ktoś tu mówił, że "wielka płyta" jest be
    Nie tylko w Wawie tak jest:
    https://www.money.pl/gospodarka/wiel...42830400a.html

  5. #145
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Osiedle za Żelazną Bramą - ale to nie jest wielka płyta - wynajmowałem przez kilka miesięcy pokój w jednym z tych wieżowców. Bardzo dobra lokalizacja, samo centrum, przez to i cena wysoka (również wynajmu). Od kilku lat, w niedalekiej odległości od osiedla, powstaje zagłębie biurowców, dojazd nieporównywalnie lepszy niż na Mokotów (praktycznie z każdej strony miasta), który do tej pory gromadził najwięcej firm.
    A o tym, że wielka płyta "się sypie" to ja czytałem artykuły w 2008 roku, jak szukałem mieszkania. Minęło 13 lat i dalej bloki z wielkiej płyty stoją, założę się, że mnie przeżyją i pewnie moje dzieci.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 11-05-2021 o 08:48

  6. #146
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    A o tym, że wielka płyta "się sypie" to ja czytałem artykuły w 2008 roku, jak szukałem mieszkania. Minęło 13 lat i dalej bloki z wielkiej płyty stoją, założę się, że mnie przeżyją i pewnie moje dzieci.
    Pewnie zależy od typu w końcu była Rama H, Wielka Płyta, coś tam jeszcze. Spece mówią, że rama H się nie rozsypie a Wielka Płyta może (lecz nie musi).
    Były tu wspominane też inne technologie z zewnątrz niby wszystko podobne a konstrukcyjnie róznice spore.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Osiedle za Żelazną Bramą - ale to nie jest wielka płyta
    Te bloki to najlepsza technologia blokowisk - żelbetowy monolit odlewany na miejscu.

    http://www.ikb.poznan.pl/almamater/b...lane_ii/05.pdf

  8. #148

    Domyślnie

    Można wybudować tanio, ale trzeba się mocno zaangażować w temat. Jeśli oddajesz wszystko firmom i stawiasz na wypasiony projekt, to będzie grubo.

  9. #149
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 13-05-2021 o 19:35

  10. #150

    Domyślnie

    Witam,

    Nie bylo mnie tutaj rok i widze ze trzeba nadrobic zaleglosci

    W 2021 planowalem powrot do PL a za miesiac juz wracamy.

    Duzo osob porownuje mieszkanie w bloku a dom .

    Ostatnie 5 lat mieszkalem w zabudowie szeregowej (dom ok 120 m) z malym ogrodkiem i sam nie wiem jak dam rade mieszkac na 50-60 m na czas poszukiwac dzialki a nastepnie budowy domu.

    Wczesniej 20 lat mieszkalem w mieszkaniu ok 50 m i wydawalo mi sie ze jest komfortowo niestety po kilku latach mieszkania w domu zdanie juz zmienilem.

    Pozdrawiam

  11. #151

    Domyślnie

    Było kupować działkę rok temu. Wszystko poszło o 50-70% a fajnych działek w ogole nie ma na rynku.

  12. #152

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Było kupować działkę rok temu. Wszystko poszło o 50-70% a fajnych działek w ogole nie ma na rynku.
    Są. I dla niektórych dużo łatwiej teraz kupić niż kiedyś.

  13. #153

    Domyślnie

    Mój tata planował w tym roku kupić działkę na śląsku, ale niestety ceny poszły tak do góry, że szok - a jak już są dostępne, to niezbyt atrakcyjne w słabej lokalizacji. Ciężki czas na budowę domu.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  14. #154

    Domyślnie

    Jestem na etapie wykańczania, łatwo nie jest, wszystko drożeje, szaleją ceny i wykonawcy Ale i taki nie żałuję decyzji. Dom parterowy z lekko podniesioną ścianką kolankową, blachę zmieniliśmy na ceramikę. Staraliśmy się dobierać materiały sprawdzonej jakości, żeby dom trzymał wartość, a nam nie przysparzał problemów w przyszłości. To dopiero się okaże, jak nam wyszło. Wybraliśmy: projekt parterówki Loro, zrobiliśmy płytę fundamentową, ścianybloczki silikatowe, ocieplenie styropian, więźba tradycyjna, bo nieco podnieśliśmy poddasze (na razie na nieużytkowe), pokrycie monza, tynki tradycyjne, ogrzewanie pompa ciepła i podłogówka, okna pcv standardowe. Dotąd wyszło nam jakieś 360 tys, bez działki i całej papierologii na początku. Przed nami jeszcze sporo, ale i tak liczymy, że wyjdzie korzystniej za metr niż u dewelopera. No i na swoim . Zatem ja polecam budować.

  15. #155

    Domyślnie

    Marek Kraska: rozsądnych wyborów dokonaliście podczas budowy domu. Ja wybrałem te same rozwiązania (silikaty, pompa ciepła itd).

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony