dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Bojler na prąd - prośba o opinie

    Drodzy Forumowicze,

    Buduję dom na prąd, za rok na wiosnę zamontuję fotowoltaikę. W pierwszym roku używania będę grzał klimatyzatorem kanałowym z pompą ciepła + podłogówka ogrzewana kotłem elektrycznym w taryfie nocnej.

    Stoję przed zakupem systemu ogrzewania i gromadzenia C.W.U.
    obecnie 2 osoby + dzieci w planach

    Wpadł mi w oko bajerancki bojler Ariston Lydos Hybrid Wifi 100 - pompa ciepła, inteligentne systemy.

    Jak sądzicie, warto iść w coś takiego za 2200 zł, czy za dwa/trzy lata ten bojler zardzewieje, a elektronikę i pompę ciepła szlag trafi? Jakie macie doświadczenia z takimi wynalazkami?

    Co zamiast tego? Jakiś dużo tańszy boljer emaliowany z anodą i mocniejszą grzałką elektryczną, np. trójfazową? Bo i tak za trzy lata będzie do wymiany?

    Czy może postawić na coś niedrogiego z nierdzewki (podobno) + porządna izolacja + mocna grzałka? Coś takiego znalazłem: https://www.alplus.pl/pl/p/Bojler-el...lka-gratis/705

    Bardzo proszę o porady i opinie.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez maciek8805 ; 13-04-2021 o 11:03 Powód: literówka

  2. #2

    Domyślnie

    Bojler 100L za 1900zł?
    Wypas.
    Mam zwykły z obi 80L za 350zł już 3 sezon.
    Grzałka 2kW. Wystarcza u mnie. Mam tylko prysznic.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek8805 Zobacz post
    Wpadł mi w oko bajerancki bojler Ariston Lydos Hybrid Wifi 100 - pompa ciepła, inteligentne systemy.
    Było. Wrzuć w szukajkę.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki.
    JOULE CYCLONE DIRECT z wcześniejszych wątków dodaję do listy bojlerów rozważanych.

    Pozdrawiam.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tutaj chyba wątek który cię interesuje, także apropo aristona.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...88#post8014788

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki!
    Widzę, że kwestie pomp ciepła mam do przemyślenia, bo planuję klimatyzator kanałowy do ogrzewania/chłodzenia powietrza w domu + basenową pompę ciepła.
    Muszę pomyśleć, jak to pogodzić.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Hehe. Oglądałem takie filmiki, gdzie kaloryfer podłączony do pompki basenowej wrzucali do ogniska
    Jeśli coś jest głupie, ale działa to może wcale nie jest głupie, jak to mawiają

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Bojler 100L za 1900zł?
    Wypas.
    Mam zwykły z obi 80L za 350zł już 3 sezon.
    Grzałka 2kW. Wystarcza u mnie. Mam tylko prysznic.
    Podepnę się bo szukam małego bojlera na grzałkę -klaudiusz_x możesz tu lub na PW dać więcej wiadomości o tanim sprzęcie i Twoim doświadczeniu?
    Mam zasobnik cwu na gaz, bez możliwości dołożenia grzałki -zresztą pewnie nie chciałbym go zakamieniać, co przy grzałce szybko się dzieje -jest SUW, ale nie zmiękczamy do zera. Dlatego chcę dołożyć bojler 50-80 L jako podstawowy na prąd, a w automatyce bym coś wymyślił z zasobnikiem gazowym -jako doładowującym itp.. No chyba, że macie takie rozwiązania? I doświadczenia z kamieniem przy twardości ok. 5 st.N?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Podepnę się bo szukam małego bojlera na grzałkę -klaudiusz_x możesz tu lub na PW dać więcej wiadomości o tanim sprzęcie i Twoim doświadczeniu?
    Mam zasobnik cwu na gaz, bez możliwości dołożenia grzałki -zresztą pewnie nie chciałbym go zakamieniać, co przy grzałce szybko się dzieje -jest SUW, ale nie zmiękczamy do zera. Dlatego chcę dołożyć bojler 50-80 L jako podstawowy na prąd, a w automatyce bym coś wymyślił z zasobnikiem gazowym -jako doładowującym itp.. No chyba, że macie takie rozwiązania? I doświadczenia z kamieniem przy twardości ok. 5 st.N?
    Aktualnie w obi jest zbliżony odpowiednik mojego. W zasadzie wygląd ten sam. Za to cena mocno poszła w górę. Ja dałem 350 zł 4 lata temu za 80 litrowy. Tu 82 litry i także taka sama grzałka czyli 2kW. Grzałkę dobierałem tak dużą, by w razie potrzeby dała radę nagrzać bojler w okienku południowym. Działa do terqz, a to już prawie 4 lata.
    Wodę grzeję tylko tym bojlerem.
    Jeśli Ci się nie śpieszy z zakupem, można poczekać na jakąś promkę.
    Poniżej link.
    https://www.obi.pl/bojlery/elprom-po...000w/p/2748887
    Mam pompę ciepła. Mimo to nadal grzeję ciepłą wodę tak, gdyż baniak pod pc jest tak drogi, że taniej jest pozostać przy obecnym rozwiązaniu.
    T
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony